• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka z sensorem Laserowym do 250 zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Tracer Recon
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):niska
  • czułość w Windows: 3/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 1000dpi
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 34cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Cs Go , Wow itp
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4 Tech X7 Gaming 300MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 boczne muszą być.
  • twój budżet: Nie chcę przekroczyć 250zł
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip V2
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):-
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Jestem praworęczny.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18.5cm
    jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku):1.7cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym żeby nowa myszka była symetryczna
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? : tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): SS Sensei
Odpowiedz
#2
ee a czemu chcesz laserową ?
Odpowiedz
#3
Bo jestem już przyzwyczajony i według mnie laser jest bardziej płynny i precyzyjny poza tym mam dwa duże monitory 24 cale na które się przełączam , i też nie szukam myszki do konkretnego typu gier np fps , a coś bardziej uniwersalnego , i solidnego.
Odpowiedz
#4
Laser jest bardziej płynny i precyzyjny od pmw3310 i 3366 ? Jeśli się nie mylę, to wszystkie lasery nawet na papierze chowają się przy 3366.

Pytanie do czego porównywałeś ten laser? Pewnie to nie było przykładowo Logitech G502? To tak jakbyś chciał duzo DPI. tam jest dostępne nawet 1200DPI

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...teus-core/

Twoje dwa duze monitory to za mało na takie DPI :) Jakbyś miał 3-6 sztuk 4k to było by może już w miarę OK ?:)
Odpowiedz
#5
dobre sensory optyczne są płynniejsze, dużo precyzyjniejsze i mają mniejsze opóźnienie, być może nie miałeś styczności z dobrym optykiem.
Odpowiedz
#6
Nie rozumiem czy to jest forum o myszkach z sensorami optycznymi ? Albo marki Zowie ? Bo jedyne co widzę to że proponowane są tylko 4 modele myszek i tylko zowie . Ja szukam myszki laserowej i to są moje prywatne predyspozycje , nie szukam myszki z super sensorem , najprecyzyjniejszym , mającym najmniejsze opóźnienie ponieważ takiego nie potrzebuje . Oczekuje od myszki żeby była solidna , symetryczna , z bocznymi przyciskami i dobrym sensorem .
Odpowiedz
#7
Widze że napaliłeś się na SS Sensei i szukasz kogoś kto utwierdzi cię w przekonaniu że jest to dobry wybór. Otóż ja wiem że nie jest, sam miałem, a raczej jeszcze mam Senseja i powiem ci że bardzo się na niej zawiodłem, byłem zdziwiony jak teorytycznie najlepszy sensor laserowy może się tak często gubić (dodam że zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie). Problemy z sensorem objawiały się tym że albo stawał albo poruszał się bardzo nierówno co praktycznie dyskwalifikuje go gry w CS. Teraz mam Zowie EC1-A i ani razu nie stało sie nic z sensorem, myszka chodzi bardzo płynie i lekko. Ja rozumiem że nie zależy Ci na tym żeby mieć niewiadomo jaki sensor, ale myślę że powinno Ci zależeć żeby mieć sensor który działa.
Praktycznie jedyną dobrą rzeczą w Senseju jest jego jakość wykonania, tylko co z tego skoro sensor czyni ją totalnie bezużyteczną.

