• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Następca dla Natec Genesis GX77
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Natec Genesis GX77
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Prawdopodobnie 2400, nie wiem, nie jestem w stanie sprawdzić, ale wg. informacji w necie 2400.
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Standardowa?
  • czułość w Linux: Wszystko na slow by default, ale działa mniej więcej tak samo, jak przy standardowych ustawieniach w windowsie. 
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): Standardowa, nie była zmieniana.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ok 5cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Różne tytuły, sandboxy typu Don't Starve, MMO - WoW, czasem jakiś CS/Borderlandsy itp. Nie ma konkretnego gatunku.
  • jaką masz obecnie podkładkę: e-blue mazer marface
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Wszystkie - 2 boczne i "wielostrzał" czasami, wszystko zmakrowane
  • twój budżet: 150-250 zł
  • jaki chwyt stosujesz: Ciężko powiedzieć, myszkę łapię raczej palm gripem, ale ruszam nią albo nadgarstkiem, albo palcami przechodząc chwilowo do claw'a. Powiedziałbym, że coś pomiędzy palm, a claw, ale na pewno nie fingertip.
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1 + 2 + 2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny. 
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm.
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Raczej tak, chociaż preferuję pozostać w tych ~2-2,5k DPI.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Drugi raz padł mi scroll, raz wymieniałem sam, za drugim razem nawet po wymianie stwarza problemy (skacze). Dodatkowo myszka bardzo łatwo przyjmuje brud z racji wielu szczelinek i jakość plastiku (tego błyszczącego) jest słaba i ten po prostu się już kruszy. Ponadto dość irytująca jest konieczność zdejmowania ślizgaczy w celu rozkręcenia myszki.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):Wygląd nie ma większego znaczenia, liczy się w sumie praktyczność i wygoda. Nie pogardziłbym większą ilością dodatkowych przycisków, chociaż nie jest to wymagane. Ponadto fajnie byłoby, gdyby dało się ją rozkręcić bez zdejmowania ślizgaczy albo były dołączone 2 komplety w zapasie. Ewentualnie gotowe do kupienia w rozsądnej cenie. Wolę czasami naprawić myszkę chwilę po gwarancji (tak jak to było z Genesisem), niż kupować kolejną. Dodatkowo rozważam opcję myszki bezprzewodowej, fajnie byłoby mieć opcję np pracy na kablu lub po BT albo przełączania między 2-3 urządzeniami. Ponadto, im mniej diod LED tym lepiej, chyba że da się wszystkie wyłączyć. Jeżeli będzie warto, to jestem w stanie zwiększyć budżet, chociaż niechętnie. Nie jestem i nie będę pro graczem, gram casualowo i cenię sobie wygodę.
Odpowiedz
#2
Hej.

Logitech G603
> https://www.youtube.com/watch?v=A8OZ2-5_q-Q

Rival 310
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-310/

Cougar Revenger S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...evenger-s/

Cooler Master MM530
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...use-mm530/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dziękuję za podane pozycje. Przejrzałem sobie jeszcze ranking myszek za 200+ zł na stronie i znalazłem kilka, które mieszczą się w budżecie (RAZER DEATHADDER ELITE, LOGITECH G502, DREAM MACHINES DM1 FPS) lub minimalnie go przekraczają (STEELSERIES RIVAL 600, ROCCAT KONE AIMO). Patrzę na próg 200+, gdyż poza CM, wszystkie podane przez Ciebie propozycje zaliczają się do progu 200+. Czy mógłbyś powiedzieć, dlaczego akurat te pozycje? Jak czytam recenzje na Waszym portalu, to taki rival 600 wydaje się być ciekawszym rozwiązaniem, a budżet przekracza o 30 zł. Nie jest to kosmicznie dużo, pytanie czy warto? Niektóre z nich wydają się być ciężkie i pewnie to jest powód, dla których nie zostały polecone? Będę wdzięczny za odpowiedź. :)
Odpowiedz
#4
Wspomniałeś o łączności bezprzewodowej, Logitech zdecydowanie przoduje w tej technologii - wybór G603, jest akuratny.
Rival 310, to bardzo udana mysz, o naprawdę dobrych komponentach, nie mogę przejść obojętnie.
Cougar Revenger S, to świetny zamiennik Deathaddera, notorycznie zalecam ponad owianą sławą mysz Razera.
MM530, jest po prostu bardzo poczciwą myszą dla średnich dłoni, tworzywo PBT i przyzwoite komponenty, owocują trafniejszym wyborem, niż konstrukcje OEM i ODM klasy budżetowej.

Jeżeli tylko jesteś w stanie dorzucić pieniądza, to oczywiście, Rival 600 jest świetną możliwością z punktu technicznego.
Pozostałe, wspomniane przez Ciebie myszy, to absolutna kwestia wygody.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Ja bym proponował Tobie Kryptona 800 od Genesisa jest mega fajną myszką i ma jeden z najlepszych sensorów.
Odpowiedz
#6
Dzięki za sugestie. Przemacałem co nieco i wybrałem Rivala 600, bo był wygodniejszy od 310.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.