• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa myszka
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech Oscar X747 Blue Fire
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1200 lub 1400 
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • czułość w Windows: 6
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): około 50 cm 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS, DOTA, STARCRAFT
  • jaką masz obecnie podkładkę: Szklaną (matowa matryca monitora)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): poza standardowymi to 3 dodatkowe. Dwa boczne i jeden programowalny
  • twój budżet: do 100 zł
  • jaki chwyt stosujesz: FINGERTIP GRIP[b]CLAW GRIP[/b]
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): oba w zależności od gry 
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 22 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: używam różnych więc to raczej bez znaczenia
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: coś się spaliło (po rozłożeniu czuć zapach spalonych tranzystorów), windows nie jest w stanie rozpoznać urządzenia.

Tak ja napisałem powodem zmiany jest fakt popsucia się poprzedniej. Jestem pragmatycznym człowiekiem bardziej cenię funkcjonalność niż wygląd czy markę. Jak również mam drobne uprzedzenie iż Laser>Optyk. Studiując poradniki i wasze zestawienia oraz moje preferencje oraz różne oferty stron zainteresowała mnie myszka TRACER HEADSHOT.
Ale może doradzicie coś innego ciekawego :)
Odpowiedz
#2
Najlepiej by było, gdybyś powiedział jeszcze z jakim modelem myszy optycznej miałeś do czynienia i co najbardziej ci nie odpowiadało. Ma to znaczenie choćby w celu wyjaśnienia, czy była to wina niskiej jakości optyka, czy faktycznych preferencji.
Odpowiedz
#3
Ciężko mi powiedzieć jakie maiłem poprzednie myszki, nie interesowałem się wtedy peryferiami jak również grały w gry nie wymagające dobrych sprzętów (herose 3 i inne strategie turowe).
Dopiero jak zacząłem grać w CS'a zrozumiałem iż mój bezprzewodowy zestaw logitecha z myszką optyczną jest... nie najlepszy i wtedy też poznałem pojęcie akceleracji wstecznej. Potem miałem jakąś zwykłą biurową myszkę też logitech'a gdzie efekt ten był mniejszy.
Owa myszka która mi się popsuła była pierwszą nad którą trochę dumałem i czytałem opinie w internetach.
Moje uprzedzenie może wynikać też z tego iż jestem fanem nowych technologi, a laserowe są nowsze (nowsze nie zawsze oznacza lesze :) ). Ponad to nie lubię jak mi się myszka świeci, a optyczne (przynajmniej te które znam) świecą siłą rzeczy.
Nie mówię myszką optycznym "NIE", ale na chwile obecną jestem zapalonym niedzielnym graczem który nie chce wydawać dużo na swój sprzęt.


EDIT
owy mój zestaw to Logitech Desktop MX z myszki MX700
Odpowiedz
#4
Cytat:Moje uprzedzenie może wynikać też z tego iż jestem fanem nowych technologi, a laserowe są nowsze
Na początek zalecałbym zapoznanie się z: http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/
