• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkłada (claw grip)
#1
WYBÓR MYSZKI
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder, który kompletnie mi nie pasuje od czasu zakupu i męczę się na nim już spory kawał czasu
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800 do 1000
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 800 do 1000, często zmieniam między tymi dwoma
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 15-20 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Ring of Elysium, Apex Legends
  • jaką masz obecnie podkładkę: Razer Goliathus Control
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): z reguły używam dwóch bocznych
  • twój budżet: 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: CLAW GRIP
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? PRAWO
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 18,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego: ok. 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: byle nie było zbyt dużej różnicy
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: obecna kompletnie nie leży mi w dłoni i mam wrażenie, że nie nadaje się do mojego claw gripa
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: niekoniecznie, ale wolałbym w PL
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): im prostsza tym lepsza

WYBÓR PODKŁADKI
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): Deathadder Razera, na sensorach się nie znam
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Razer Goliathus i kompletnie nie mam pojęcia jaką chcę podkładkę, dlatego zakładam tutaj temat
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałowa 
  • jaki rozmiar by Cię interesował: LARGE albo większa
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnią raczej, chyba że stwierdzicie co innego :)
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: tak jak w przypadku myszki
  • maksymalna cena za podkładkę?: 100 zł
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.)
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: aktualnie gram w 2 FPSy i jest to RoE oraz Apex, szukam podkładki która dobrze wpasuje się do myszki, której poszukuję. Fajnie jeśli podkładka będzie sporych rozmiarów, a to czy ma być szybka, ślizga to szczerze nie mam pojęcia i liczę na wasze doświadczenie.
Tak więc drodzy koledzy - liczę na waszą pomoc i doświadczenie, którego ja zbyt wiele nie posiadam!
Odpowiedz
#2
Jako że mam dłoń dosłownie tych rozmiarów jak ty i też używam claw gripa to dla mnir lepszym rozwiązaniem zawsze są mniejsze myszki symetryczne.

Logitech G203 albo g pro. Mała i bardzo spoko do Claw Gripa. Spoko ponieważ dla mnie ma wadę związaną z spodem myszki który wygląda(patrząc jej w oczy :P ) tak \ /. Co powoduje że nie do końca mój mały palec ogarnia sobie miejsce :D.

Fajnie w dłoni leżały mi(i tutaj dziwny temat bo myszki profilowane) Logotech G502 i Razer Bazylisk. Problemem zawsze była waga, obie ponad 100g.

Teraz zamówiłem Zowie Z13 i jak dobrze pójdzie jutro u mnir bedzie. Napiszę jak się sprawuje, ponoć bardzo spoko pod Claw Gripa.
Odpowiedz
#3
Hej.

Surogat G203 i G Pro, to z pewnością tańsza G102.
> https://www.youtube.com/watch?v=V4lqxQL1x4U&

Zalecić bezapelacyjnie mogę:

Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://www.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA

DM3 Mini
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje.../dm3-mini/

CM MM S
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/
Musisz mieć świadomość jej szeregu wad, iście budżetowa mysz.
Kształt dla wielu to archetyp, zalecana wyłącznie z tego powodu.

@UP
ZA13 wspominam dobrze, ale obecna cena przyprawia o anhedonię.
Całkowity podaż Zowie, prezentuje ZA jako serię wolną od wielu znamiennych wad tej marki.
Przyczepić mógłbym się szczególnie do trwałości na przestrzeni czasu i scrolla, który skakał za mnie w grach.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Dlatego kupiłem Zowie w Outlecie x-kom. Faktycznie normalnie bym tyle za nią nie dał.

Z CM MM S miałem ciekawą historię. Też jakiś czas temu była w Outlet za 70zl. Sprawa ciekawa że przyslali mi CM MM lite S w pudełku od CM MM S :). Więc szybka reklamacja i oddałem. Nie wiem czy jest różnica w materiałach poza sensorem, ale faktycznie czuć było oszczędność materiałów.

Roccat KPOE świetna mysz. Problem w tym że dla mnie wymuszała wręcz finger gripa. Clawem ciężko było ja ogarnąć. Ale mega wygodna pod fingera :).
Odpowiedz
#5
(02-12-2019, 11:38 AM)FreeQ napisał(a): Jako że mam dłoń dosłownie tych rozmiarów jak ty i też używam claw gripa to dla mnir lepszym rozwiązaniem zawsze są mniejsze myszki symetryczne.

