• 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór myszy po Kone Pure Optical
#41
G502 Lightspeed teraz wychodzi, ale to raczej żadna konkurencja :P




Edit.
Mam teraz dylemat.

G305:
Niby spoko, ale trzeba doliczyć do tego koszt baterii/akumulatorów + ładowarki oraz adaptera. No to można rzec, że mysz wyjdzie i z nawet 250 zł.

Szkoda, że nie zrobili takiej G305 z wbudowanym aku i wadze ~80g nawet za te 250 zeta.

Przy baterii  AAA + folia alu waga jest znośna. Baterie lithium jednak drogie są, bo chyba 25 zł za 4x AAA, a one pewnie 1-2 tygodnie maks wytrzymają. Lepiej chyba akumulatory, gdzie waga będzie podobna do alkaline.  Waga 7g vs 12g.

Jeśli chodzi o grę jest spoko, a przyciski boczne pomimo, że słabe to przyzwyczaiłbym się.

Powierzchnia niby spoko, ale sprawia takie coś, że mysz oraz dłoń po pewnej chwili staje się taka lepka.

Problem jednak, że przez ten rozmiar ręka nie odpoczywa i się męczy dosyć przy niej.

Poza tym w sumie nie ma do czego się przyczepić i mógłbym jej używać, lecz ten ostatni fakt mnie trochę odrzuca. Lubię jak dłoń może odpoczywać na myszce.

G Pro Wireless:
Bateria trzyma bardzo długo. Nawet pomimo faktu, że PC użytkuję intensywnie, to raczej starczy na 2-3 tygodnie użytkowania. Ładowanie chyba trwa z 1-1,5h. Tak na oko patrząc.

Ma trochę dziwną, ale jednocześnie przyjemną powierzchnię. Bardzo dobre wszystkie przyciski. Rozmiar i kształt dopasowany tak, że mogę używać na niej każdego chwytu i jest wygodnie.  Niska waga, więc łatwo się nią suwa. No i patrząc na powyższe dłoń i nadgarstek się nie męczy, a wręcz przerzucając się na palma "odpoczywa"

Czasem mam wrażenie, że jednak kontrola na g305 jest trochę lepsza, ale może kwestie przyzwyczajenia/wyczucia.

No i 480 zeta + potencjalne problemy z przełącznikami...



Opcje:
1) Zostawić G305 na najbliższe 6-12 miesięcy + kupić aku oraz ładowarkę i czekać na rozwój wydarzeń tak jak spadek ceny G Pro Wireless lub pojawianie się innej myszy.
2) Kupić wiadro maści na ból dupy i zostawić G Pro Wireless za te 480 zeta i modlić się, że przeżyje te 4 lata bez problemów.
3) Spróbować jeszcze innych gryzoni jak ten Cougar Revenger S i może Lioncast LM50 oraz ten najbardziej intrygujący GloriousPC model O z tych przewodowych.

Jednak przyznam, że ta bezprzewodowość bardzo mi się podoba.
Odpowiedz
#42
Zawsze pozostaje nieszczęsny Kone Pure Owl-Eye w repertorium;]
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#43
ehhh...

A może by tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady? :D

Tak czy inaczej mam trochę czasu na przetrawienie tematu z tymi logitechami.

Edit.
Myślałem z tym Kone Pure, ale jak była promka białego za 165, a właściwie to nawet tam 157 zł, bo sklep dorzucał monety na allegro. Przy cenie 220+ to już tak średnio mi się ta opcja widzi szczególnie, że tak jak mówiłem bym chciał jakąś odmianę.

Co do G Pro Wireless, to ma ona tez problem z zawadzającymi się o siebie przyciskami, chociaż robiąc normlany chwyt a nie po zewnętrznych krawędziach przycisków, to raczej nie ma powinno z tym być problemu.
Odpowiedz
#44
"Zostawić G305 na najbliższe 6-12 miesięcy + kupić aku oraz ładowarkę i czekać na rozwój wydarzeń tak jak spadek ceny G Pro Wireless lub pojawianie się innej myszy." - to jest całkiem rozsądna koncepcja.
"...że przeżyje te 4 lata bez problemów." - oboje znamy odpowiedź;]
"Spróbować jeszcze innych gryzoni jak ten Cougar Revenger S i może Lioncast LM50 oraz ten najbardziej intrygujący GloriousPC model O z tych przewodowych." - jeżeli chcesz eksperymentować i dysponujesz zdrowiem na taką podróż, to nie widzę przeciwwskazań.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#45
Tak jak pograłem trochę dłużej na G Pro wireless to mi G305 kiepsko leży w dłoni, po prostu wręcz taki "skurcz" łapie.