Nowsza technologia? Chyba większe znaczenie ma to, kiedy sensor został wyprodukowany. Aktualnie od paru lat wszystkie szanujące się firmy robiąc mysz przeznaczoną dla graczy stosują sensory optyczne. Oczywiście mam na myśli myszy przeznaczone do grania, a nie do świecenia milionami kolorów tak, by klimatem wpasowała się w nastrój użytkownika lub pozostałe jego wyposażenie, bądź budziła podziw i zazdrość nieuświadomionych kolegów swoim futurystycznym i agresywnym wyglądem. Może krótko o wspomnianej technologii. Co oferują lasery w stosunku do optyków w myszach z twojego przedziału cenowego? trochę większą tolerancję na powierzchnię pracy, bardzo wysokie wartości dpi... i to wszystko, perfect max speed czyli maksymalna szybkość ruchu myszą przy jakiej sensor czyta prawidłowo jest najczęściej zdecydowanie niższa, niż ta w tańszych optykach, oczywiście akceleracja wsteczna nie wystąpi, jest natomiast wyraźnie odczuwalna akceleracja pozytywna na poziomie 5%, czyli przekłamanie wartości przesunięcia przy szybszych ruchach, zwiększające tą odległość w stosunku do rzeczywistej (odchylenia optyka są w granicach 1%), przy okazji poziom tej akceleracji nie jest stały . Okej, obrócisz się szybko, ale co z tego, skoro za każdym razem zależnie od szybkości, czasem przy niewielkich różnicach tej szybkości będzie to inna odległość. Fakt, to nadal nie wystarcza, by uznać to za znaczącą wadę. Poziom smoothingu, czyli poziom ingerencji oprogramowania w pracę sensora, w nadmiarze skutkujący większym opóźnieniem ruchu kursora (efektem tzw. pływania). W znakomitej większości lasery wykazują znacznie wiekszym poziomem smoothingu od optyków. Responsywność (zbliżone znaczenie do pixel walk), feeling, precyzja, trudno rozgraniczyć te parametry, które częściowo się przenikają. Pixel walk jest to minimalna prędkość przy jakiej sensor zaczyna odczytywać ruch, niezależna od wartości dpi, jest to chyba największy problem laserów skutkujący kiepskim feelingiem czyli wyczuciem ruchu, przy bardzo drobnych ruchach sensor potrafi odczytywać tak, jakby jego dpi było zaniżone. Zjawisko takie jest praktycznie niezauważalne nawet w starszych (ale dobrej klasy) optykach. Przy dodatkowej 5 procentowej niestabilnej akceleracji, odczuwalnym opóźnieniu i niskiej responsywności trudno mówic o precyzji, czyli moim zdaniem podstawowym kryterium oceny sensora, nie wspominając o tym, że podobnie jak optyki nie radzą sobie dobrze przy wartościach dpi powyżej 2000. Fakt, że nawet przy bardzo szybkich ruchach laser przynajmniej kierunkowo przekaże go właściwie, a optyk może zatrzymać kursor lub nawet rzucić go w inną stronę, ale prędkości maksymalne starszych, średniej klasy sensorów optycznych w znacznej większości wypadków są całkowicie wystarczające nawet dla użytkowników niskich czułości. Podkreslam, że tyczy się to starszych optyków spotykanych w myszach budżetowych, przypadku najnowszych sensorów optycznych dostępnych w droższych myszach lasery nie mają nic do powiedzenia, to jest po prostu przepaść.
Odpowiedz
#5
Wspomniany artykuł przeczytałem i to dość dokładnie.
Akceleracji wstecznej nie toleruję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Myszką w moich rękach ją powodująca wylatuje przez okno.
Akceleracji pozytywnej nie lubię i walczę z nią nawet w codziennym użytkowaniu i psioczę na każdego, kto ma zaznaczone w windowsie "zwiększ precyzję"...
Jak podałem używam dpi 1200 lub 1400 (nie pamiętam) nawet w codziennej pracy. Czułość powyżej wspomnianych przez Ciebie 2k jest wręcz dla mnie nie użytkowana chyba, że przychodzą do mnie koledzy, ale to ich problem.
Co do reszty parametrów nie mogę się wypowiedzieć, gdyż jak pisałem nie zwracam aż tak dużej uwagi na peryferia i zawodowym graczem nie jestem. Moja poprzednia myszka była OKI. Teraz muszę ja wymienić więc szukam może czego "lepszego" w podobnej cenie.

To może o konkretach, możesz podać rozsądną myszkę (model) optyczną w moich kryteriach? Tzn do 100 zł?
