• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do CS:GO
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech g102
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska (CS:GO - 2 (800 EDPI))
  • czułość w Windows: 6
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): około 60 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: Steelseries QCK+
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): do komunikacji
  • twój budżet: 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: połączenie palm gripa i claw gripa
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): długość 20 cm, szerokość (z kciukiem) 10,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1,7 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: mogę jeśli trzeba
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wydaje mi się, że jest dla mnie trochę zbyt mała
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak
Odpowiedz
#2
Glorious Model O, Zowie S2, Cooler Master MM710.

Model O raczej pod Palm Grip

MM710 zdecydowanie claw

Zowie S2(albo S1) możesz kombinować z gripami :).
Odpowiedz
#3
W takim razie Cooler Master od razu odpada, wydaje mi się, że mojemu chwytowi bliżej do palma niżeli clawa. W Model O nie podobają mi się dziurki i może to być problemem z powodu moich potliwych dłoni. Czytałem też gdzieś, że powierzchnia glossy w myszkach Zowie (wersja Divina) także nie lubi potu i może mi się niekomfortowo grać, aczkolwiek jeżeli jest warta swojej ceny, mógłbym się na nią zdecydować. Czarnej matowej wersji z serii S nie znalazłem w żadnym polskim sklepie.
Odpowiedz
#4
A ja polecę XM1 jeżeli lubisz wyższy tył myszki. Bardzo dobrze zbudowana i mega przyjemna - sugeruje także przejście na 1+2+2 w grach fps uważa się ten chwyt za bardziej stabilny.
Odpowiedz
#5
I to jest właśnie błąd. Nie ma co się bać dziurek w myszy. Dziurki obniżają wagę, może się to wydawać niepotrzebne, ale robi robotę. Serio to naprawdę optymalizuje twój ruch. Dodatkowo mówisz o potliwosci dłoni, rzecz normalna jak dłoń przylega do materiału myszy. Z tym że tutaj dziury pomagają, nie ma bezpośredniego styku z materiałem, skóra oddycha i jest cyrkulacja powietrza. I nie ma co sugerować się mitem że będzie szybko łapać syf w bebechach :).

Zowie jest w wersji matte i glosy, tylko nie wiem jak z dostępnością w PL. :/

Ja osobiście bym brał Model O zawsze masz 14 dni na zwrot. Sam gram w FPSy(mój main) z innym chwytem. Używam vMM710 i powiem szczerze że waga robi różnicę.
Odpowiedz
#6
Hej.

Zowie to konstrukcje nieco staroświeckie, choć ostatnie barwne modele są akceptowalne.
Optyczny mechanizm "scrolla", jest żywotny, lecz bardzo hałaśliwy, chybotliwy i chroboczący.
Przewód w epoce paracordów, to reprezentatywna już oznaka braku ewolucji.
Wszelakie przygany, mają jedno podłoże - cenę, Zowie oferuje nędzny jej stosunek do jakości.
Jeżeli gotów jesteś roztrwonić założony budżet, jest to potencjalny kandydat.
Powierzchnię typu "glossy", najlepiej uśmiercić włókniną ścierną, gąbką do garów o podobnej strukturze bądź transparentnym matowym lakierem - wypadł najowocniej, powierzchnia jest chropowata w dotyku.

