• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
#13
Po prostu w kwestii wyboru myszy zraziłem się do samej tej czynności już zanim wybierałem mysz, 2 lata temu a w finale kupiłem drugie Kone Pure.

Nie chce mi się też brać 5 sztuk, a potem to zwracać. Choć wiadomo, to by była najlepsza opcja. Jednak po obmacaniu tak na szybkiego w sklepie na miejscu. Mam spore wątpliwości co do myszy, które polecałeś jak hyperx i g102. Hyperx ma ten kiepsko wyczuwalny klik i tez nie jestem pewien czy nie jest jednak zbyt mała. Logitech no jednak jest mały i to bardzo. Jednak też w sumie co innego jak się tylko minutę obmaca w sklepie, a co innego jak się poużywa w domu z kilka godzin. Wiadomo... ponad 4 lata używania kone pure (2 sztuki), to spore przyzwyczajenie do kształtu, lecz jednak zawsze mi trochę brakuje tutaj minimalnie większego rozmiaru.

Myślałem jeszcze nad tym Cougar Revenger S i też widziałem Minos X5 w recenzji Rocket Jump Ninja wyszło, że trochę tandeta z tymi przyciskami. Luzy pomiędzy przyciskiem, a przełącznikami. Trochę to jednak zraża.

Cougar Surpassion w teście Ninja wypada trochę tak średnio bym powiedział.

Te Divina to czasem nie tylko upgrade wnętrza i dodane absurdalne kolory? Miałem EC2-A i o ile mysz całkiem spoko, to nie miałem w niej dobrego czucia, a jak się dłoń spociła, to się ślizgała trochę po myszce. Też sam klik zbyt miękki był i łatwo przypadkowo nacisnąć.

Najważniejszy jest zawsze kształt myszy, bo to daje czucie i feeling i z tym się najbardziej zmagam. Za czuciem i feelingiem też idzie powierzchnia. Sensory teraz w nowych myszach są dobre, ale sensor 3360 czy 3389 by wypadało mieć. No i aby przyciski były minimum przyzwoite i o dobrej trwałości. Kusi też bezprzewodowość, lecz tutaj trzeba sporo dopłacić.

Mam niby zamówionego tego hyperx za 199, ale nie opłaciłem jeszcze. Chyba faktycznie będę musiał chociaż ze 3 sztuki zamówić i się nimi pobawić... Ewentualnie zaryzykować z logitech g102/g305 pomimo małego rozmiaru licząc, że po kilku dniach użytkowania mi podejdzie.

Szkoda, że nie pasuje mi kształt G403, bo bym w sumie zamówił G603 albo G703 i z głowy (nie wiem czym te modele się różnią)

Przez myśl mi w sumie nawet przeszła Roccat kone EMP, ale to chyba duży kloc patrząc po rozmiarze.


Hmmm.... Może tak zamówić HyperX + Lioncast LM50 (ciekawi mnie ta mysz) + G102/G305 + coś jeszcze jednego?


Masz jakieś doświadczenia z Lioncast LM50?

Edit.
Ewentualnie dać może też jeszcze szansę Cougar Revenger S

Edit.2
Ogólnie na ten moment zbieram pulę myszy które mi się najbardziej podobają. Wybiorę te 3-4 najlepsze i zamawiam.

Też ciekawa jest MSI Clutch GM50 - PWM3330 i omron 20mln. Trochę "słaby" sensor jak na cenę 179 zł gdzie normalnie niby 249. Niestety totalne zero opinii/recenzji. Ale ogólnie fajny rozmiar i lekka waga.



Edit.3

Dobra... na ten moment widzę 4 pozycje:

1) HyperX Pulsefire Surge
2) Cougar Revenger S
3) Logitech G102/G305 - pewnie bym brał g305, ale ta bezprzewodowość to plus i minus w jej przypadku.
4) Lioncast LM50 - może mi podpasuje kształt.

Gdyby coś jeszcze przychodziło do głowy, komuś to proszę o propozycje :)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wybór myszy po Kone Pure Optical - DyndaS - 04-28-2019, 07:02 PM
RE: Wybór myszy po Kone Pure Optical - DyndaS - 04-30-2019, 10:41 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.