• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
To teraz ja ponarzekam :)
#1
Cześć.
Ostanio dość dużo testuje myszek i podkładek, ciągle mi coś nie pasowało.
Ostatnio przez moje ręce trafiły :

Asus Strix Claw - za ciężka, brak pewnego chwytu - do tego ręka mi się szybko męczy. Nie spodobało mi się to, że ręka "jest w powietrzu"
Ozone M50 Glossy - zbyt śliska, niewygodnie mi się klika przyciski - uważam, że myszka była za duża.
Logitech G903 - za ciężka, niepewny klik myszki
Sensei 310 - za szeroka, niewygodny chwyt palca najmniejszego i obrączkowego
Logitech G403 - niewygodny klik myszki, ręka mi się ślizgała. 
DM1FPS - podobnie co z senseiem 310, do tego beznadziejne przyciski (mało wyczuwalny klik)
Dm2comfy S - chyba najwygodniejsze co testowałem, ale kształt ogranicza ruchy w fpsach, do tego palce mi na upartego się kładły co mi ograniczało szybkość kliku. Też wydaje mi się, że feeling sensora mi nie pasuje (jakby trochę zmulony?) 
HyperX Surge RGB - zdecydowanie za mała, nie potrafiłem jej chwycić żadnym chwytem - ale kształt i jakość wykonania genialna.
HyperX pulsefire PRO - tutaj to w ogóle. Myszka wylatywała z ręki, boczne gumy w ogóle nie zatrzymywały palców, brak pewnego chwytu, wielkie ślizgacze powodowały strasznie ciężkie ruchy myszką.
A4tech AL90 - genialne switche, genialna budowa myszki, przeciętny scroll. Podobał mi się feeling avago 9800. Nie odczuwałem problemu z akceleracją. Mało miejsca na prawą część ręki. 
Razer basilisk - wygodna, switche ok, wygoda ok - ale ciężko mi się robiło małe ruchy w CSGO - pewnie z racji wagi? 

Teraz siedzę na roccat kone pure military. Jest prawie idealnie.. Chyba jedna z najlepszych co miałem, jednakże...
Przeszkadza mi wcięcie na prawym boku myszki. Wolałbym cos płaskiego, po prostu denerwuje mnie wżynanie w prawą część ręki. Switche OK (mógłby by być bardziej liniowe), scroll genialny. 

Bardzo podobają mi się switche (i budowa obudowy switchy) w a4tech AL90, 

Nie lubię myszek o typowym garbie. Wysoki przód myszki preferowany. Czym bardziej palce mi się wyginają tym gorzej. Wcięcie na kciuk mi bardzo odpowiada, waga maksymalnie 100g. Małe przyciski boczne (w kone pure są idealnie umiejscowione).

Długość ręki 18,5cm, szerokość palców 1.5cm. Chwyt mam dość specyficzny. Najwygodniej myszki mi się trzyma gdy większość nacisku daję na prawą stronę, palec wskazujący i środkowy mam w kształcie ")" i kiedy mi palec serdeczny lekko siedzi na podkładce. Czym luźniejszy palec wskazujący tym lepiej. Wygląda to mniej więcej tak : https://imgur.com/a/4kX43kS


No i teraz podkładki...
Cougar Speed 2 - za cholerę nie mogę jej wyprostować - po próbie prostowania jakieś dziwne kreski od wygięcia powstały i sensor się czasami gubi :lol2: - dodatkowo nie mój typ powierzchni. dodatkowo trochę wyższy LOD, myszki łapały czasami w powietrzu
SS QCK+ Hyperbeast - odczuwam problemy z kontrolą myszki. Często myszkę posuwam za daleko niż powinienem.
HyperX Fury S/S Pro - denerwują mnie szorstkie powierzchnie, mam wrażenie że ślizgacze są zbyt płaskie i szura spód myszki
Razer Gigantus - to co wyżej i trochę zbyt mało kontroli
Roccat Taito Control -  to samo z szuraniem i obszycie :/ 
Logitech G640 - w sumie chyba najlepsze co miałem. Super powierzchnia, brak obszycia, tylko kurde strasznie szybko się brudzi.. 
Propad Large - za mała, w sumie spoko ale trochę za szybka i beznadziejny gumowy spód. 
Dreammachines pad - szur,szur,szur... :lol2:

800dpi, 1.3 sens w CSGO. Około 60cm na obrót. 

