• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do MMO i muzyki
#1
Hej,

zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze słuchawek, opis poniżej: 

- jakie obecnie używasz? Kave 5.1 Analog
- czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? SB 5.1 omni (korzystam z laptopa i tej karty zew. nie chciałbym zmieniać)
- słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? 50/50. Gram w CS, ale ostatnio zasmakowałem w MMO. Słuchawki do CS już mam i teraz czas pomyśleć o takich pod drugi wymieniony tutaj gatunek gier. Podczas gry w MMO często w tle puszczam muzykę
- jakiej muzyki głównie słuchasz? Nie jestem stanowczo ukierunkowany na jeden gatunek. Słucham tego co mi wpadnie w ucho
- w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? MMO
- twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 300 zł
- stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? 50/50
- jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Podczas gry w CS z Kave strzały słuchać z daleka. Teraz chciałbym się zamknąć w swoim otoczeniu
- wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Przyzwyczajony jestem do dużej sceny. Słuchawki, które chcę kupić mają mieć inne przeznaczenie, więc zdam się na Was
- czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
- co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? "Plastikowy dźwięk" 
- dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Dla mnie Kave są bardzo wygodne

Przeszukałem forum, ale mało jest wskazówek w doborze słuchawek do tej karty dźwiękowej. Polecane były Hi2050, ale również pod CS. ISK do mnie nie przemawiają. Interesują mnie słuchawki, które dobrze będą współpracować z SB 5.1 omni i dadzą "barwniejszy" dźwięk od tego uzyskanego w Kave - nie będzie to duże wyzwanie :)


Pozdrawiam P
Odpowiedz
#2
Bym dobrze zrozumiał, szukasz sluchawek zamknietych ale scenicznych?
Odpowiedz
#3
Hmm możliwe, że zabrakło precyzji w mojej wypowiedzi. Najlepiej zamknięte lub ewentualnie półotwarte.

"Podczas gry w CS z Kave strzały słuchać z daleka. Teraz chciałbym się zamknąć w swoim otoczeniu" - często osoby w 2 pomieszczeniu słyszą co się dzieje u mnie w grze. Podczas gry w mmo nie ma tak dużej dynamiki + nie gram w nie na wyższych ustawieniach głośności, więc przydałyby się takie, które przy normalnych/standardowych* ustawieniach nie będą też przepuszczać za dużo na zewnątrz.

*wiem, że dla każdego "standardowy" może oznaczać coś innego.

Pozdrawiam P
Odpowiedz
#4
Z otwartych kiedyś bym polecił Somic V2. Niestety na dzień dzisiejszy są praktycznie niedostępne :(

Z pół-otwartych to w zasadzie AKG K240 ale trzeba brać pod uwagę że to tak naprawdę słuchawki otwarte. Jak każda konstrukcja pół-otwarta

Z zamkniętych do 300zł ISK HD9999 ale lepiej czekać na promocje, ponieważ czasem są po 200zł a taka cena jest bardziej adekwatna. Albo Shure SRH440 ale tutaj się przyda wymiana padów. Sumarycznie bardzo ciekawą opcją są Cooler Master MH751. Jest to headset ale rebrand szanowanych Tokstar Pro 82. Warte swojej ceny :).
Odpowiedz
#5
Dzięki za nakierowanie w którym kierunku iść :)

Myślę w takim razie o Shure SRH440 lub CM MH751. Możesz przybliżyć temat padów w Shure, co z nimi nie tak?

Pozdrawiam P
Odpowiedz
#6
Płytkie i twarde. Trzeba pomyśleć o padach od SRH 840, w sensie kupba samych padów :). Ogólnie w kwocie do 300zł ofert nie jest wiele :). Chyba że rynek wtórny :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.