• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podpórka na nadgarstki do CM SK630 (TKL, low profile)
#1
Dzień doberek wszystkim!

Niedawno kupiłam klawiaturę Cooler Master SK630 i, po przejściu z laptopa, jest ona nadal za wysoka. Potrzebuję podpórki na nadgarstki typowo do niskich klawiatur, wystarczy by zrównać ją z boardem klawiatury (czyli coś w okolicach 1,5cm wysokości, ew. minimalnie wyżej, ale nie wyżej niż klawisze).
Mam problem ze znalezieniem czegokolwiek, co nie jest wyższe od samej klawiatury. Widziałam gdzieś podpórkę Logitecha MX Palm Rest, ale nie wiem czy jest sens płacić taką kwotę i czy 1cm nie będzie za mały. Zależy mi po prostu na odwzorowaniu wysokości jak w laptopie.
Podpórka może być twarda (nawet lepiej jak jest zbliżona feelem do obudowy wewnątrz laptopa, ale przyjmę wszystko), może być miękka, byleby nie latała po biurku i nie wbijała się krańcami w rękę (mam problemy zdrowotne, które sprawiają że to nie jest tylko kwestia wygody). Może być długością dopasowana do klawiatur z numpadem, po prostu będzie mi wystawać po bokach.

Bardzo bym prosiła o jakieś porady gdzie czegoś takiego szukać; może jakieś modele które kiedyś rzuciły się komuś w oczy.
Z góry wielkie dzięki za pomoc
Odpowiedz
#2
Hej.

Zawsze odraczam od wyboru SK630, ze względu na złudnie wyglądające klawisze o niskim profilu - dla osób zżytych z laptopami, jest to wybór nietrafny.
Jakość klawiatury również nie rozpieszcza, producent naprawdę ją przecenił.

Wielu użytkowników forum, zrezygnowało z dedykowanych podkładek, wybierając najzwyklejsze podkładki pod mysz i układając je przed klawiaturą - zważywszy na niewielki koszt, warto spróbować.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Co masz na myśli mówiąc o jakości? Bo nie wiem za bardzo na co patrzeć, wydaje mi się ładnie zrobiona i dobrze działają switche. Plus dużym atutem jest jej wygląd, nie ukrywam tego.

Z nie-do-końca niskiego profilu zdawałam sobie sprawę, zależało mi głównie na niższych switchach z wyżej położonym punktem aktywacji (to dla mnie wystarczające). Pisze i gra mi się na niej bardzo fajnie, po prostu mam przyzwyczajenie z laptopa do nadgarstków będących na równi z keycapami i przez to dziwnie ustawiam kciuk na spacji - przy graniu wbija mi się krawędź. Jak podstawiłam sobie poskładaną szmatkę pod ręce to problemy zniknęły, stąd decyzja o podstawce zamiast zmiany klawiatury.

Dzięki wielkie za poradę, w sumie nie wpadłabym na to. Poszukam czegoś taniego i zobaczymy czy starczy.
Odpowiedz
#4
Niepewna implementacja ubogich stabilizatorów, jak i odlew "keycapsów" z tworzywa ABS w produkcie kategorii "high-endowej" dla "stockowych" klawiatur mechanicznych, to oznaki produktu o niedorzecznym MSRP.

"Pisze i gra mi się na niej bardzo fajnie..."
Nisko-profilowe przełączniki, zostały zdominowane przez produkcje Kailha - Kailh Choc.
Klikający wariant, podobnie jak pełnowymiarowy odpowiednik - Kailh Box White, generuje charakterystyczny klik za pomocą "click bara" - jak prosty mechanizm to by nie był, okazał się być na tyle nowatorski, by kupić społeczność entuzjastów, jak i osób pracujących z tekstem.
Jeżeli kiedykolwiek będziesz chciała zakupić klawiaturę w wariancie klikającym, Kailh jest kolebką tego typu przełączników, deklasując klasyczny design Cherry.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Gdy szukałam klawiatur niskoprofilowych i generalnie z krótkim klikiem jakiś rok temu, to obiły mi się te switche o uszy, ale pamiętam że nie było łatwo znaleźć klawiatur z nimi. Ale dobrze wiedzieć, że są warte uwagi, dzięki za informacje. Obecna klawiatura mnie mimo wszystko zadowala, gra mi się na niej fantastycznie, ale jak będę kiedyś dokupować coś do biura, to zdecydowanie rozejrzę się za czymś z Kailh. Dzięki jeszcze raz za dawkę wiedzy :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.