• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zowie EC2-A czy EC2-B?
#1
Witam.
Od jakiegoś czasu używam myszy Logitech G403, mimo tego, że ma topowy sensor i bardzo dobre wykonanie to ma również 2 minusy:
- bardzo sztywny kabel w oplocie
- jest dla mnie ciut za duża.
Dlatego chciałbym wypróbować Zowie EC-2 i porównać do wyżej wspomnianego Logitech G403.
Wszystko było fajnie, mysz już zamówiłem i będzie u mnie we wtorek ale dowiedziałem się że jest ona w wersji A i B.

Mam w związku z tym kilka pytań do Was forumowicze:
1. Czy EC2-A i EC2-B mają identyczny kształt (co do milimetra)?
2. Czy różnią się wykonaniem materiału?
3. Czy EC2-B ma dużo lepszy sensor od wersji EC2-A?
4. Jak się ma sprawa ze ślizgaczami, przełącznikami i scrollem (bo na zdjęciach się różnią)?
5. Logitech G403 ma PMW 3366 a EC2-B ma 3360, z tego co wyczytałem to są te same sensory tylko do oznaczenia 3366 ma prawo Logitech, czy to prawda, że są to te same sensory?
Odpowiedz
#2
Hej.
1. Tak.
2. Wariant "B" jest mniej matowy.
3. Główna róźnica, w zasadzie jedyna doświadczona przez użytkowanie, to feeling - kwestia personalna.
4. Ślizgacze są mniejsze, co oczywiście przekłada się na tarcie - mysz jest szybsza, może zahaczać o podkładkę, gdy nacisk jest naprawdę spory. Główne przyciski w modelu "B" są nieco lżejsze w kliku, podrzędne zdają się być iluzorycznie lepsze od tych zastosowanych w starszym egzemplarzu serii "A". Scroll wydaje się być lekki, odczuwalnie większy luz.
5. Tak. PMW3366 cechuje taki sam stopień smoothingu na każdym schodku DPI - miraż.

Cóż było taką skwapliwą zachętą, by nabyć EC2-A?
Pragmatyczny pryzmat ukazuje szereg wad konstrukcyjnych Zowie, szczególnie serii "EC".
Scroll jest doprawdy nijaki, wszelako stosowane scrolle ALPSa, czy nawet TTC, są bardziej wyraziste i konserwatywne, przede wszystkim skromne w aspekcie hałasu.
Główne przyciski "EC" zawżdy posiadają plugawy pre-travel, wynikający z braku separacji.
Zastosowany plastik bocznych przycisków, przypomina mi retrospekcję DM2 Comfy, która obfituje w zapadające się przyciski wewnątrz obudowy - 99zł, chiński OEM, PMW3310.

PMW3360 po dziś dzień, to żaden upgrade.
IMHO mysz wymagała niemałej rewitalizacji, której nigdy nie wdrożono.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
@xexu w ok. 150zł oplaca sie brac ec2-b ale jesli jest to malo uzywany. Nowy gryzon to bardziej kaprys niz rozsadny zakup
Odpowiedz
#4
Wielkie dzieki za szybkie odpowiedzi.
Jesli chodzi o mysz to chce zobaczyc jak lezy w dłoni i jesli sie nie sprawdzi to ja oddam.
Ale jak juz brac to jednak wersje B tak?

To moze polecicie jeszcza jakas mysz zblizona ksztaltem do logitecha g403? Bo ten logitech jest fajny ale ma tez swoje istotne wady.

EDIT: Jak oceniacie G403 w porównaniu do EC2-B?
Bo może faktycznie mimo kabla i trochę nie odpowiadającego mi kształtu jest to dużo lepsza mysz od EC2-B?
O ec2 a i b czytam duzo zlych opinii, tylko ksztalt ludzie chwala a o g403 odwrotnie, wylonanie ok a ksztalt nie.
Odpowiedz
#5
Ostoję jednym krokiem za EC2-B, wszakże jest to jednak PMW3360 - aspekt czysto teczniczny.
Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące coatingu, i tego czy dłoń zniesie materiał bardziej glossy - poruta potliwości.

Potencjalny absztyfikant dla Twojej dłoni:
Roccat Kone Pure Owl-Eye
> https://youtu.be/Ck-nXyhRJMA

Dodać można Cougara Surpassion, niestety dotknęła go anemiczna dostępność.
> https://youtu.be/3-xY5y528HE

G403 w stosunku do Zowie EC-2B, jest nieco bardziej innowacyjny.
Najsampierw - separowane przyciski, co sprawia, że klik jest bardziej jednolity, nie jest obarczony taką skalą problemu pre-travel i post-travel - główne klikacze działają naprawdę świetnie, responsywne i chrupkie.
Gumowy coating po bokach jest bardzo "grippy", przyjemny dla dłoni.
Mały dodatek - możliwość spersonalizowania finalnej wagi.
Niestety, martwi mnie scroll, który jest nieco wątły i nierzadko chybotliwy, napawa mnie uczuciem dosyć kiepskiej stabilizacji - spotykane scrolle ALPSa, to już naprawdę dobre enkodery, patrzę właśnie przez ich pryzmat, wszak są często implememtowane w nawet tańszych myszach.
Trapi mnie również aspekt bocznych Omronów, szacowanych na pięć milionów kliknięć - pod głównymi po prostu relatywnie szybko potrafiły odejść na wieczną wachtę, tutaj należycie spokojniej wiodą swój prym, miejmy nadzieję.

Skazy Zowie przytoczyłem wcześniej, musisz zsumować zalety i wady, których niestety Zowie ma pokażną ilość.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Dzięki wielkie.
Czyli albo g403 albo ec2b, o ec2a nie bede myslal nawet juz.
Odpowiedz
#7
w G403 zawsze możesz wymienić kabel, zamawiając paracorda http://www.paracablemods.co.uk

musisz tylko lekko pokombinować u wylotu z myszki, żeby wychodził w górę kabel
Odpowiedz
#8
Powiem tak po kilku dniach:
Zowie EC-2B - oddana do sklepu, za ponad 300 zł jest po prostu za słabo wykonana.
Teraz mam swoja stara ZA-12 i Logitech G403.

Mam pytanie odnośnie tego G403, moje dłonie mają od czubka najdłuższego palca do zgięcia przy nadgarstku 18-18.5 cm, myślicie że ta myszka jest dla mnie za duża?
Odpowiedz
#9
dla mnie G403 przy dloniach 18 cm byl za maly do palma
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.