• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
myszka - zamiennik za zowie fk1 do 350zł
#1
Witam, poszukuję myszki:

  • jaką obecnie myszkę używasz: Zowie FK1
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska / przeważnie poniżej średniej
  • czułość w Windows: standard
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): przeważnie FPS'y, gry multiplayer a od czasu do czasu coś na single (przykłady gier: Apex legends, DbD, Metro)
  • jaką masz obecnie podkładkę: Tesoro aegis x3 (5-letnia, niebawem pewnie wymienię)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 standardowe i scroll, przuciski pod makra mile widziane
  • twój budżet:  350zł
  • jaki chwyt stosujesz: palmo-claw grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?:  praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: wystarczy przedział 400-800 DPI
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Padł LPM 
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Szukam myszki podobnej do Zowie FK1 z której osobiście byłem zadowolony, dobrze leżała w ręce i odpowiadały mi jej wymiary (128x67x37). Przed FK1 używałem Cooler Master Recon (116x64x40) i kompletnie nie mogłem się do niej przyzwyczaić.
    Zowie FK1 była dla mnie bardzo dobrą myszką, jedynie brakowało mi w niej programowalnych przycisków pod makra. Co prawda miała dodatkowe przyciski lecz nie dało się do nich przypisać makra. Same przyciski były bardzo dobrze ułożone (głównie 2 dodatkowe po lewej stronie myszki)Co do samego wyglądu to nie potrzebuję podświetleń, ale jak będą to się nic nie dzieje, najwyżej je wyłączę ;). Najważniejsza jest dla mnie precyzja sensora oraz wygoda samego używania myszki, koniecznie musi dobrze leżeć w ręce.
    Co możecie polecić ?

Odpowiedz
#2
GloriousPC Model O ma bardzo podobne wymiary i proporcje do Zowie FK, do tego będzie mieć również dostępne oprogramowanie, ale trudno powiedzieć, jakie będzie miało ono funkcje. Aktualnie myszka jest jeszcze niedostępna, choć można złożyć preorder w kilku polskich sklepach (x-kom, hard-pc). Na razie jedyne dostępne informacje są na stronie producenta: https://www.pcgamingrace.com/products/re...atte-black
Odnośnie samej marki, to jest ona znana za granicą głównie z dobrej jakości produktów i bardzo dobrego kontaktu z konsumentami. Z tego co się orientowałem, to modele testowe mają być wysłane przed oficjalną premierą, więc recenzje powinny się pojawić jeszcze zanim mysz trafi do sprzedaży.
Poza Gloriusem model O jest jeszcze Logitech G Pro Wireless, ale znacznie przekracza założony budżet. Poza w/w nie ma myszy specjalnie podobnych do FK. Najbliżej będzie DM1 FPS, która jest trochę krótsza, szersza, wyższa, a najwyższy punkt myszy jest mocno cofnięty w stosunku do FK.
Odpowiedz
#3
Premiera GloriusPC model O jest przewidywana 30.05 więc trochę późno. Potrzebowałbym myszki, która już jest dostępna
Logitech G Pro wireless jest dla mnie za droga i jakoś nie przekonują mnie myszki bezprzewodowe

a ta DM1 FPS to to samo co DM1 FPS blood red ? wygląda podobnie do zowie i ma programowalne przyciski. Jak wygląda sytuacja z wytrzymałością tego gryzonia i z jego sensorem ?

Wydaje mi się, że najodpowiedniejsza myszka dla mnie to będzie taka, która będzie mieć niski przedni profil od strony kabla oraz nie będzie za wysoka.
Obecnie najlepszy sensor to 3360 ? jeśli tak, to poszukuję z właśnie takim sensorem. Chociaż 3310 nie sprawiał mi żadnego problemu
Odpowiedz
#4
Tak, najlepszy sensor to HERO logitecha, pmw3360 i wszystkie jego odmiany jak 3361 (roccat), 3366 (logitech), 3389 (razer/hyperx/DM), 3391, Truemove3 (steelseries) itp, natomiast z praktycznego punktu widzenia sensory: MERCURY i pmw3330 są równie dobre, bo są całkowicie wystarczające pod każdym kątem do każdego zastosowania.
Z myszek o niskim przodzie mógłbym dorzucić jeszcze: Hyperx Pulsefire Surge (również dość podobna do FK, tylko wyższa i krótsza), gdzie mi osobiście przeszkadzałaby dość duża waga jak na tak małą mysz (100g), DM3 mini - czyli mniejsza wersja DM1 bez bocznych przycisków, Rival 105 ze zdecydowanie gorszym sensorem, niż wszystkie w/w i wątpliwą jakością budżetowych myszy Steelseries, oraz CM Storm mm530, która ma stosunkowo niski przód jak na mysz profilowaną.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.