Odpowiedz
#6
Sensory laserowe same jako takie tworzą akcelerację pozytywną, nie jest to związane z żadnymi opcjami w sterownikach czy ustawieniem w windowsie, jest to nieprawidłowy odczyt ruchu sensora. Akceleracja wsteczna występuje w każdym sensorze tylko przy innej prędkości, w przypadku laserów, zależnie od prędkości ruchu może ona występować w konkretnym przedziale szybkości ruchu na przemian z akceleracją pozytywną, niekoniecznie będzie odczuwalna ale zdecydowanie będzie miała wpływ na celowanie. Więc ponownie, laser daje ci możliwość trochę szybszych ruchów kosztem gorszej precyzji szczególnie przy wolnych ruchach, co moim zdaniem niweluje przewagę jaką w ten sposób otrzymujesz. Kolejną kwestią jest to, jak szybko faktycznie ruszasz myszą, jeżeli przekraczasz 3m/s to laser faktycznie może być lepszą opcją, choćby z tego względu, że w myszach do 100 zł jest prawie wyłącznie adns3050 o dość niskim max speedzie.
W tej cenie jest logitech g100s na sensorze optycznym am010 o max speedzie na poziomie 3 m/s i dobrych przełącznikach, jest to klasyczna budżetówka skierowana raczej do graczy fpsów , z obudową z niskiej jakości plastiku, bez bocznych przycisków i niekoniecznie wygodna (do prawidłowej pracy zaleca się nie wiecej niz 1000 dpi, oraz podkładkę jak np natec genesis m11, zresztą również w przypadku laserów może ona poprawić ich pracę). Poza tym jakiekolwiek a4techy na sensorze ands9500, w tej klasie cenowej nie ma znaczących roznic i powinieneś wybrać to, co najlepiej leży ci w ręce.
Odpowiedz
#7
jak chcesz na laserze to A4tech AL9 będzie ok. Przy takiej dłoni to nawet cegłę chwycisz fingertipem :P Cóż, małą akceleracja pozytywna tam jest, ale SC i Docie na pewno to nei przeszkadza. W CS nie będzie gorzej niż na tym co masz teraz :).
Odpowiedz
#8
cesarz cyberprzestrzeni - rozumiem co próbujesz powiedzieć i do czego namówić/przekonać... i udało Ci się. Jak odłożę trochę grosza to następna myszka będzie z wyższej poprzeczki cenowej i będzie optyczna! Obiecuję :D
Hya - właśnie tak na nią patrze bo jest z wyglądu podobna do X747. To prawda dłoń to ja mam nie małą :P


Dobra to mam jeszcze jedno pytanko zakładając, że kupię myszkę na sensorze ands9500/ands9800 jeżeli będę chciał przejść na optykę to jakich sensorów powinienem szukać, aby uzyskać podobną jakość?
A i jeszcze jedno o bo na stronach forum nie znalazłem opinii o V-Track w A4Tech dobre są te sensory?
Odpowiedz
#9
V-track to zwyczajnie sensory pixarta z przed przejęcia avago tutaj: http://www.test-gear.pl/sensor/ oznaczone jako Pixart PAW3305DK, prawdopodobnie czytałeś już ich opis i wiesz co są warte.
Cytat:Dobra to mam jeszcze jedno pytanko zakładając, że kupię myszkę na sensorze ands9500/ands9800 jeżeli będę chciał przejść na optykę to jakich sensorów powinienem szukać, aby uzyskać podobną jakość?
Najlepiej kupić takie które na pewno cię nie rozczarują choćby za niskim max speedem czyli pwm3310 i pwm3366 i s3988. Aktualnie najtańsza myszka na jednym z tych sensorów to steelseries rival white i kosztuje 185 zł (ktoś tu podawał link, gdzie można ją było kupić za 150 zł), przy okazji jest ona bardzo duża i mogłaby ci przypasować. Zakładam, że z czasem ceny myszy na tych sensorach zaczną spadać, podobnie jak było z myszami na avago 3090, więc jak będziesz kupował kolejną, niekoniecznie będzie musiała być droga.
Przy okazji tak jak wspomniałem wyżej pomyśl o kupnie podkładki, dobra podkładka może czasem znacząco wpłynąć na max speeda lub precyzję sensora, w przypadku pwm3310, mimo że jest to świetny sensor o wysokich parametrach, nie jest on w stanie działać prawidłowo na błyszczącym blacie biurka.
Koszt sredniej wielkości nateca m11 to mniej, niż 15 zł.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.