• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki do fpsów
#1
  • jakie obecnie używasz? Shure Srh 240
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? NIE, być może po słuchawkach, max 300 zł
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
    Po równo
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Rock
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Fpsy, strategie, rainbow 6, escape from tarkov
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 700 zł
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Powiedzmy, że raczej dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)?
    Bez różnicy, ale raczej zamknięte
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Większa scena
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Raczej rzadko
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Upgrade
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): brak
    Znalazłem parę modeli, które wstępnie mnie interesują, jakie będą różnice we wrażeniach między poszczególnymi modelami? Warto dopłacać powiedzmy 200 zł między 500, a 700 zł? Najbardziej na razie stawiam na Dt770 Pro, albo używane MMX300 i mam spore wątpliwości co wybrać. Czytałem też dobre opinie o MH751( wtedy bym dokupił jakieś DAC)  ale zastanawiam się czy to na pewno odpowiednia firma i nie lepiej kupić od firmy z branży muzycznej.To co znalazłem:Beyerdynamic:Custom One Pro Plus DT 990 ProDT770 PROAudio-Technica:ATH-AD500XATH-AD700XATH-M40X 
        Dodatkowo rozważam:
        ATH-PDG1 
        MMX 300
       Cooler Master MH751
Odpowiedz
#2
ATH PDG1 słuchawki ciepło jasne grające V-ką, napędzisz je z kartofla. Otwarta konstrukcja, spora scena. W grach, jak i muzyce której słuchasz, sprawdzą się bardzo dobrze.

MMX300 świetne słuchawki zamknięte w sumie moj top jak mowa o słuchawkach do gier i muzyki właśnie o konstrukcjach zamknietych do 1000zł. Mają 32Ohm ale jednak przyda im się wzmocnienie. Moje podłączając bezposrednio pod MOBO to trochę się dusiły. MSI B150 MATE

Z Costum One nie miałem stycznosci tak jak i AD500X

AD700X chude i dość analityczne granie, ale ładna scena 3D. W grach FPS bardzo dobre, w muzyce(której słuchasz) raczej nie.

MH751 to bardzo dobre słuchawki zamknięte w kwocie 300zł. Dość wyrównane granie, z spoko sceną jak na konstrukcję zamkniętą.

DT770 wersje PRO mają trochę większy nacisk na pałąku. Brzmienie bardzo podobne do MMX300(chociaż te bazują na modelu DT770 2005). W ogólnym rozrachunku też świetne. Trzeba pamiętać że DT770 32Ohm mają skórzane pady, więc brzmienie będzie się najbardziej różniło.

Ja bym się skupił na PDG1 i MMX300. Jeżeli byś myślał o DAC to PDG1 mogą mieć problem z uziemieniem(będzie dziwny piskliwy sygnał). W sensie pod DAC podłączysz ale będziesz musiał zrezygnować z mikro, chyba że kupisz DAC z wejściem na micro albo podłączysz po prostu pod MOBO. MMX300 tego problemu nie mają ponieważ mają wejście 5-cio zyłowe, więc możesz je uziemić w oddzielnych urządzeniach(w sensie jack audio i drugi jack micro).
Odpowiedz
#3
Kupiłem PDG1, zobaczymy jak się sprawdzą :)
Odpowiedz
#4
Podziel się opinią :)
Odpowiedz
#5
Słuchawki przyszły w sobotę, jestem bardzo zadowolony, dobrze wykonane, wygodne. Co do dźwięku zdecydowanie słychać różnicę, bardzo dobrze odtwarzają trudniejsze utwory, w grach też nie można na nic narzekać, jest lepiej niż dobrze :) Teraz jeszcze pytanie czy warto w przyszłości dokupić AUDIOTRAK PRODIGY CUBE BLACK, czy nie będzie dużego skoku jakości?
Odpowiedz
#6
One nie mają specjalnych wymagań dodatkowych, obstawiam że kupno dodatkowego źródła nie wniesie wiele. Zawsze coś, ale nie w skali jeden do jeden.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.