• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pomoc w wyborze myszy
#1
jaką obecnie myszkę używasz: nawet nie wiem :D

jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1000

czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): domyślne

czułość w Windows: domyślna

czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): z tego co wiem jest to ta sama czułość co w Windows

ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): gram tylko w LoL'a

w co grasz (podaj tytuły gier): League of Legends

jaką masz obecnie podkładkę: jakąś od Genesis (tez chcę wymienić)

ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam bocznych

twój budżet: 500zł

jaki chwyt stosujesz: FINGERTIP-GRIP

jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2

jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo

jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,5

jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,7

czy chcesz zmienić swój chwyt?: mogę zmienić, nigdy nie przykładałem uwagi jak trzymam mysz

czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak

co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: chciałbym scroll, który wciska się lekko 

czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): wyglądu raczej nie, ale chciałbym aby nie była zrobiona z jakiegoś tworzywa na którym poci się ręka, wolałbym jakąś większa mysz

Czekam na pomoc, z góry dziękuję za każdy komentarz!

jeśli ktoś chce może polecić jakąś podkładkę, nie znam sie na nich totalnie, przed chwilą sie dowiedziałem ze sa jakies plastikowe/aluminiowe itd ale jeszcze sie nie zagłębiałem ^^

DZIĘKI!
Odpowiedz
#2
Niestety większość droższych myszy nie ma zbyt lekkiego przycisku pod scrollem, tak, żeby przypadkowo się nie wciskał podczas przekręcania.
Jeżeli szukasz myszy do LoLa, to skupiłbym się na wygodzie i dobrych przyciskach głównych, w takim wypadku rozsądnymi opcjami będą: Rival 600, Rival 310, Cougar Revenger S i Logitech g502 (g502 jest dostępna w różnych wersjach, z różnymi sensorami, ale tej samej klasy, więc brałbym pod uwagę najtańszą). Trochę mniej ergonomicznnymi opcjami będą: Logitech g403 i Roccat Kone Aimo.
Przycisk pod rolką w obu rivalach nie będzie specjalnie twardy, inaczej natomiast jest w Revengerze S, g502 i g403, gdzie będzie on stawiał zauważalny opór. Jedyną myszką z lekkim przyciskiem na scrollu (a w zasadzie trzema przyciskami, bo rolka również się wychyla na boki) będzie Kone Aimo; w Roccacie Kone EMP przyciski na rolce prawdopodobnie będą działać bardzo podobnie.

Dodam jeszcze, że różnica w cenie nie będzie miała odzwierciedlenia w jakości, wszystkie wymienione myszy są na porównywalnym poziomie, mają podobnej klasy sensory, pozostałe komponenty jak i materiały.

Z myszy jeszcze niedostępnych na rynku warte uwagi mogłyby być Microsoft Pro Intellimouse (wersja z sensorem PAW 3389 Pro-MS, na razie dostępna chyba wyłącznie w azji) oraz Glorious Odin: https://www.pcgamingrace.com/blogs/news/odin-is-coming
Obie myszy mają/będą miały przyciski odseparowane od obudowy, co zazwyczaj daje dobry klik.

Co do podkładki, jeżeli nie miałeś nigdy metalowej/plastikowej i nie chcesz konkretnie tego typu, to zdecydowanie lepiej wybrać materiałową. Podkładka materiałowa będzie znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu i znacznie wolniej zużywa ślizgacze. Jeżeli nie wiesz czego chcesz, to dobrym punktem startowym jest DM PAD - tani, a przede wszystkim bardzo dobry w stosunku cena/jakość.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź, już kilka dni czytam recenzje różnych myszek i zastanawiam się nad wybraniem myszki od Logitech lub SteelSeries. Myślę nad zakupem myszki bezprzewodowej. Nie wiem tylko którą wybrać Rival 650, Logitech 900/703/903 a może jeszcze inną. Czemu akurat bezprzewodowa? Głównie przemawia do mnie brak kabla. Jakieś propozycje?
I dziękuję za polecenie podkładki, wybiorę poleconą :)
Odpowiedz
#4
Z myszy bezprzewodowych warte uwagi będą jeszcze jeszcze: Logitech g603 i G Pro Wireless.
G603 i g703 mają identyczny kształt co g403, o której pisałem wcześniej. Przede wszystkim moim głównym zarzutem w ich kierunku jest nieproporcjonalny kształt - jest wąska i bardzo wysoka. G603 jest na baterie, a 703 na akumulator. Biorąc pod uwagę, że żywotność akumulatorów nie jest zazwyczaj zbyt dobra, to obawiałbym się, że będzie to najbardziej newralgiczny element i wersja na baterie starczy na dłużej. G603 jest przy okazji zdecydowanie tańsza i lżejsza, jeżeli będziesz korzystał z niej tylko na 1 baterii.
Rival 650 to praktycznie to samo, co r600 w wersji bezprzewodowej. Ze wszystkich wymienionych moim zdaniem jest to zdecydowany numer 1 pod kątem wygody, z tym, że jest znacznie cięższa od wszystkich pozostałych.
G903 dla mnie osobiście jest jedną z najbardziej niewygodnych myszy jakie logitech wypuścił w ostatnich latach, a jej cena jest zdecydowanie zawyżona - dostajemy praktycznie to samo, co g603/703 z trochę większą ilością przycisków i udziwnionym designem.
Co do G Pro Wireless jej cena wynika wyłącznie z faktu, że jest to najlżejsza myszka bezprzewodowa (waży 80g). Jeżeli waga nie ma dla ciebie specjalnie dużego znaczenia, to będzie zdecydowanie przepłaconym produktem, zwłaszcza, że spotkałem się z bardzo dużą liczbą komentarzy mówiących o licznych problemach technicznych, lub niedoróbkach.

Podsumowując, jeżeli masz w pobliżu jakiś większy sklep wystawionymi myszkami, poszedłbym przymierzyć te, które uda ci się znaleźć. Na 1 miejscu brałbym pod uwagę g603, ze względu na najlepszy stosunek jakości do ceny. Jeżeli kształt g403/603/703 ci nie odpowiada, to następnie brałbym pod uwagę Rivala 650. G Pro Wireless będzie warta uwagi tylko, jeżeli zależy ci na niskiej wadze, lub bardzo odpowiada ci jej kształt i nie szkoda ci pieniędzy, a g903 brałbym pod uwagę tylko w wypadku, gdy akurat będzie dla ciebie najwygodniejsza ze wszystkich wymienionych.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.