• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podkładka do Logitech G403
#11
To zazwyczaj szybkie podkładki są głośniejsze, prawdopodobnie ze względu na twardszą strukturę. Co do wolnych podkładek, gładkich w dotyku nadal masz: Kangę, Taito i do tego dorzuciłbym jeszcze Corsaira mm200, niestety w Polsce jest całkowicie niedostępna w swoim najlepszym rozmiarze - 44x37 cm. Jest albo wersja mniejsza - 36x30cm lub wersja extended 93x30 cm. MM200 w dotyku jest bardzo podobna do a4techa x7, ciut wolniejsza od Taito i daje bardzo równy i gładki ślizg. Jeśli chodzi o wytrzymałość i zmiany w ślizgu, to imo jest porównywalna z Taito.
Odpowiedz
#12
O to super, że wolniejsze są cichsze :) To ja już nie wiem którą brać - Roccat Kanga, Corsair MM200 czy może Zowie G-SR? Wszystkie mi się podobają z wyglądu. Grubość rozumiem nie ma wpływu na głośność podkładki, tak?
Kanga XXL kosztuję o połowę mniej niż MM200 XXL, natomiast G-SR kosztuję tyle samo co poprzednie, a jest o połowę mniejsza :D Opłaca się płacić tyle za Zowie, czy lepiej wziąć którąś z tańszych?
Odpowiedz
#13
Zowie jest nie tylko najdroższa, ale też najmniej trwała (po roku może mocno zmienić ślizg). Moim zdaniem nie warto.
Grubość podkładki akurat może mieć wpływ na głośność - im grubsza tym mniej drgań przeniesie na biurko i tym samym będzie ciszej. Taito i Kanga mają taką specyficzną polerowaną powierzchnię, która generuje lekkie szuranie w porównaniu do bardziej zwykłego szmaciaka jak MM200, ale różnica jest niewielka. Wątpię, żeby było to coś, co mogłoby przeszkadzać w grze.
Odpowiedz
#14
Dobra, czyli Zowie odpada. A czy ta Kanga będzie cichsza od DM Pada? Jeśli tak, to zostaje ona i Corsair.
Odpowiedz
#15
Właśnie dlatego zaleciłem GS-R, jeżeli nie odczuwasz zmian powierzchni A4Techa, to okrutna i znamienna niekonsystencja Zowie nie powinna oddziaływać na percepcję.
Wytrawia się relatywnie szybko, zyskując pożądany, gładki ślizg i uczucie przyjemnej powierzchni.
Jak napomknąłem wcześniej, Hya zobrazowałby Ci świetnie moje dictum, na pewno posiada takową GS-R.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Rozumiem, G-SR odpada bo jest za mała, duża podkładka wygląda lepiej na blacie. Na początku chciałem małą, ale właśnie zmieniłem zdanie. A ta Kanga będzie mniej szorstka od Dream Machines?
A Cooler Master MP510? Bardzo ładnie wygląda, obszyta, z moją MasterKeys Pro S by się idealnie zgrywała :)
Odpowiedz
#17
Kanga zdaje się być relatywnie podobna.
MP510 przedstawia nieco szorstką powierzchnię, przypominającą podkładki hybrydowe, wypadałoby sprawdzić przed zakupem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#18
W takim razie biorę Kangę. Dzięki za pomoc :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.