• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Headsecik do FPS
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Kraken 
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Nie
    - jeśli tak – to jakiej?
    - jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie? Mogę po prostu przeznaczyć na to część budżetu ze słuchawek.
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150) Z370 AsRock Extreme 4
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) 100% gry
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? -
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Można powiedzieć że CS GO, bo nastawiam się głównie na Project A, które jest de facto CSem 2.0
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Nie wiem, z 1,3k? Nie muszę przeznaczać całego, mogę trochę dołożyć, nie znam się.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zdecydowanie zamknięte, potrzebuję wygłuszenia
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Nie wiem
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie istotne
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Cisną mnie w uszy strasznie
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Koniecznie headset, z w miarę dobrą jakością mikrofonu.

Odpowiedz
#2
CoolerMaster MH751 rebrand Takstarow Pro82 z bardziej wyrównanym pasmem. Świetne do gier, mega wygodne, fenomenalny mikrofon w tym przedziale cenowym. Sporo recenzji na YT.

Fnatic React niedostępne w PL ale są do kupienia na amazonie niemieckim, czyli naprawdę dobra opcja.

Potem długo długo nic i dalej...

Beyerdynamic MMX300 gen 2 czy też v2. W sumie najlepsza jakość dźwięku w headsecie jaki znam(czyli z słuchawek dla graczy). Proponuję poszukać tanszych opcji na allegro(używanych, powystawowych itp) https://allegro.pl/oferta/sluchawki-gami...8987129233

Polecam się zaopatrzyć w jakąś kartę dźwiękową nawet na USB z dodatkowym wejściem mikrofonowym, podniesie to czystość dźwięku.

Unikać wszystkich wynaturzeń i innego badziewia typu 5.1 czy 7.1 czy super-uber surround.
Odpowiedz
#3
Jakie źródło do tych beyerków do 500-600zł? No i myślałem też o ATH ADG1-X, ale tam to raczej wygłuszenia za bardzo nie ma, prawda? Ewentualnie są jeszcze AG1X zamknięte.
Odpowiedz
#4
Cena jest nieadekwatna do tego co proponują te słuchawki, znaczy poziom jest bardzo dobry ale wersja otwarta to tak naprawdę AD700X(albo AD900X) z dodanym mikro. W naszym kraju ATH AD700X 700zł, w USA 100 dolarów.... tak więc :).

Jeżeli piszemy o kartach dźwiękowych to z zewnętrznych za dużego wyboru nie ma jeżeli takowa ma posiadać wejście na mikrofon. Prodigy Black Cube to popularny starter, albo możesz iść wyżej i kupić taką używkę https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-...6-jak-nowa ponieważ nowa średnio ponad 600zł. Ale wtedy masz komplet i jesteś zadowolony :). No i creative ma Scoud Mode, są ludzie którzy to lubią :).
Odpowiedz
#5
Widzę że za 500-600zł idzie dorwać te ath, w takim razie opłaca się któreś z nich brać? No i jeżeli tak to które wybrać stricte pod moje "zastosowanie"?
Odpowiedz
#6
Nie wiem bo nie miałem styczności z wersją zamkniętą tych słuchawek. Byłem w posiadaniu ich otwartych braci AD700X i AD1000X. W obu przypadkach irytował mnie ten system skrzydełek 3D. Musiałem stosować mody do tych słuchawek by nie spadały z głowy :). Ale nie wszyscy mają takie problemy :).

Musisz poczytać recenzję i albo im zawierzyć i kupić albo nie :).

Natomiast konstrukcję otwarte nie izolują i każdy sygnał z zewnątrz dobrze do twojego ucha :).
Odpowiedz
#7
A jak wypadają ath w porównaniu z mmx300? Które lepiej będą się sprawowały czysto w grze?
Odpowiedz
#8
Pytanie które ATH :). Mówi się czy też piszę że scena dźwiękowa to najważniejszy czynnik jak mowa o grach FPS z czym kompletnie się nie zgadzam. Tak scena to ważny aspekt ale na sama ona tylko wszystko co się na nią składa(holografia, separacja, pozycjonowanie, kształt). Piszę o tym ponieważ otwarte modele ATH które testowałem siłą rzeczy mają większą scenę z powodu bycia słuchawkami otwartymi. Ale MMX 300 są zbudowane na bazie przetworników Tesli, scena jak na zamkniete słuchawki jest bardzo dobra, jej kształt jest naprawdę dobry(szerokość, głębia, wysokość) pozycjonowanie precyzyjne. Dodatkowo MMX 300 mają dość sporo wysokich tonów co za tym idzie każdy szczegół usłyszysz bardzo dobrze. Naprawdę świetne słuchawki i w każdym FPSie sprawdzą się rewelacyjnie. Można napisać że będzie pozamiatane :).

Trzeba też liczyć się z tym że zbyt rozdmuchana scena może zdystansować brzmienie(AKG K701).

Edit: Ja ostatnio sobie kupiłem dokanałówki TinAudio T2 by mieć coś małego mobilnego i fuck me to jak się sprawdzają w grach mnie oszołomiło. Pozycjonowanie świetne, separacja między planami świetna i nawet nie przeszkadza to że scena nie może się równać z słuchawkami pełnowymiarowymi zamkniętymi czy też otwartymi. Ale na dzień dzisiejszy są to moje nr 1 do gry w PUBG czy Squada :D
Odpowiedz
#9
Raczej zamknięte ATH miałem na myśli, ale mówisz że tylko otwartych słuchałeś więc chociaż o porównanie z tymi chciałem zapytać. Czyli z tego co mówisz, MMXy będą lepsze do gierki, więc w takim razie je wybiorę, chociaż szkoda bo wyglądają okropnie, a ATH mają całkiem w porządku design, no i ciekawiły mnie te 3d wingi ^^
Odpowiedz
#10
Kwesia gustu. Ja preferuję matową powierzchnię na MMX niż kolorki gejmerskie na ATH :P.

Wiesz, zawsze możesz spróbować kupić ATH mogą być dobre :). Ale ja nie miałem styczności więc się nie mogę wypowiedzieć. Natomiast wiem ze MMX są naprawdę mega do gier.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.