• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie jest to pytanie typowo zakupowe
#1
Witam,

Tak jak napisałem w temacie, ten temat nie jest typowo zakupowy, więc postanowiłem nie korzystać ze wzoru(choć jeśli administracja powie, że mam go użyć to nie widzę problemu). A więc do rzeczy, używam laptopa, który nie korzysta już z dwóch wtyków mini jack, a ma jeden 4 pinowy wtyk (słuchawki i mikrofon), przez co jestem zmuszony zaprzestania mikrofonu od Zalmana. Jednak od jakiegoś czasu wbudowany mikrofon mi nie wystarcza, brzmi źle itd. Postanowiłem poszukać słuchawek z mikrofonem właśnie z jednym 4 pinowym mini jack'iem. I tu pojawił się spory problem - wiele specyfikacji nie określa dokładnie z jakich wtyków korzystają dane słuchawki. Więc postanowiłem udać się z zapytaniem do Was - kojarzycie jakie słuchawki z mikrofonem posiadają jeden 4 pinowy mini jack?



Tak wiem, o malutkich "kartach dźwiękowych" pod USB, czy przejściówkach - 2x mini jack na 1 jack(sam własnie taki zakupiłem), choć nie jestem do końca przekonany do tych rozwiązań. Jakoś moje AKG K511 + mikrofon Zalmana na takiej przejściówce nie chcą współpracować, dźwięk tylko na prawej słuchawce, a mikrofon nie działa...


Pozdrawiam,
fobar
Odpowiedz
#2
Takie wyjścia mają np. roccat syva, noontec zoro hd, CAL!2, ale czy będzie Ci działać w nich mikrofon na kompie tego nie wiem, czasami nawet w starszych telefonach jest z tym problem. Według mnie lepiej kupić np. Xonara U3 za 140 zł i nie ograniczać się do takich skrajnych rozwiązań jakie podajesz. Co więcej nawet tak tania karta pewnie będzie lepsza niż ta zintegrowana, którą posiadasz w laptopie. Możesz też kupić sam mikrofon na usb.
Odpowiedz
#3
Ahhh, co do samych słuchawek to zapomniałem dodać, że poszukuje typowo "gejmingowych" rozwiązań, więc interesują mnie wyłącznie modele nauszne, najlepiej zamknięte.
Odpowiedz
#4
przymierz sobie CAL!2 w jakimś sklepie, często je mają, które dal większości są wokółuszne, nausznych raczej nie chcesz bo te gniotą małżowiny (czyli np. natec zoro hd).

serio nie chcesz kupić karty na usb, jak ci padły jacki :> ?
Odpowiedz
#5
Hya, to nie tak, że jacki mi padły. Lapek ma jeden jack 3,5 4 pinowy. Przejściówka z 2x 3,5 jack na 1x 3,5 jack 4 pin(firmy delock) jakoś nie chce współpracować z zestawem AKG K511 + Zalman zm-mic1, nie wiem czemu... może by działało na słuchawkach z mikrofonem, a nie słuchawkach + mikrofon... cholera wie.

Jednak po namyśle, postanowiłem trochę przyoszczędzić i zakupić Creative SB Play!(55 zł), tak... tak... karta na USB, wiem :P. Zobaczymy jak będzie to działało.
Odpowiedz
#6
te przejściówki nie działają po prostu ^^ też je mamy ;p Trzeba było do Xonara U3 dozbierać :P
Odpowiedz
#7
100 zł to już nie takie dozbieranie :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.