W przypadku Model O i MM710, liczyć musisz się z przeciętną jakością.
MM710 rokuje na zbyt małą mysz, byś komfortowo ją chwycił.
Ergonomia powinna być odpowiedniejsza na Zowie S1/S2, jednak benefit w postaci niskiej wagi, utwierdza mnie w przekonaniu, iż warto dać szansę infantylnemu dizajnowi Model O, bądź wspomnianej XM1.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#7
Spędziłem kilka godzin z chwytem 1 + 2 + 2 i przy obecnej myszce bardzo źle mi się ją trzyma w ten sposób. Mały palec muszę trzymać w powietrzu, aby grało mi się komfortowo. Myślę, że to przez schodzące do środka boki myszki, czego skutkiem jest to, że nie mogę utrzymać palca przylegającego do prawego boku. Co sądzicie o kupnie używanego modelu Zowie S2 Divina? Znalazłem kilka ofert myszek używanych do kilku miesięcy i są sporo tańsze od nowej wersji (której póki co nie znalazłem dostępnej w żadnym polskim sklepie).
Odpowiedz
#8
Oczywiście że ciężko ci trzymać Tak mała mysz jak G102 sposobom 1+2+2. Ręka ma 20cm, biologii nie przekroczysz :). Kupując używke miej na uwadze to że nie masz opcji zwrotu, chyba że sprzedawca taką chęć wyrazi. Zowie S2(którą testowałem) ma swietne kliki, bardzo responsywne. Dla mnie za to katorgą był kabel. Znaczy może inaczej, nigdy wczesniej nie zwracałem na to uwagi(kabel to kabel nie?). Od mementu Kiedy używam MM710 gdzie kabel jest po prostu mistrzowski, zaczynają mi przeszkadzać kable w takich myszkach jak G303 czy Roccat Kone Pure. Człowiek szybko się przyzwyczaja do rzeczy po prostu w pewnych aspektach lepszych :D.

End Game XM1 ma trochę podchodzacy kształt do Zowie S2.

Ale jeżeli jesteś pewny że chcesz Zowie to jednak bym szukał sprzedawców co dają opcję zwrotu. Twoja dłoń to 20cm Model O wydaje mi się że bardzo fajnie by się sprawdził :). Klik nie będzie tak zero-jedynkowy, ale cała reszta będzie spoko :).
Odpowiedz
#9
Z taką dłonią (identyczną do mojej) i ułożeniem 1+3+1 to koniecznie potrzebujesz dużej symetrycznej myszki. Nie wiem jak długo używałeś g102 ale lepiej zmień ją i to szybko, bo dostaniesz jakiegoś zwyrodnienia nadgarstka. Najlepszy ksztalt jaki używałem to bez dwóch zdań Zowie FK. Do obu rozmiarów można się przyzwyczaić ale dzięki dużej FK1 rozwinąłem pewność i kontrolę w chwycie, który na zawsze zmienił sposób w jaki celuję. Palec środkowy opiera się na wysokości kółka od myszki, dzięki czemu jest w pewnym sensie przedłużeniem i jednocześnie podporą dla całej myszki. Takie ułożenie jest też intuicyjne, bo kąt pod jakim przesuwasz mysz na boki jest identyczny dla obu stron. Czarna S1 pod każdym względem jest lepsza od FK1 ale jak sam napisałeś nie da się jej dostać w polskich sklepach. Glorious M O odpada, za lekka i dla małych rąk (nawet po 3 miesiącach używania wciskałem od boku przyciski główne, bardzo nieprzemyślane, fajny scroll I świetne ślizgacze w porównaniu do FK1 ale jeżeli nie czuje się pewnie trzymając mysz to nie ma to sensu). Jedyne mankamenty FK1 to gigantyczne ślizgacze które zarżnęły mi wszystkie podkładki, sztywny kabel i sensor, do którego już nie potrafię wrócić. Scroll jest... Ok. Grubaśny, głośny, niezgrabny, boli palec jak się go używa ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Trudno jest kupić mysz, która ma już swoją odświeżoną, lepsza wersję. Jeżeli mnie jesteś w stanie przyjąć warunków postawionych przez tę myszkę to szukaj dalej :)
Odpowiedz
#10
Używam G102 od kilku miesięcy i 1 + 3 + 1 nie jest tak źle. Myślę jednak, że S2 byłaby trochę za mała na moją rękę i lepsza byłaby już S1. W FK1 problemem jest starszy sensor, przy moim DPI może on stanowić problem przy ciągłym podnoszeniu myszki. Są jeszcze wersje FK1 Divina i lepszym sensorem, ale póki co w Polsce ich nie znajdę. Endgame XM1 także jest trochę mniejsza i mogłaby być dla mnie za mała.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.