• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Logitech G102 vs G203 vs G pro
#1
Witam.
Może mi ktoś obeznany w temacie powiedzieć czym te myszy się różnią?
Z tego co rzuciło mi się w oczy ze zdjęć to G Pro ma kabel w oplocie (dla mnie duży minus), ale oprócz tego? Dla mnie 102 i 203 są identyczne.
Odpowiedz
#2
G Pro osobiście odradzam ze względu na gorszy, sztywniejszy kabel w oplocie. Ponoć ma trochę lepszy sensor, ale mam G203 i ten jest dla mnie wystarczająco dobry. G102 to nowość, tańsza wersja, podobno taka sama jak G203, ale jak ktoś wie o jakichkolwiek różnicach, to też chętnie bym chciała wiedzieć.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Dlatego sprzedaje G403 - kabel to masakra.
Mam Zowie ZA 12... kosztuje ona 3 x tyle co ta G102 aka G203 a mam gorszy sensor, jeśli się okaże że G102/203 lepiej od niej leży w łapie to masakra... siła marketingu.
Odpowiedz
#4
Testowałam G403 z kablem i bez. Zdecydowanie bez kabla wygodniej, bo przewodowa ma sztywny kabel i bardzo przeszkadza, blokuje ruchy. Ta Zowie jest wygodna, ale sensory podejrzewam, że mają podobne. Testowałam też ZA13, wygodna, lecz przyciski po prawej stronie mi przeszkadzały, tak może bym używała. Ale wolę tańszą i świetną wersję Logitecha. Polecam też Roccat Kone Pure, na zmianę używam 2 myszek. Z tym, że Kone Pure według mnie najlepsza starsza wersja Black Edition, której już niestety nie produkują.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Jutro zobaczę ale coś podejrzewam że Logitech G102/203 będzie na mnie jednak za mały.
Dzięki za pomoc ;)
I jeśli faktycznie G102 i 203 to są te same myszy to masakra żeby tak ludzi naciągać... w sklepie jedna od drugiej 50 zł droższa...
Odpowiedz
#6
Czy ja wiem czy naciąganie ludzi, po prostu kiedyś wydali G Pro, a teraz wydali G102, wiadomo że aż tak bardzo nie obniżą ceny G Pro, skoro sensor ma trochę lepszy, jakaś różnica cenowa musi być. A klient zawsze ma wybór, możemy przecież wybrać co chcemy kupić. Osobiście brałabym tańszą, o ile byłaby Ci wygodna.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
g102 była wyprodukowana na rynek azjatycki (jako tania alternatywa dla G Pro), później wprowadzili g203 jako jej odpowiednik na rynek europejski i amerykański. Być może z tego względu, że azjatów jest więcej, a przeciętny chińczyk jest biedniejszy opłaca im się naliczać niższą marżę, a janusze w Polsce wyczaiły okazję i również sprowadzają sobie taniej.
Odpowiedz
#8
Kupiłem, w sklepie była do wyboru G102 i G203, obie takie same a G203 o 50 zł droższa no to nie wiem czy to nie jest naciąganie ludzi.
Kupiłem chyba nowsza wersje 8000 DPI.
Powiem tak w porównaniu do mojego Zowie ZA 12:
- ślizgacze gorsze
+ kabel lepszy
+ scroll i przyciski lepsze
+ ręka się mniej poci

Jak trzymam Palmem to palce (wskazujący i środkowy) wystają około 0.7 cm, jak trzymam Clawem to palce (wskazujący i środkowy) mi troszkę mniej wystają - to znaczy że mysz jest za  dla mnie za mała?
Odpowiedz
#9
To prawda że ślizgacze Zowie ma lepsze, jak po lodzie się ślizgają. Ja trzymam clawem, dlatego nie mam problemu z rozmiarem myszki, a mam 17.5 cm dłoń. Grunt byś potestował dłużej, zobaczył czy jest Ci wygodna i być może z czasem się przyzwyczaisz.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Tak zrobię, miałem szukać innych myszek typu DM 1 FPS czy Rival 300 ale nie chce mi się szczerze bo potem trzeba mysz oddać, czekać na zwrot pieniędzy itd.
No chyba że wiesz coś o nich i możesz mi powiedzieć z własnego doświadczenia (widzę po sygnaturce)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.