Logitech G203 albo g pro. Mała i bardzo spoko do Claw Gripa. Spoko ponieważ dla mnie ma wadę związaną z spodem myszki który wygląda(patrząc jej w oczy :P ) tak \ /. Co powoduje że nie do końca mój mały palec ogarnia sobie miejsce :D.

Fajnie w dłoni leżały mi(i tutaj dziwny temat bo myszki profilowane) Logotech G502 i Razer Bazylisk. Problemem zawsze była waga, obie ponad 100g.

Teraz zamówiłem Zowie Z13 i jak dobrze pójdzie jutro u mnir bedzie. Napiszę jak się sprawuje, ponoć bardzo spoko pod Claw Gripa.

Właśnie zastanawiałem się nad tym Logitechem G Pro oraz nad Zowie ZA13, tylko nie jestem pewien czy za tę cenę nie dostanę czegoś lepszego?
Jeśli wybierać między tymi dwoma to którą byście brali? Oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje to ja z chęcią poczytam.
Czekam na to info odnośnie za13 jak już ją przetestujesz.
Odpowiedz
#6
Mam g203 a myślałem nad g pro. Dla mnie głównie to była różnica w kablu. Który i tak kompletnie mi nie przeszkadza w g203, natomiast co do sensora ponoć mercury w g203 to opcieta wersja sensora który siedzi w g pro. I to bardziej w tym zakresie że ma max 7000 DPI a nie więcej :). Chociaż możesz tu dopytać dokładnie na forum :).

Co do zowie dojdzie dojdzie w środę albo w czwartek to zdam ci relację. Z tym że ja zapłaciłem za nią 189zl. Normalna cena w jakiej występuję... No nie dałbym tyle za nią :).

EDIT: możesz iść do sklepu i sprawdzić jak leży Ci np G203. Jak ci się spodoba mogę ci sprzedać(wysłać za pobraniem swoją). Jakoś w wrześniu 2018 ja kupiłem w media markt. Ja obecnie korzystam z Roccata KPOE wymisza finger gripa, ale jak już się ogarnie zmianę położenia dłoni to swietnie pasuje :).
Odpowiedz
#7
tak te zrobie, a jakies podkladeczki do 100 ktos moze polecic?
Odpowiedz
#8
Adekwatnym punktem na osi, jest DM Pad.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...es-dm-pad/
Relatywnie dobra podkładka, świetna baza na początek, jeżeli nie posiadasz stronniczej łyżki dziegciu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Mam mysz(szybko doszła jak na X-kom :P ) nie jestem jakiś wybitny w opisywaniu ale tak.... spoko kształt, pozwala oprzeć śródręcze i odpocząć ręce. Klawisze boczne pod kciukiem w idealnej pozycji jak dla mnie :). Scroll mi się średnio podoba, ma mały luz chociaż sam przeskok jest wyraźny. Na samą długość świetnie ale na szerokość już tak tylko dobrze. Mogła by być szersza :). Natomiast co bym wybrał? Czy g pro/g203 czy Zowie Z13... ciężko powiedzieć, macam tak obie i jakoś obie pod claw'a świetnie leżą :). Trochę bardziej podoba mi się faktura Logitecha, jest jakby mniej ślizga i to co uważane jest za wadę logitecha czyli ten kształt profilu \ / powoduje że chwyt przy podnoszeniu myszy jest pewniejszy.

Tutaj pytanie do forum. Słyszałem że są takie rzeczy jak griptape które można nakleić na mysz. Gdzie to można kupić? Allegro? Jak tak to jak to wpisać by znalazło? :P
Odpowiedz
#10
Teraz to już zgłupiałem i sam nie wiem co wybrać :D Najbardziej nastawiłem się na tą ZA13, ale z tego co napisałeś to ten g pro lepiej leży w dłoni. Nie pozostaje mi nic innego jak odwiedzić jakiś sklep i samemu przetestować te myszki.
Btw. duże różnice są pomiędzy G Pro i G203 w bebach i samym wykonaniu?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.