Fakt że w tym przedziale cenowym polecame są 4 myszki, wszytkie Zowie i SS Rival, ale nie dlatego że ludzie którzy je polecają są fanboyami tych myszek, ale dlatego że za tę cenę jest to najlepszy wybór. Fakt Zowie nie mają podświetlenia na pierdyliard kolorów czy też bardzo "użytecznego" wyświetlacza LCD pod myszką, ale chyba nie o takie bajery chodzi w myszce gamingowej.
Odpowiedz
#8
Nie jestem napalony na Sensei jedynie ciekawy jestem opinii na jej temat , czytałem że srebrny lakier wyciera się po jakimś czasie użytkowania i chciałem to zweryfikować . Nie przeczę że kształt jest jak dla mnie idealny i tym się kieruje równie bardzo jak sensorem czyli AVAGO 9500 który mam w aktualnej myszce która jest o wiele tańsza od Sensei , i nigdy nie miałem żadnych problemów z działaniem . Rivala nie biorę w ogóle pod uwagę przez jego pokraczny wygląd i rozmiar . A myszki Zowie są polecane głównie przez "pro graczy" Cs go którzy uważają że myszki dają skilla , i mm zawsze wrażenie że są skierowane głównie dla graczy fps którym nie jestem bo gram w gry od MMO . RTS . FPS , MOBA , TPS . Nie przeczę że mają świetne sensory i są dobrze wykonane ale nie od czuwam posiadanie myszki skierowanej w określony rodzaj gier .
Odpowiedz
#9
Sam używam Logietcha G9x z A9500, ale tylko dlatego, że przyzwyczaiłem się do jej kształt tak mocno, że wszystko inne wydaje mi się niewygodne. W RTSach czy MMo laserowe myszki są ok, wiadomo gorzej w fpsach, bo nie czujesz takiej kontroli jak na A3090 lub 3310. Czy wolałbym sensor np. 3310? Jasne, bo uważam, że lata A9500, gdy nie miał zbyt dużej konkurencji już minęły i czas iść dalej. Gdyby wyszedłg9x z 3366 lub 3310 zamówiłbym ją w sekundę. Rozumiem jednak, że kształt jest bardzo ważny i nawet w moim przypadku ma pierwszeństwo, bo nie gram już tak zapalczywie jak kiedyś. Liczyłem, że przejdę na logitecha g303, ale jej kształt jest jak dla mnie niewygodny.
Z prostego powodu myszki Zowie są często polecane - gdyż dzięki trzem seriom, jako nieliczne pokrywają cały zakres chwytów, a do tego mają rewelacyjnie skalibrowane sensory, jako mało które z konkurencji. Do tego większość osób szukających myszek za ponad 200zł szuka ich jednak pod FPSy.

Kolejna sprawa, że nie ma jeszcze tak wielu modeli na PMW3310 - z łatwo dostępnych: Rival, M45, Avior ,Naos, ZA(x3), FK(x2), EC-A(x2), Sica, Stric Claw, Pure Military, więc jak widzisz samych myszek zowie jest tyle co reszty.
Dochodzą jeszcze na 3366 - G303 i G502 oraz na 3988 - DA, XTD optical, Gladius, Sabre Optical

Pomimo tego, że żadna nie jest perfekcyjna, to sam sensor potrafi zrekompensować wiele innych rzeczy.

Ceny każdej z nich to 200+ zł. Tanio można dostać Alcora i Savu na A3090, cena/jakość nie mają sobie równych

Wiec jak widzisz polecanie najczęściej sprowadza się do ww. modeli i dopiero z nich, dobiera się pod dane preferencje. Tylko, gdy ktoś szuka coś taniej a Alcor lub Savu nie pasują to bierze się pod uwagę coś na A9500 lub 3050. Po prostu tak wygląda obecny rynek godnych polecenia myszek. Staramy się być obiektywni i polecać to co w danej chwili jest zwyczajnie lepsze i bardziej opłacalne, gdyby ukazał się Sensei z 3310 to tak samo byśmy go polecali, o ile nie miałby jakiś poważniejszych problemów.

Odnośnie Senseia, tak to prawda z tym lakierem, po pewnym czasie może odpadać. Do tego wiele osób skarży się na przyciski, że szybko się wyrabiają i klik się zauważalnie pogarsza. Sensor jest jaki jest. Niemniej jeżeli kształt Ci odpowiada (rozumiem, że go przymierzałaś i jakoś dajesz radę go fingertipem chwytać), to kup, ważny abyś ty był zadowolony.
Odpowiedz
#10
Napisałem post na forum aby dowiedzieć się od właścicieli byłych bądź aktualnych myszki Sensei ich doświadczeń z powłoką lakierowaną bo to jest moim zdaniem bardzo ważne przy myszce za ponad 200 zł czy np po roku jest stan wizualny a także mechaniczny porównywalny do ceny. Jeśli tego typu sytuacja w Sensei jest nagminna bez względu na sposób użytkowania to dyskwalifikuje to dla mnie Sensei i będę rozglądał się za inna myszką . Dla mnie Zowie ma bardzo duży minus , mało elastycznym wyborem DPI które jest sztywno określone i to ja muszę się dostosować do myszki a nie myszka do mnie poprzez zmianę DPI np w sterownikach odpowiadającą mi. Zmieniając DPI z 1000 na 800 musiał bym pozmieniać ustawienia dot czułości myszy w windowsie a także w każdej grze w którą aktualnie gram , a na tym dpi gram od ponad roku .Jestem już przyzwyczajony , i mam ustawioną czułość np w CS Go idealnie odpowiadająca mi , metodą prób i błędów przez kilka mieś , i może dla takiego gracze low sens który gra od zawsze na 450 dpi i przesiądzie się na zowie z 400 dpi to te 50 dpi nie zrobi ogromnej różnicy ale mi zmiana o 200 dpi może namieszać w komforcie gry przez najbliższe kilka tygodni .
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.