Nie wiem... średnio mi się chce kombinować. Zostawię chyba tego G Pro Wireless. Ewentualnie może dam odstąpienie profilaktycznie i sprawdzę tego Glorious PC Model O.

Do tej pory głównie używałem G Pro Wireless i dalej od początku do dziś mam 74% baterii. Czyli w sumie 3 tygodnie bez problemu powinno trzymać.

Jedyne co mnie jednak zastanawia to to grzechotanie głównych przycisków przy ruchach góra dół (w powietrzu), ale czasem nawet używając myszy też częściowo to można wywołać. Niby rzadko ale jednak. Tak samo dynamiczniej odkładając mysz.
Odpowiedz
#46
"Jedyne co mnie jednak zastanawia to to grzechotanie głównych przycisków przy ruchach góra dół (w powietrzu), ale czasem nawet używając myszy też częściowo to można wywołać."
Wynika to niestety z separowanej konstrukcji przycisków głównych, aranżacja wnętrza jest naprawdę złożona, toteż niełatwo jest dopiąć wszystko na ostatni guzik.
Przyciski główne mocowane są w tylnej części myszy, mają naprawdę pokaźną drogę.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#47
Jak poustawiać te wszystkie profile/profil dpi w pamięci myszy? Np chciałbym sobie ustawić 2 i aby nie była potrzeba używania tego oprogramowania logitecha cały czas.

G305 coś mi np. teraz głupieje w BF1 i jakby nie działało dpi które mam ustawione tylko leciało na tym wbudowanym.


Edit.
Zauważyłem też dziwną przypadłość rolki w G305 oraz G Pro Wireless. Ogólnie zamykam karty często przyciskiem rolki no i... Jak wcisnę rolkę i trzymam mocno to jest ok, ale jak delikatnie zmniejszę nacisk to karta mi się zamyka tak jakbym zwolnił przycisk rolki. Nie czuję aby rolka podniosła się choćby minimalnie w górę. Dziwne to.


Sprawdziłem kone pure i to się tak nie zachowuje.

Czy znasz jakiś dobry program czy coś, który pokazuje czy występuje aktywacja danego przycisku?

Edit.2
Dobra znalazłem jakiś program. Nagram to, wrzucę na yt i podeślę.
Odpowiedz
#48
Tutaj nagranie tego problemu:





Sprawdźcie swoje myszki, bo w G305 oraz G Pro Wireless ten sam problem. Kone Pure nie ma tego problemy. 

Serwis logitecha chce abym im to wysłał do sprawdzenia i więcej szczegółów nie podają.

Tym sprawdzałem aby zobrazować problem https://www.passmark.com/products/keytest.htm
Odpowiedz
#49
Podmiotem może być jak najbardziej mikro-przełącznik pod scrollem - Tactile, który posiada długą drogę aktywacji, obarczony wadami "post-travelu" i "pre-travelu".
W pewnym momencie, może po prostu nie rejestrować poprawnie aktywacji pod naciskiem, a to nie zgrywa się z charakterystycznym kliknięciem aktywacyjnym, innymi słowy, popuszczając wodzy nie powraca on do swojej pierwotnej pozycji, stąd możesz naciskać scroll, powodując aktywację, bez otoczenia dźwięku.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#50
Właśnie problem jest taki jakby to okno aktywnej pracy było mega wąskie. Wystarczy, że lżej trzymam i się dezaktywuje lub robi dwa bądź nawet więcej klików. Taka sytuacja nie jest częsta ale się zdarza. Chociaż sama dezaktywacja podczas lżejszego trzymania prawie cały czas.

Nie czuję zbytnio aby kółko się unosiło jakoś podczas lżejszego trzymania. Może jakoś minimalnie, ale w każdym razie tego nie czuję.. Dopiero czuję podniesienie rolki wraz z tym klikiem.

Mysz za taką kasę i aby taki coś było? Szczerze mówiąc to nawet w tańszych jest to imo jakiś żart. Sprawdziłem aż Kone Pure BE i tutaj nawet nie mogę wywołać tego celowo.

Szczerze mówiąc byłem już zdecydowany zostać z G Pro Wireless, a tu takie coś...
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.