• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
#35
Ogólnie świetna jest ta G Pro Wireless i mam teraz kurde dylemat.

Powierzchnia ujdzie, jak ręce lekko wilgotne, to grip dobry. Nie wiem jak przy mokrych. Niestety przy suchych gripu zero.

Kształt i rozmiar git. Feeling myszy bardzo dobry już od samego początku właściwie. Ogólnie bardzo uniwersalna imo pod wszystkie chwyty.

Przyciski główne i boczne bardzo poprawne. Jedynie co to te główne jakby trochę sprężynowały i słychać na nich jakieś luzy dynamicznie kładąc myszkę (podnoszenie podczas użytkowania) oraz jak się nią macha góra dół.

Gorzej trochę z rolką. Osobiście lubię mocno wyczuwalne przeskoki i tutaj tego nie ma tak jak w kone pure. Rolka w dobrym położeniu. Kliku jakiegoś głośnego nie ma, ale wystarczająco i nie trzeba używać dużo siły. Jednak przez te niewyczuwalne przeskoki trzeba mocno uważać aby np. zmieniając bronie rolką, nie zrobić 2 przeskoków. To mi się zdecydowanie nie podoba.

Bateria - grałem 4 godziny, też trochę latania po necie i przy podświetleniu off ledwo 3% zeszło.

Trochę burdel z tym oprogramowaniem myszy logitecha. Jeszcze w sumie nie wiem jak ustawić aby ustawienia zapisywały się w myszy. No bo jak wyłączę program, to mysz wraca do ustawień defalut.

No i pewien minus. Mam wrażenie, ze mysz jest z przodu cięższa niż z tyłu. Sprawia to czasem wrażenie, jakby była ona przewodowa.

Cena 480 zł trochę mnie odrzuca, szczególnie przy tych częstych problemach z dwuklikiem o czym ludzie piszą. Będę musiał sobie przetrawić temat, ale gdyby kosztowała z ~300 zł to bym się nawet nie zastanawiał. Może się wstrzymać licząc, że coś poprawią z tym dwuklikiem (nowsza rewizja?) oraz na spadek ceny.




HyperX Surge zdecydowanie odpada. Dla mnie zbyt "agresywny" kształt tej myszy + jednak faktycznie wolę lżejsze gryzonie o czym się teraz przekonałem.


Edit.

G305 tak jak myślałem jednak jest trochę mała, ale nie jest tak źle jak po tym chwilowym obmacaniu w komputronie na wystawie. Na upartego ujdzie, no ale własnie na upartego...

Ogólnie mysz całkiem spoko, lecz ma pewne problemy...

Mysz sprawia wrażenie ociężałej przez swoją wagę przy tak niewielkim rozmiarze. O ile bez włożonej baterii feeling jest bardzo fajny, to niestety znika gdy ją włożymy. Ślizgacze raczej też do zmiany na jakieś o lepszym ślizgu, bo te są też ogólnie małe i powinny być większe.

Przyciski są głośne i z dobre 2x głośniejsze niż te w G Pro Wireless czy Kone Pure. Problematyczne jednak są trochę boczne. Wciskając je poduszką palca, czyli całym palcem, trzeba użyć sporo siły aby je wcisnąć, czasem można po prostu ich nie aktywować przez to. Tak samo jak trafię minimalnie wyżej lub niżej. Po prostu powinny być minimalnie większe lub bardziej wystawać. Mowa szczególnie o tym bliżej tyłu myszy. Kwestia przyzwyczajenia i wyczucia.

Ogólnie jak za 160 zł (tyle dałem), to wiadomo, nie ma konkurencji. Rolka działa przyzwoicie, chociaż podobnie jak i w G pro wireless. Główne przyciski bardzo dobry feeling, czego totalnie nie można powiedzieć o bocznych.

Niby mysz niedroga, ale też sobie trzeba liczyć koszt baterii lub akumulatorów AAA + adaptera oraz ładowarki.


Zastanawiam się czy sens brać kolejne gryzonie. Kusi mnie ten G Pro Wireless, ale na sama myśl o cenie wywołuje u mnie ból rzyci, a o potencjalnych problemach dwukliku już nawet nie wspominając.

Niby jest ten Cougar Revenger S, ale waga 95g.

Lioncast LM50 tak patrzę, ma bardzo podobny kształt do G pro wireless.

No i jeszcze jest ten GloriousPC model O, który w każdym razie w teorii ma być taki super, ale to niestety dopiero będzie na sam koniec maja lub początek czerwca...

Edit.2
Te główne przyciski niby głośne, ale feeling to mają świetny. Duzo lepszy niż w g pro wireless.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wybór myszy po Kone Pure Optical - DyndaS - 04-28-2019, 07:02 PM
RE: Wybór myszy po Kone Pure Optical - DyndaS - 05-09-2019, 09:19 AM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.