Jestem graczem, który w większości do poruszania się używa nadgarstka, dlatego takie pierdoły jak obszycie (jego brak) czy bardzo niski lod mają znaczenie.  Nie przeszkadza mi sensor laserowy. 9500 lub 9800 jak najbardziej akceptowalny (miło wspominam feeling a4tech al90) . Z optyków co najmniej 3310. 

Preferuję brak obszyć, gram na górnej części podkładki i czasami kabel potrafi negować ruch jak szurnie o grube obszycie. Gram na dość śliskim blacie (w sumie nie uważam tak, ale kilka podkładek ma problem ze stabilnością) Wielkość CONAJMNIEJ 40x45

Nie mam problemów z kupowaniem "wynalazków" nawet tańszych myszek z sensorami laserowymi. Każdy ma subiektywna opinię i kto wie, może coś takiego akurat przypasuje?

Bardzo się zastanawiam nad zostaniem przy teraźniejszym zestawie, czyli roccat kone pure military i logitechu g640. Tak naprawdę od ostatniego pół roku tylko na tym zestawie czuje się w miarę pewnie i działa pamięć mięśniowa. jednakże jak macie chwilę i pomysły to będę z wami dyskutował, jeśli wpadnie jakiś ciekawy pomysł to przetestuję. Prosiłbym najlepiej o zestaw, czyli dobranie odpowiedniej myszki z ślizgaczami do podkładki. Docelowo za zestaw nie chiałbym przekroczyć 400zł... Nie mam problemu z kupowaniem sprzętu na allegro bez gwarancji (kone pure dorwałem nówkę za 90ziko :P)
Odpowiedz
#2
Swego czasu pojawił się "fix" dla katorżniczego prawego boku Kone Pure, w postaci Nkey G512.
Problematyczność doprawiona wysoką wybrednością podpowiada mi, iż nie wystarczy zachodu dla nabycia tejże myszy.

Aspekt A4Techa podsuwa czyste pole do popisu.
Sugerowałbym Cougara Revenger S:
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...evenger-s/
Kanon kształtów genezy IE 3.0/DA jest naprawdę pokaźny, Cougar wydaje się być fenomenalnym surogatem.
Dla złagodzenia choć jednej wredoty, oznajmiam iż Cougar użył scrolla ALPSa, dokładnie tego, który znajduje się w Twoim Military.
Wieszczę, iż zegar zdepcze prędzej czy później Omrońskie switche szacowane na pięć milionów klików - relatywnie szybka pożoga dla wszystkich Kone Pure z tej serii.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
coś mi się wydaje, że ta mycha może być za długa.
W A4techu podobały mi się switche i materiały z jakich jest zrobiona. Zapomniałem dodać, że w niej miałem za mało miejsca po prawej stronie na palce, przez co ręka mi uciekała do tyłu i traciłem kontrolę.

Zastanawiam się nad Zowie EC2-B (wiem, że overprice) ale spoglądając na katalogi i komentarze na reddicie/overclock ta myszka wydaje się najuniwersalniejszym wyborem dla każdego
Odpowiedz
#4
Skąd taki wniosek?
Na długość jest mniejsza o marginalną wartość od A4techa.
Podobnym i równie ciekawym wyborem jest MM530.
Wspomniałeś, że ergonomia nie jest świetna - EC to dokładnie ta sama rodzina.

IMO rozsztrzygnąłbym spór, decydując się na kształt pokroju AL90, wybraniem Owl-Eye, bądź pozostawieniu wszystkiego dla tułaczki z czymś jeszcze niepoznanym.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Tak z innej beczki. Gdzie można kupić Nkey G512? A by nie robić offtopa można pomacac Razer Bazilisk. Jej kształt jest dość ergonomiczny.
Odpowiedz
#6
eh, dobra. Daje ostatnią szansę. Pod koniec miesiąca biorę w obroty cougara. Jeśli mi nie przypasuje zostaje przy roccacie i się do niego przyzwyczajam.
Odpowiedz
#7
@FreeQ
Nabycie możliwe jest chyba tylko bezpośrednio z Korei.
Nkey nie jest wolny od wad, posiada kiepski przewód i całkiem sporą wagę, na szczęście możliwą do modyfikacji.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
dzięki wszystkim za pomoc, jednak wybrałem coś wyróżniającego się z tłumu

Cougar Surpassion i Asus ROG Impact RGB po taniości
80 ziko za cougara i 100zł za asusa - obydwie w stanie idealnym. Coś mi się wydaje, że po tych wszystkich doświadczeniach preferuję mniejsze myszki i cougar revenger może być nietrafiony.

Zobaczymy.. Najwyżej jak nie podpasują to później kupie revengera i tyle.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.