• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niby pasuje, a niby nie; alternatywa dla G403
#1
Hej! :)
Poszukuję alternatywy dla mojej G403. Może łatwiej będzie jak zawrę wszystko we wzorze, a zatem:
  • jaką obecnie myszkę używasz: Logitech G403
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): em, raz na rok zagra się w CSa przy 2.4 sens i 400 DPI, a w LoLu 50 przy 800 DPI, więc... niska/średnia, na pewno nie wysoka ;)
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): zbyt rzadko CSa odpalam, zatem nie ma sensu
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie LoL, ale liczy się dla mnie ogółem WYGODA o czym napiszę niżej
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4Tech X7-500MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): miałem w DM3 Mini boczne i nie miałem potrzeby używać, teraz mam i używam - generalnie obojętnie; jak są to fajno, jak nie to nie ma problemu. całkowite minimum to LPM, PPM i M3 na scrollu :)
  • twój budżet: 250 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm/claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,3 x 9 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: dość uniwersalna ręka, ale to do przedyskutowania
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: pewnie
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: wydawało się, że pasuje idealnie do dłoni - wymieniłem Rivala starego na DM3 Mini - musiałem się przyzwyczaić, ale było bdb, po DM3 Mini przesiadłem się na G403 i od razu pierwszego dnia idealnie dopasowana, jednak pozornie. Pozornie, bo zwyczajnie boli mnie środek dłoni (spekuluję, że zwyczajnie za wysoka jest, a że ostatnimi czasy muszę więcej pracować przy komputerze to dopiero teraz mnie to dotknęło, mimo że posiadałem 4 miesiące użytkowania). Uprzedzę pytanie - czemu zmieniłem Rivala? Bo boki się ścierały + scroll się zepsuł i była trochę za długa. Czemu zmieniłem DM3 Mini? Z czystej ciekawości spróbowania tak chwalonej G403.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): W G102/G203 troszkę niefajne jest zaokrąglenie z tyłu, ale może bym przywykł... Całkiem sensownie w ręce leży Rival 110, a na DM3 Mini nie narzekałem. Podobnym kształtem jest chyba FK2, choć zauważalnie dłuższa (tutaj mam obawy). ZA13 ew., bo garb ma jak G403, ale mniejszy, więc może by ręka nie bolała. Rival 110 np. leży mi lepiej w dłoni niż Sensei 310. Ww. myszy (poza DM3) przymierzane na wystawie w MM, więc trzeba mieć to też na uwadze. DM1 PRO S / FPS CHYBA odpada, bo przymierzałem Genesis Krypton 190 (ten sam kształt) i taka długawa się wydawała, biorąc pod uwagę jej wysokość i szerokość, ale nie wiem czy nie wydaje mi się tylko dlatego, że ostatnie miesiące siedzę z G403.
    Wydaje mi się, że Zowie za dużo kosztuje, biorąc pod uwagę to co oferują. DM3 ceny poszły znacznie w górę. Rival 110 to nie ta klasa co nawet G102 (ludzie też w Rivalu 110 narzekają na trwałość), więc... pozostaje mi takowy wybór (G102)? Czy coś przeoczyłem? G102 to nie jest jakościowy downgrade względem G403? To zaokrąglenie z tyłu bardzo "boli"?
    Wiem, że trudne zawody, ale dzięki za wszelaką pomoc!
Odpowiedz
#2
Miałem podobne doświadczenie z garbem g403, moim zdaniem jest zdecydowanie za wąski i ręka opiera się tylko na jego górnej części, zamiast rozkładać ciężar na całej powierzchni.
Z punktu widzenia wygody brałbym pod uwagę Cougara Revengera S lub mniejszą - Cougar Surpassion (nie wersja ST). Pierwsza z nich posiada recenzję na stronie.
Alternatywą dla Rivala 110 mogłaby być nowa Zowie S2, ale po pierwsze stosunek ceny do jakości jest typowo dla zowie mizerny, po drugie na razie dostępna jest wyłącznie w wersji glossy.
