• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwsza myszka (i podkładka?) do grania (niedroga, dobra dla amatora)
#1
Cześć!
 
Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze mojej pierwszej myszki do grania. 
 
Doczekałem się w końcu laptopa zdolnego "udźwignąć" Wiedźmina, który czekał na ten moment na wirtualnej półce od kilku lat. Chciałbym kupić myszkę, która nieco poprawi tę długo wyczekiwaną przyjemność (a przynajmniej nie będzie w niej przeszkadzać). Być może także podkładki, jeśli Waszym zdaniem warto w to zainwestować.
 
Od razu zaznaczę jednak, że nie jestem zapalonym graczem. Do czasu przejścia Wieśka, pewnie będę grał dużo i często. Później na pewno mniej i rzadziej. Dlatego nie szukam najlepszego sprzętu, o profesjonalnych możliwościach. Zapewne w tym momencie Wasze zainteresowanie drastycznie spadło, ale może jednak ktoś doczyta do końca i zechce pomóc lamerowi. 

MYSZKA 
- Budżet: im mniej, tym lepiej, ale powiedzmy, że jestem skłonny wydać do około 200 zł
- Jakiej myszki obecnie używasz: nie używam (i nigdy nie używałem) myszki do gier, w pracy korzystam z bezprzewodowego Logitecha M310 (o ile to ma jakiekolwiek znaczenie)
- Jaką masz obecnie podkładkę: nie mam żadnej (tzn. znajdzie się jakiś standardowy mausepad, ale zakładam, że nie o to chodzi)
- Z jakich wartości DPI korzystasz: ???
- Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: ???
- W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): jak pisałem na wstępie, priorytetem będzie Wiedźmin, a później jakieś gry FPS, chętnie sięgnę po Mafię, bo poprzednia część mi się podobała, pewnie także gry samochodowe/wyścigowe (ale do tego mysz się chyba nie przyda)
- Ile przycisków używasz w myszce: a ilu potrzeba, by zaprogramować najważniejsze akcje w Wiedźminie? 
- Chwyt: chyba finger grip (ale służbowy gryzoń jest mały, więc nie wiem czy chwyt nie wynika z gabarytów)
- Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): jeśli dobrze to rozumiem, to 1+2+2 (kciuk na lewym boku, 2 palce na górze, 2 na prawym boku)
- Jesteś prawo- czy leworęczny: praworęczny
- Wielkość dłoni: około 20 cm
- Szerokość palca wskazującego: ok 23 mm
- Dlaczego chcesz zmienić mysz: w moim przypadku chodzi o zakup pierwszej myszki do grania
- Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): solidna, trwała, bezproblemowa, cicha i jeśli to możliwe, to o stonowanym wyglądzie (ale to ostatnie nie jest szczególnie ważne) 

PODKŁADKA
Nie mam zielonego pojęcia 
 
Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!
Odpowiedz
#2
Hej.

Ewidencja fingertipa:
Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA
Recenzja poprzedzającego modelu - Military:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...-military/

Logitech G102
> https://www.youtube.com/watch?v=V4lqxQL1x4U
Wersja bezprzewodowa:
> https://www.youtube.com/watch?v=20ZXAEiiKMU

Cooler Master MasterMouse S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/
Jakość wykonania to zdecydowana dezaprobata, lecz kształt dla wielu całkowicie rekompensuje kaprawą fabrykację.

DM3 Mini
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/
Nieco przeciętna jakość.

Dla palmgripa, witraż potencjalnych wyborów, będzie inny - niestety, musisz zdać się na własną empirię;)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Jeżeli mały rozmiar ci nie przeszkadza to Logitech g102 jest opcją numer 1. Jest to obecnie najbardziej opłacalny wybór i jedyną potencjalną wadą jest wyłącznie wygoda. Alternatywnie możesz wziąć pod uwagę wersję bezprzewodową (identyczny kształt i rozmiar): Logitech g305.
Gdybyś chciał sięgnąć po coś większego i bardziej ergonomicznego i nadal stosunkowo budżetowego, to warte uwagi będą: CM Storm MM530, Genesis Xenon 750, SS Rival 110 i SS Rival 105, gdzie niestety wszystkie będą wymagały kompromisu. I tak w przypadku mm530 problemem są grube wytłoczenia na gumowych bokach, które nie są zbyt wygodne, Xenon 750 podobnie jak obydwa rivale mają niższą jakość wykonania od wcześniej wspomnianych myszek Logitecha, choć w przypadku Xenona nadrabia on bardzo dobrą ergonomią, dodatkowo Rivale mają klasowo gorsze sensory, chociaż są już na tyle dobre, by nie stanowiły przeszkody do gry na dobrym poziomie w FPSy online.

W górnej granicy założonego budżetu znajdziesz logitecha g403, SS Rivala 310, SS Sensei 310. Wszystkie trzy oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości, pierwsza, jak większość logitechów, cierpi na problemy natury ergonomicznej (jest moim zdaniem proporcjonalnie za wysoka i za wąska), druga powinna być ze wszystkich wymienionych najwygodniejsza.
Jeśli masz możliwość pójść do jakiegoś większego marketu typu RTV euro AGD, czy Saturn, to najlepszą opcją byłoby przymierzyć powyższe myszy (większość z nich można bez problemu znaleźć wystawione do pomacania) i wybrać najwygodniejszą, lub najtańszą, o ile kształt będzie ci odpowiadać.
Wszystkie myszki z wyjątkiem logitecha g102/g305 mają recenzję na stronie. Możesz natomiast sugerować się recenzją Logitecha G Pro, który jest "bogatszym" odpowiednikiem g102, różniącym się niezauważalnie lepszym sensorem i grubym, plecionym kablem, zamiast gumowego.

