• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Upgrade z DT770
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? DT770/80
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej? SB XG6
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Valorant 
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Powiedzmy 1,5k, ale nawet z 2,5 bym mógł wydać jeżeli byłoby warto. 
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Koniecznie zamknięte 
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? większą 
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? W zasadzie wszystko jest ok, aczkolwiek ostatnio słuchałem ad900x u znajomego, w grze są boskie, tzn bosko pozycjonują i mają taką jakby separacje pomiędzy kierunkami, natomiast chciałbym coś zamkniętego, no i sama barwa dźwięku z tych ath była okropna. Chciałbym się po prostu zorientować czy jest coś do czego mógłbym zupgradować. Źródło w razie czego mogę zmienić. 
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów):

Odpowiedz
#2
Możesz spróbować kupić zamkniętą wersję A900X. Chociaż teraz to A990z i zobaczysz jak się sprawdzają. Ewentualnie Shure SRH 940, recenzja jest na mp3 forum wklep w google. Miałem je, czysto analityczne z naprawdę świetną sceną jak na model zamknięty. Niestety welurowe pady(obstawiam że to one też pogłębiały scenę) powodują że izolacja jest tylko OK(w przedziale słuchawek zamkniętych) a ich budowa jest TRAGICZNA!!!!!!!. Jakieś wypustki na pałąku które po 30 min sprawiają że jakby coś Ci drenowało głowę(czaszkę), plastikowe łączenia które szybko zaczynają skrzypieć i po czasie możesz połamać konstrukcję. Dalej? Ciężko coś znaleźć, ogólnie separacja słuchawek otwartych nie zawsze jest lepsza od zamkniętych, tu chodzi o ich strojenie i zastosowanie przetwornika. Albo możesz spróbować https://kropka.audio/test/sluchawki/fiio-fa9-recenzja/ nie jest to taki głupi pomysł. Tylko nieważne co wybierzesz to rób to tak byś miał opcję zwrotu 14 dni , niech twoim punktem odniesienia będą DT770 i testuj porównując do nich.

Ostatnią sprawą w kwestii separacji może być też samo źródło. Źródło może w mniejszym bądź większym stopniu zmienić brzmienie słuchawek(zazwyczaj w mniejszym). Dodatkowo różnie słuchawki różnie reagują na źródło. Sound Blaster G6 nie należy do przełomowych kart dźwiękowych. Ma spoko wzmacniacz, sporo bajerów dla gejmerów. Ale DT770 mogą już być podatne na korekcję. Nie piszę mocowo ale brzmieniowo. Ja jakiś czas temu sprzedałem Dragonfly Red'a na korzyść nowszego Cobalta. Na początku testując go na jednych słuchawkach nie słyszałem różnicy, ale one były proste do napędzenia. Potem sprawdziłem inne i tu już była różnica właśnie w kwestii separacji, lepiej pozycjonowane instrumenty a także lepsza gradacja planów(lepiej odseparowane).
Odpowiedz
#3
A990z pewnie będą grały podobnie do ad900x, a to jak grały mi kompletnie się nie podobało. Dokanałowe zdecydowanie odpadają.
Odpowiedz
#4
Pytanie brzmi czy słuchawki AD900X były testowane też w Valorant i do czego podpięte były te słuchawki :). Ogólnie konstrukcje otwarte lepiej się skalują z źródłem. Konstrukcje zamknięte jest ciężej wysterować właśnie przez to że są zamknięte. Fala akustyczna nie ma ujścia. Na początek bym się pobawił EQ w karcie albo po prostu zmienił źródło.
Odpowiedz
#5
Ta sama gra, to samo źródło, mieliśmy małe lanparty i sprawdzałem je na swoim pc. No dobra, to najwyżej pokombinuje z eq.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.