• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz gł. do FPS. Palmo-claw, Huano
#20
Wielkie dzięki za dotychczasową pomoc! Oraz wybaczcie, że wątek tak się długo ciągnie.

Cytat:Obarczałbym G-SR w takim scenariuszu, prześwietna podkładka do mało dynamicznych FPS-ów, jednak jej mozolny ślizg i niejednolitość, są wadami nieakceptowalnymi w Arena FPS-ach - psuje śledzenie oraz irytuje podczas nagminnych obrotów.
Albo zużyte ślizgacze w Castorze (świeże 3M w Asus Strixie dały sporo gładkości), białe teflonowe w nowej myszce powinny trochę pomóc, mam nadzieję. Problem jest taki, że ja lubię wolne podkładki, miałem dłuższy epizod z Roccat Taito XXL, większość flicków przecelowywałem (nawet na niższym sensie 70cm/360), a na hybrydowej Zowie G-TF Rough była totalna porażka - zbyt szybko, niedokładnie. Z trackingiem na G-SR mam tylko problem z bliska, gdy wroga postać jest drobna (np. taka Wraith). W pozostałych przypadkach jest w porządku. Kovaka nie mam, ale na Aiming.pro przy najwyższym poziomie trudności Horizontal Reactivity (Short Fast Strafes) udało mi się wbić top40 (lepiej niż 85% ludzi i gorzej niż 15%), więc myślę, że nie jest z tą podkładką aż tak źle, a od jakiegoś czasu podkładka nadaje się do wskoczenia pod prysznic i gąbkę, więc po odświeżeniu powinno być trochę lepiej.
Z ciekawości wrócę do Taito na jakiś czas.

W każdym razie propozycję podkładki rozważę, jeśli taka się pojawi. Zależy mi na jak najłatwiejszym zatrzymywaniu myszki przy flickach ("Grip" w Waszych recenzjach podkładek), choć ciekaw jestem, czy przy lżejszych myszkach zjawisko przecelowywania będzie mniejsze lub większe. W jednej z recenzji natknąłem się na informację, że wszystko poniżej 60-70g powoduje problemy z flickami, więc pewnie można i przesadzić w drugą stronę z wagą. Genesis daje zestaw ciężarków i wymienny top, więc jest to wielki plus.

1+3+1 to wciąż świeża zmiana, najwyżej wrócę do 1+2+2. Na 1+3+1 mam wrażenie płynniejszych ruchów, choć nie wiem, czy ułożenie palców jest powodem, czy bardziej "zrelaksowany" chwyt. No i scroll jest łatwiejszy w sięgnięciu na 1+3+1, na którym od lat skaczę w grach, a w Apexie używa się slide-jumpa bardzo często w celu szybszego poruszania się po mapie (choć w Castorze scroll padł, jest luźny przy scrollowaniu na tyle, że można rozpędzić go przy jednym mocnym przesunięciu na 1s zanim się zatrzyma, nie rejestruje scrollowania, a więc skok mam zbindowany na... przycisku od zmiany DPI). Ale tak, kciuka uginam nieświadomie wręcz, więc myślę, że chcę iść bardziej w stronę clawa niż palma.

Natknąłem się na kilka recenzji, gdzie widniała informacja, że w Xenonie 800 są japońskie Omrony, a więc zgaduję, że te ze złotymi "blaszkami", a więc powinny być bardziej żywotne?

Cytat:D2FC-F-7N winny pracować bezproblemowo przez kilka lat, D2FC-F-K mogą wykrzaczyć się po dwóch tygodniach, jeżeli trafisz na wadliwą partię.
Najzabawniejsze jest to, że w moim wieeeloletnim Castorze, D2FC-F-7N postanowiły się nawrócić i przestać klikać podwójnie. Nie wiem, czy zmiana chwytu to spowodowała poprzez klikanie przycisku trochę niżej i bardziej samą opuszką niż całym palcem przez kilka dni, czy po prostu czysty przypadek.
Szkoda, że producenci myszek z Omronami nie dają możliwości zmiany mikroprzełączników bez potrzeby lutowania (chyba widziałem takie rozwiązanie w którejś myszce, choć mogę się mylić).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mysz gł. do FPS. Palmo-claw, Huano - Zares - 07-09-2020, 03:35 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.