Z podkładek DM PAD będzie dobrym wyborem.
Odpowiedz
#4
Dzięki za sugestie. Wybiorę się do jakiegoś marketu (lub kilku) i postaram się sprawdzić jak proponowane myszki leżą mi w dłoni.

Jeszcze dodatkowy pytanie związane z podkładką. Czy zamierzając grać na laptopie (17"), bez zewnętrznej klawiatury, powinienem myśleć o podkładce pod samą myszkę, czy o dużej (powiedzmy 80x40 cm), na której postawię także laptopa?
Odpowiedz
#5
Jak ci pasuje, chociaż obawiałbym się, czy nie będzie się laptop bardziej przegrzewał.
Odpowiedz
#6
Odwiedziłem MM. Niestety mieli tylko kilka z rekomendowanych przez Was modeli, więc będę musiał wybrać się gdzieś jeszcze, ale pomyślałem, że podzielę się wstępnymi wrażeniami.

Pierwszą myszką, którą wziąłem w rękę był Logitech G102. Uznałem, że całkiem fajnie leży w dłoni.
Potem jednak przeszedłem na półkę z SteelSeries - z Rival 110 miałem podobne wrażenie, ale już Rival 310 Ergonomic okazała się leżeć w mojej dłoni zdecydowanie lepiej, chyba więc potrzebuję czegoś nieco większego niż G102 i asymetycznego (bo czułem się z nią lepiej także niż z Sensei 310). 
W innej części regału znalazłem jeszcze 2 modele Logitecha. G403 również bardzo dobrze leżała mi w dłoni (prawie równie dobrze jak Rival 310), a G402 spodobała mi się ze względu na rozmieszczenie dodatkowych przycisków, których można używać palcem wskazującym (wydaje mi się, że to może być wygodne i bardziej intuicyjne, dla kogoś, kto nigdy nie klikał nic kciukiem). Pod tym względem nieco podobna była także G300s. Jednak G402 i G300s to modele, o których nie wspominaliście, więc nasuwa się oczywiste pytanie czy warto zawracać sobie nimi głowę?

Roccat Kone Pure był tylko w wersji SE a nie Owl-Eye (nie wiem jak dużą różnicę to robi). Generalnie całkiem OK, ale chyba mogłaby być ciut większa.

Genesisów było kilka, ale nie rekomendowany model Xeon 750, a z tych, które były w sklepie najbardziej odpowiadał mi Krypton 700.

Niestety na razie nie znalazłem pozostałych Waszych propozycji (może uda mi się to nadrobić w poniedziałek).
Odpowiedz
#7
Z powodzeniem możesz wybrać zarówno G403, jak i Rivala 310 - bardzo przyzwoite myszy.
G403
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...igy-wired/
Rival 310
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-310/

Logitech G402, to naprawdę wypłowiała w swojej świetności mysz, zdecydowanie dalece orbitująca w batalii tej kategorii cenowej.
Opiniowanie G300s, to bardzo podobna droga, absolutnie nie widzę asumptu, by zdecydować się na zakup tej myszy.

Do zestawienia, dodałbym następujące możliwości:

Cooler Master MM530
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...use-mm530/

Cougar Revenger S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...evenger-s/

Musisz wyłącznie polegać na autorach recenzji, owe myszy są niedostępne na wyciągnięcie dłoni.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
A jakiś model z dodatkowym(i) przyciskiem(ami) na górze, do operowania palcem wskazującym?
Nie mam doświadczenia z użytkowaniem myszek z dodatkowymi przyciskami, ale odnoszę wrażenie, że takie rozwiązanie konstrukcyjne może być wygodne, a obsługa tych przycisków wydaje mi się łatwiejsza do nauczenia, niż tych ulokowanych z boku, które obsługuje się kciukiem. Raz jeszcze podkreślam, że to tylko przeczucie, więc jeśli praktyka pokazuje, że jest inaczej, to skorygujcie mój tok myślenia, żebym nie brnął na manowce.
Odpowiedz
#9
A te przyciski mają dla ciebie jakiś konkretny cel? Jeżeli tak, to g402 nie jest złym wyborem. Jej głównym problemem jest starszy i "gorszy" sensor względem modeli konkurencyjnych (zresztą podobnej klasy co rival 110, który kosztuje mniej więcej tyle samo, a pod kątem jakościowym logitech wypada lepiej), co w przypadku, gdy priorytetem nie są FPSy online nie powinno być problemem. Najważniejszym aspektem niezależnie od celu jest zawsze wygoda, nawet zawodowi gracze wybierają często myszy z gorszymi komponentami, bo są dla nich wygodniejsze, lub przyzwyczaili się do konkretnego kształtu.
Odpowiedz
#10
(04-14-2019, 06:32 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): A te przyciski mają dla ciebie jakiś konkretny cel?

Moim priorytetem jest gra w Wiedźmina 3 (bo czekam na to już strasznie długo). Wyobrażam sobie, że pod tymi przyciskami można zaprogramować najważniejsze akcje, jak rzucanie zaklęć, co powinno być pomocne podczas rozgrywki (jedno kliknięcie zamiast kombinacji klawiszy).  Podkreślam jednak, że to moje intuicyjne myślenie, bo nigdy nie używałem żadnej gaminigowej myszki, a Wieśka znam jedynie z pierwszej odsłony tej gry, czyli sprzed wielu lat.

(04-14-2019, 06:32 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): gdy priorytetem nie są FPSy online

Nie lubię gier online. Gram zbyt rzadko, by mieć w nich jakiekolwiek szanse. Wspominając o FPS zupełnie nie miałem więc na myśli trybu multiplayer.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.