• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysza nowa potrzebna
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Lenovo Y Gaming Precision Mouse / Logitech g9x (obie nakładki)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 200-3200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska i średnia
  • czułość w Windows: średnia i wysoka
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): wysoka
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 5cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wszystko fps/rpg/moba....
  • jaką masz obecnie podkładkę: Materiałowe
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5-6 (potrzebuje minimum 2 przyciski programowalne)
  • twój budżet: 200-400
  • jaki chwyt stosujesz: claw & fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2+
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak 
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Chciał bym kupić nowego g9x... wszystkie gryzonie mają problem z lpm i scrolem (wysiada), plus kable się przecierają. Pomimo że g9x ma już swoje lata to wygląda sto razy lepiej, jakość materiałów ma duże znaczenie...  g9x dociążam 25g a lenovo 20g (wciąż wydaje się być za lekka) nie chce lekkiej myszki
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak interesuje mnie tylko i wyłącznie produkt dostępny od ręki
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Jak najmniej rgb/upiększeń kolor czarny odpowiada mi najbardziej
    edit: myślałem o zakupie g502/ g502 hero*
    *tylko dlatego że ma większa żywotność przełączników według specyfikacji na stronie producenta
Odpowiedz
#2
Hej.

G502, zdaje się być naprawdę promieniującym wyborem.

Roccat Kone Aimo
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...kone-aimo/

Steelseries Rival 650
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-650/
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dzień dobry,
dziękuję za szybką odpowiedź. Zapoznam się z obiema propozycjami.


Zaponzałem się:
Roccat Kone Aimo wydaje się być ok.
Steelseries Rival 650 jak dla mnie przerost formy nad treścią w przypadku jeśli nie potrzebujesz możliwości użytkowania jej bezprzewodowo. No chyba że jakość wykorzystanych materiałów usprawiedliwia wydanie prawie 2x więcej jak co do Roccat Kone Aimo czy g502?

 

Mamm teraz następujące pytania:
g502 vs g502 HERO, czy nowa odsłona jest "lepsza"? Czy, może lepiej wybrać starego g502?
Jaka jest rzeczywista różnica w wytrzymałości przełączników pomiędzy Roccat Kone Aimo a g502 HERO?
 
(05-02-2019, 05:30 AM)XeXu napisał(a): Hej.

G502, zdaje się być naprawdę promieniującym wyborem.

Roccat Kone Aimo
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...kone-aimo/

Steelseries Rival 650
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-650/
Odpowiedz
#4
Oczywiście Rival 650, występuje w klasycznej możliwości - z przewodem, 299zł.
Odnośnie rumoru związanego z autorskimi sensorami Logitecha - Hero i Mercury, są one równe obok PixArt-owych rozwinięć PMW3360 i samego PMW3360.
Roccat Kone Aimo i G502 Hero, to implementacja identycznych przełączników pod przyciskami głównymi - Omron D2FC-F-K, o żywotności pięćdziesięciu milionów kliknięć, musisz jednak wiedzieć, iż identyczne przełączniki w dwóch różnych myszach, mogą odmówić pracy w zupełnie różnych odstępstwach czasowych.
W mojej skromnej opinii, zdecydowanie warto wziąć G502 Hero, w miejsce G502 Proteus Spectrum.
Wersja z sensorem Hero, wygląda na usprawnioną - dłuższy przewód stawiający mniejszy opór, Omron D2FC-F-K.
Niestety, niezależnie od wersji, G502 uporczywie walczy z problematycznym scrollem, który hałasuje i nierzadko gubi stopnie.

Jakościowo, dyktując zestawienie komponentami wnętrza: Rival 600 = Kone Aimo > G502, jednakże nie są to diametralne różnice, główna to jednoznacznie - scroll, który w Aimo i Rivalu 600, będzie po prostu przyjemniejszy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Dzięki za odpowiedź, wybrałem G502 Hero i miałem ją kupić na chwilę przed tym jak odpowiedziałeś. Na szczęście lub nie nie udało mi się opłacić zamówienia.
Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi zdecydowałem się i zakupiłem: Rival 600. Dostawa we wtorek.
Dam znać jak się sprawuje.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.