G102 to nie jest downgrade względem g403; sensor ma bardziej "budżetowy", ale pod kątem wszystkich istotnych parametrów jest wystarczająco dobry, by nie robić różnicy w praktyce, chociaż pewne osoby twierdzą, że w ich egzemplarzu posiada on lekką akcelerację pozytywną.
Pod kątem kształtu CM Storm MM530 również nie powinien budzić zastrzeżeń, natomiast posiada ona dość głębokie wytłoczenia na gumowych bokach, co może powodować dyskomfort. Poza tym jest jedną z bardziej opłacalnych opcji.
Odpowiedz
#3
Kupiłem DM1 FPS Ocean Blue. Zapowiada się dobrze kształtem, ale zobaczymy. Słabo trochę, że podświetlenie przebija przez obudowę i to przy tak małej jasności, ale to akurat szkopuł, choć w myszce za tyle kasy można oczekiwać więcej - tak samo jak używanie na PCB taśmy do zaklejenia podświetlenia na logo... :)
Przy G403 przyzwyczaiłem się do przycisków bocznych do zmiany głośności w systemie, dlatego w DM1 FPS cenię sobie możliwość dostosowania ich również, a jeśli bym nie potrzebował ich, nie wiem czy nie wolałbym ogółem DM3 Mini (choć w pamięci mam, że uwierał mi bok myszy w mały palec, ale nie pamiętam już czy przywykłem, czy nie - w każdym bądź razie w DM1 FPS wszystko gra).

Cougary do mnie nie przemawiały jakoś, Zowie - ponownie można pisać o współczynniku ceny do jakości, a w G102/G203 lekkie obawy miałem odnośnie "jajka" z tyłu. Ponadto chciałem znów spróbować symetryka, zobaczymy jak to będzie. :)
Odpowiedz
#4
bo większość ludzi wyłącza podświetlenie całkowicie w tych myszkach :P a żeby waga była niższa to trzeba było dać cieńszy plastik więc nie dało sie zjeść ciastka i mieć ciastka :D
Odpowiedz
#5
Postanowiłem, że jeszcze podzielę się z moimi spostrzeżeniami. Testowałem myszki w swoim żywocie w odpowiedniej kolejności: A4Tech X710-BK, SteelSeries Kinzu v1, SteelSeries Sensei, SteelSeries Rival,  Dream Machines DM3 Mini, Logitech G403, Dream Machines DM1 FPS i teraz... Logitech G102. Zostaje u mnie Logitech G102, który toczyl bój z DM1 FPS. Obawiałem się, że będzie za mała etc... Ale to DM1 FPS miał nierówny klik głównych przycisków, średnie poczucie jakości wykonania, latającą rolkę...
G102 to naprawdę fajna mycha, chociaż zdziwiłem się, że przyciski są tak ciche. Za taką kasę nie ma co narzekać na pewno. Rozważałbym jeszcze FK2, ale za mało Zowie oferuje, bo tylko kształt mi tam pasi. :)
Odpowiedz
#6
Jak coś na sprzedaż mam Zowie ZA13 kuoiona w tym roku na x-kom. Za 150zl oddam :). Szczególnie pod claw gripa spoko. Może też isc rozluzniony claw grip w stronę palm. Finger to nigdy nie będzie z względu na jej kształt i jej garb w okolicach tyłka :P. Co jest akurat bardzo dobrą sprawą bo opiera śródręcze co pozwala odpocząć ręce. Miała iść jako zamiennik dla G203. Ale ma 1 bardzo duży problem dla mnie. Materiał z którego jest wykonana. Nie chodzi o jego jakość tylko o fakturę. Niby antypotliwa(chyba), z tym że ja nie mam problemu z potliwością dłoni, wrecz przeciwnie mam problem suchych dłoni(te geny :P). Dlatego kupiłem griptape(czy jak to się nazywa) który miałem przykleić do myszki, no właśnie ale czas. Raz jest tak że mam wiecej czasu na pogrywanie a innym razem nie mam go w ogóle. Zamysł więc był taki że skoro pasuje to nie sprzedaje i podlacze pod laptopa w firmie. Ale jakoś ciągle mi nie po drodze sięgnąć po nią do szafki i spakować do torby :D.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.