• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pulsefire Core czy Harpoon RGB?
#1
jaką obecnie myszkę używasz:Roccat Lua
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:1000
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):średnia albo niska. Zależy od gry.
czułość w Windows:5/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):średnia
w co grasz (podaj tytuły gier): seria COD, MOH Warfighter, czasem CSGO, BF:BC2
jaką masz obecnie podkładkę:Steelseries QCK, Roccat Kanga, A4 tech x7 MP-200
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):obecnie używam dwóch, potrzebuję jeszcze dwa boczne.
twój budżet:100 zł
jaki chwyt stosujesz:obecnie fingertip ale mogę zmienić bez większych problemów
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):19cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?2cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: mogę zmienić
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Potrzebuję tylko dodatkowych przycisków bocznych
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Bardzo ważna jest dla mnie mała awaryjność.Miło jakby przyciski były ciche.

Ogólnie to z Roccat Lua jestem zadowolony (może oprócz głośności wciskanych przycisków), ale ostatnio naszło mnie na granie w fpsy i potrzeba mi bocznych przycisków. Dotychczas posiadałem myszki (w ciągu ostatnich 10 lat): Netscroll 120, Logitech MX518, A4Tech F3, CM Storm Alcor, Roccat Lua, czyli myszy o różnych wymiarach i kształcie. Do zmiany kształtu, wymiarów, chwytu w każdej dałem radę się przyzwyczaić prędzej czy później (od paru minut do 3 dni). W przedziale cenowym do 100 zł zainteresowały mnie Hyperx Pulsefire Core oraz Corsair Harpoon RGB. Wiem że jest w podobniej cenie G102/G203 ale nie podpasowała mi ta mysz. Czy któraś z tych dwóch myszy jest warta kupienia?
Odpowiedz
#2
Hej.

Obie myszy to bardzo podobny poziom, lecz blakną w zestawieniu z tak dobrze reprezentowaną G102.
Obecnie w X-Komie, G102 życzy sobie poniżej osiemdziesięciu złotych, zaraz obok DM1 Pro - 119zł.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm2-comfy/
DM nie będzie wersalem dla Twojej dłoni, najprawdopodobniej wymusi clawgripa tudzież palmgripa.

 CM MasterMouse S
 > http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/
 Zalecam wyłącznie z powodu przyswajalnego kształtu, jakość wykonania to ogromny hiatus.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź.Jak napisałem G102 mi nie podpasowała. Robiłem do niej już przymiarki dwa razy i rezygnowałem. Zakup DM1 Pro też rozpatrywałem. Nawet jestem w trakcie czytania tematu o tej myszy na Overclocku. Oglądałem ją w sklepie. Egzemplarz który udostępnił mi sprzedawca do pomacania był felerny. Po wciśnięciu przycisku myszki, coś zgrzytnęło i przycisk już taki został wciśnięty. Dużo jest pozytywnych opinii na temat tej myszy, ale też bardzo dużo negatywnych na temat jej awaryjności (np. przeskakujący sensor, łamanie ośki rolki). Szkoda bo myszka bardzo mi się spodobała i fajnie leżała w łapie.

A po doświadczeniach ze sprzętem CM raczej myszy tej firmy sobie odpuszczę. Wczoraj jeszcze szperałem w internecie i chyba zdecyduję się na kupno używanego Logitech G403.

Dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy.
Odpowiedz
#4
Co do g403 mogę podpowiedzieć, że jest bardzo dużo egzemplarzy w outletach; taka myszka jest w pełni sprawna, posiada gwarancję oraz rękojmię podobnie jak w przypadku myszy fabrycznie nowej, a wady to zazwyczaj otwarte opakowanie, lub bardzo drobne uszkodzenia w postaci rys na obudowie lub ślizgaczach (jest to zazwyczaj opisane przy konkretnym egzemplarzu), a kosztuje zauważalnie mniej.
Odpowiedz
#5
Odświeżam. Kupiłem tą g403 ale w pierwszej kabel przerywał, a w drugiej wymienionej były problemy ze scrollem, więc zrezygnowałem z myszy Logitecha. Warto brać jeszcze w tych czasach za 80zł używanego Rivala? Chodzi mi o tą pierwszą wersję, na którą ludzie się skarżyli z powodu wycierających się gum po bokach (mnie to nie przeszkadza).
Odpowiedz
#6
Co do r300 trudno powiedzieć, zależy kiedy była zakupiona i w jakim jest stanie. Obecnie można dostać rebrand tej myszy za ~150 zł pod nazwą: HP Omen lub HP rival 300, chociaż widziałem, że była wcześniej dostępna jeszcze taniej.
Co do g403 to brałeś używaną, czy z outletu? W outlecie są sprzedawane produkty mające wady nie wpływające na użytkowanie, więc musiałeś mieć pecha :/
Odpowiedz
#7
Jeżeli kształt jest dla Ciebie archetypem, naturalnie.
Zalecam nabycie "rebrandu" - HP Omen, znacznie bardziej lukratywnie, acz zaznaczam, iż to mysz iście stworzona do chwytu palmgrip.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.