• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc z wyborem myszki 100-200zł
#1
Dobór myszki
  • jaką obecnie myszkę używasz: Mad Catz R.A.T. 3 ma już 6lat.
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:1800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 1800, czasem zmieniam na 900 np przy korzystaniu ze snajperki- ale rzadko.
  • czułość w Windows: 6/11- tak jak w testach, plus 1800dpi na myszce
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 450-900-1800-3500,  3500 jest, ale praktycznie nie korzystam, bo np na pulpicie jest za szybko. Brak możliwości ustawienia innych DPI.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie grywam w multi fps, uważam, że do ogrania single z AI nie ma znaczenia.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): hack slashe typu Grim Dawn, Diablo itp. RPG jak Divinity Original Sin2, Pathfinder Kingmaker, Pillars of Eternity itp. RPG typu Gothic, gdzie nie można korzystać z pada, single FPS typu Doom, Call of Duty, Borderlands, multi bardzo rzadko odpalę Battlefield 1 czy 5, nie grywam w battleroyale, czy CS= w gry e-sportowe.  
  • jaką masz obecnie podkładkę: Havit MP860 długa podkładka pod oba nadgarstki.(klawiatura i myszka)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam obu bocznych przycisków, czasem korzystam ze zmiany DPI, używam przycisku z scrolla
  • twój budżet: bardzo nagięty[b](przegięty) 200zł[/b]
  • jaki chwyt stosujesz: fingertrip grip?, ale palce miewam zgięte, więc podchodzi pod Claw'a, wciskam końcówkami palców, więc będzie to stricte Claw, choć aktualna myszka RAT3 nie jest pod ten chwyt, dostałem ją na urodziny, po tym jak popsuł się A4Tech(dwuklik)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie wiem
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: chyba tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: 
    Myszka działa, jedyny mankament to wyrobiona obudowa, oklejona, próbowałem czyścić, jeden z bocznych przycisków nie działa jak powinien, odpadły ślizgacze.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Myślałem nad Logitechem G300, ale brak przycisków z boku, nie wiem jak by mi się użytkowało tak usytuowane.
    Logi G102 pewnie kupiłbym i nie zawracałbym głowy, ale "dwuklik" mnie odrzuca od tego zakupu. Jako tako nie mam uwag co do wyglądu, jedynie by była trwała, przed RAT3 miałem A4techa za ok 70zł po 6 miesiącach pojawił się dwuklik.
    "Dziurawce" odpadają, mam kotka, który wędruje sobie po biurku, wyleguje się, nie chciałbym, żeby mi tam zaglądała. Do tego futro lata.
    Kiedyś rozglądałem się za Logitechem G500, ale jego już nie ma na rynku.
    Szukam czegoś trwałego bez efektu "dwukliku" i coś co zaraz nie będzie się lepić od spoconej dłoni.


    edit:
    Dodałem info do chwytu, raczej będzie to Claw.
Odpowiedz
#2
Jako, że Ewelina podzieliła się swoją opinią o Roccat Kain 100 Aimo, i nie wygląda by myszka była taka zła, najwyżej będę miał na kogo zwalić winę ^^.
Aktualnie w promocji za 135zł+ 0zł kw, w piątek będzie. Zamówione.
Odpowiedz
#3
Kain to dobry wybór, powinien Ci się spodobać :)
Odpowiedz
#4
Trochu minęło od odebrania z paczkomatu.
Wygląd, rozmiar jest w porządku, dobrze leży w dłoni. Przyciski jak najbardziej w porządku, nie są jakieś głośne i nie wkurzają swoim klikiem- choć mam duży ubytek słuchu i noszę aparaty tak jednak klawiatura mechaniczna bardziej wkurza, a obecna mysz nie ustępuje w głośności poprzedniej. Klik jest w porządku, boczne chodzą lekko i cicho w porównaniu do RAT3, już raz przypadkowo kliknąłem cofnij przy pisaniu na forum. Podświetlenie w niczym mi nie przeszkadza, bardzo bogaty program Roccat Swarm, sporo opcji do zmiany, konfiguracji myszki, bogato w porównaniu do starej myszki.
Chyba myszka zostanie, ale mam 2 małe mankamenty, pewnie to tylko kwestia przyzwyczajenia się. Profile miałem do wyboru na myszce, tutaj jedynie ustawienia w programie, jeszcze nie bawiłem się wszystkimi opcjami. Nie wiem też jak bardzo na plus ma Roccat mając częstotliwość 1000hz, poprzednia miała "jedynie" 500hz.
1. Scroll
Przewijanie scrollem słychać takie chrobotanie, tak jakby o coś ocierał, chodzi trochu ciężej, poprzednia myszka nie miała zabudowanego scrolla, i chodził gładko, szybko i bezgłośnie.

