• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DAC i AMPy z aliexpress
#1
Planujecie może jakieś testy chinoli?
SMSL, Sabaj, Topping i tym podobne ?

Nie wiem jak tam sie trzyma redakcyjny budżet i zapał to podstawa do takich testów bo nie wiem czy łatwo będzie się dogadać ze sponsorami? Pewnie z producentami trzeba by bo prócz Aliexpress są głównie tylko na Amazonie :) Okazyjnie gdzieś tam się przewijają po polskich sklepach ale chyba nie są jeszcze popularne w PL..
Odpowiedz
#2
Podepnę się.

Kailh ma obecnie ogromny podaż przełączników.
> https://novelkeys.xyz/collections/switches
Myślę, że ich recenzja, byłaby naprawdę cholernie ciekawa.
Klikające Box; White, Jade czy Pale Blue, to świetne przełączniki, chyba w każdym aspekcie lepsze od Cherry.
Linearne są bardzo "smooth", ostatnie "Cream switches" są w całości wykonane z tworzywa POM, owocuje to bardzo gładkim tarciem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Ja już pisałem że mogę jakieś słuchawki wysłać do recenzji np AKG K712pro :) i dajmy na to DragonFly Red. Nie wiem czemu ale naprawdę podoba mi się to kombo świetna separacja planów. Baaa, na moje ucho lepiej niż Aune X1S czy ODAC z O2. Biorąc pod uwagę fakt że jest spora ilość ludzi grających na laptopach taki DFR jest bardzo zacną opcją :)
Odpowiedz
#4
Ostatnio kupiliśmy te HiFiMANy HE4xx z massdropa, co jakis czas cos kupujemy czego nie da sie inaczej dostać, a tak to przepijamy wszystko co się z tych klików nazbiera ze skąpca czy ceneo a szału tam nie ma, tyle co na flaszkę whisky :D.

Szczerze, malo czasu na pisanie recenzji mam strasznie, chcialem zalatwic tego logi pro wireless, ale Logitech nie ma sampli. Za to bedzie ten Glorious Model O z duzym prawdopodobieństwem, bo to wiadomo, że wypada zrobić ;)

Co do tych przełączników, to nie chce sampli pojedynczych bo to ciezko po nich sprawdzić czy faktycznie fajnie jest na tych przełącznikach, chcialem z gearbesta zalatwic model z tymi Kailh low profile switch zeby porównać to do cherry mx low profile, ale nie odezwali się, moze jeszcze odpisza kiedyś :P Za to powinienem miec Kailh Silvery w pelnej klawce to przynajmniej bede wiedział, czy sa fajniejsze od Cherry Silver. Fakt, że obecnie Kailh = Cherry MX jakościowo i te bazowe przełączniki sa praktycznie identyko. Nie wiem czemu te firmy typu modecom montuja uporczywie te outemu, kiedy nie wiele tansze sa od Kailha.

co do sluchawek, to najmniej recenzji tego robimy bo najmniej osob o to pyta ;) ostatnio najwięcej o mechaniki jest zapytań, stad w duzej mierze w tą stronę idziemy. Inna sprawa, że też boję się pożyczać od kogoś sprzęt, bo z doświadczenia wiem jak to się czasem u nas kończy :P

ps. sam uzywam ampa topping NX3 podpiętego do ODACa, wolę go od O2, bo fajnie razem pasuje, gdyż ociepla dźwięk :) mogę polecić
Odpowiedz
#5
(04-02-2019, 10:50 AM)FreeQ napisał(a): Ja już pisałem że mogę jakieś słuchawki wysłać do recenzji np AKG K712pro :) i dajmy na to DragonFly Red. Nie wiem czemu ale naprawdę podoba mi się to kombo świetna separacja planów. Baaa, na moje ucho lepiej niż Aune X1S czy ODAC z O2. Biorąc pod uwagę fakt że jest spora ilość ludzi grających na laptopach taki DFR jest bardzo zacną opcją :)


SMSL IDEA ponoć zjada DragonFly na śnaidanie ;) Cena nieco wyższa.
Odpowiedz
#6
(04-02-2019, 12:25 PM)Hya napisał(a): ps. sam uzywam ampa topping NX3 podpiętego do ODACa, wolę go od O2, bo fajnie razem pasuje, gdyż ociepla dźwięk :) mogę polecić


Nie widziałem recki, ale DAC NX3 już tak :)

Ja tam akurat na oku mam:
SMSL AD18
Sabaj A4
Topping MX3
I. AM. D V200
I. AM. D V600

W zależności od potrzeby raz lepszy DAC i wzmacniacz sluchawek, innym razem lepszy wzmacniacz głośnikowy.

Ogólnie w 500zl można się zamknąć za sensowny DAC i wzmacniacz.
Np przy Topping MX3 lub I. AM. D V600

Pozostałe z listy mają lepsze wzmacniacze głośnikowe ale słabsze DAC.
Sporo dylematów, testów brak. Cena dobra i niedobra. Można powiedzieć, że średnio wychodzi 400-500zl.

Jak widać cała lista to DAC i AMP w jednym. A to dla tego, że nie mam pod co podpiąć głośników jak chcę pograc np w Diablo 1 ostatnio. A słuchawki tam jakoś mi nie pasują.

Tanie głośniki komputerowe to szumofony. Nie chcę szukać tego co będzie szumiał mniej, chcę kupić coś co nie będzie szumiało wcale :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.