2. DPI
Zmiana DPI, brak informacji jakie mam ustawione DPI, przyzwyczaiłem się że poprzednia pokazuje który mam poziom, do tego mogłem zmieniać góra dół bez przeskakiwania przez wszystkie.
Tutaj trzeba będzie dobrać z 2-3 max i zmieniać zależności od wymagań, wielkim plusem jest możliwość wklepania własnej częstotliwości DPI, poprzednia miała z góry ustalone 4 rodzaje DPI.
Ustawiłem sobie powiadomienie głosowe przy zmianie DPI, to przy zmianie informuje mnie o poziomie DPI. Trochu nie wyraźnie gada, do tego ten mój słuch, eh, ale lepsze to niż nic.

Taki bajer, że ta myszka normalnie działa w biosie, poprzednia zapewne miała domyślne najniższe 450dpi i zanim cokolwiek bym zrobił myszką.... ledwo ruszała się z miejsca. Nie działała opcja zmiany DPI

Dodam, że jednak coś jest na rzeczy z tym poceniem się dłoni.

edit:
Zapomniałem dodać, że myszkę na razie przetestowałem w Borderlands 2, nie mam innego FPS na dysku, mimo, że 1800dpi tak jak na starej, to było szybciej?! Chyba tak można napisać xD
Nie miałem problemów, ba zmieniałem DPI, mam ustawione 1200/1800/2500, grało się przyjemnie.
Odpowiedz
#5
Mysz może zapisywać różne wartości DPI w pamięci myszy, nie potrzeba oprogramowania, więc chyba nie do końca rozpracowałeś program :). Możesz ustawić dla różnych DPI rożne podświetlenie :). To ułatwi pamięciowo jakie DPI masz obecnie. U mnie jak byłą mysz, scroll chodził z fajnym oporem ale bez żadnych tarć. Może jakaś wadliwa sztuka?
Odpowiedz
#6
Chodzi mi o to co jest na filmiku od 3:31 przy przewijaniu rolką:
https://youtu.be/IrE9qnLJYO4?t=209

Ja wiem, że mysz zapisuje, i to jest git, moja poprzednia miała dziwny problem, jak już pisałem RAT3 w biosie ledwo się ruszała, jakby DPI było 450 czy niższe. Teraz z Roccat w biosie kursor lata jak na pulpicie.
Co do obsługi programu, odpaliłem, ustawiłem sobie 3 wartości DPI, i nic więcej nie ruszałem, nie wgłębiałem się w soft, ale dzięki za podpowiedź, na razie nie ruszałem podświetlenia, jest ustawione domyślnie AIMO.

Ten myk z podświetleniem może być ciekawy. widzę, że do każdego profilu mogę przypisać uruchamiany program, może jutro przysiądę się do softu i po testuję te opcje, muszę zmienić przyzwyczajenia ze starej myszy.
Odpowiedz
#7
O co już o mnie gadają :D Fajnie, że kupiłeś Kain 100, bo to świetna myszka. Co do scrolla to jednak trafiłeś na wadliwy egzemplarz, bo u mnie scroll jest tak super, cichutki, tak pięknie chodzi, że to właśnie najlepsza część w myszce. Pomijając fakt, że ostatnio coś zaczął trochę cofać przy przewijaniu stron. Może coś dostało się do środka, nie wiem. Ale na pewno głośny nie jest i nie powinien być, musiałeś trafić na taki egzemplarz, no szkoda, nie jest łatwo trafić na idealny.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Dzięki za odpowiedź. Tak jak zamieściłem ten filmik z YT, ktoś testował wprawdzie wersję 120, ale chodzi mi o ten sam efekt przy przesuwaniu scrolla jak na zamieszczonym filmiku, jest tak samo.
Głośność nie jest denerwująca, jest identycznie tak jak na filmiku, było by miło gdyby to zostało potwierdzone, że tak ma działać :P

Do myszki nie mogę się przyczepić, jest super, a te dwa mankamenty już opisałem, ale to kwestia przyzwyczajenia się i nie zamierzam przez to zwracać myszki, tylko jak napiszę ponownie chciałbym żeby ktoś potwierdził, że ten efekt na w.w filmiku z YT jest ok, bo mam identycznie, więc jeśli tak ma być to nie będzie problemu.

Jeszcze raz link do filmiku
"Chodzi mi o to co jest na filmiku od 3:31 przy przewijaniu rolką:
https://youtu.be/IrE9qnLJYO4?t=209"
Odpowiedz
#9
Tak, mam ten sam efekt i to jest normalne. Jak się wolno scrolluje, to tego nawet nie słychać i to jest według mnie przyjemny dźwięk działania scrolla. Ma dobry przeskok, wyrazisty, bardzo mi się podoba.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Czyli jest ok, mi się kojarzyło, że miałem takie coś w jakiejś myszce, ta przed Roccatem, Mad Catz RAT3 tego nie miała, stąd moje wrażenie mogło być mylne odnośnie wadliwości działania.
Mogę potwierdzić, że jak przewijam wolno to nie słychać, jak leciałem na szybko by przetestować to już mogłem odczuć wrażenie dźwięku tego "chrupania", ale to jest normalne, a w niczym mi nie przeszkadza mimo, że przez 6lat miałem co innego w ręce.
"Problem" rozwiązany, myszka zostaje na 99,99%, w tej cenie to dobry deal.

Dzięki Ewelina za potwierdzenie działania scrolla. :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.