• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka + podkładka do wygodnej pracy
#1
Dzień dobry!  Poszukuję myszki i podkładki do pracy. Korzystam z dwóch monitorów (w tym jeden 21:9), więc wykonuję dużo ruchów myszą.[*]jaką obecnie myszkę używasz: Jakiś bezprzewodowy logitech za 20 zł (mała, typowo laptopowa mysz, niewygodna)
  • czułości i DPI: aktualnie używam domyślnych z tej myszki. Ale nie lubię szybkiego poruszania się kursora, więc 1000 dpi byłoby w sam raz
  • kwestia gier: myszka nie będzie służyć do grania, tylko do pracy
  • jaką masz obecnie podkładkę: żadna, blat biurka
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):Nie używam, bo nie mysz takich nie posiada. Fajnie gdyby jakieś były (np wstecz i dalej)
  • twój budżet: około 100 zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm grip, duże myszki wydają się wygodne
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce: 1+2+2
  • jestem prawo-ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 18 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): fajnie, gdyby nie była zbyt cięzka (bądź miała regulację wagi). Możliwość wyłączenia podświetlenia byłaby fajna. Myszkę będę podłączał do kompa z kubuntu.

    Myślałem o myszce DM2 COMFY

Dobór podkładki
  • Do powyższej myszki chciałbym też wybrać podkładkę.
  • chciałbym, by była to podkładka meteriałowa
  • jaki rozmiar by Cię interesował: trochę większy niż ten w marktach, ale nie musi być ogromna, coś jak 290mm x 240 mm
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: średnią
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? tak
  • maksymalna cena za podkładkę? okolice 30 zł
Odpowiedz
#2
Z dużych i wygodnych myszek dobrymi opcjami mogłyby być jeszcze Tracer Toriado i Genesis Krypton 500, ale DM2 będzie od nich lepsza jakościowo, Toriado jest też stosunkowo ciężka.
recenzje:
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ypton-500/
http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...e-toriado/

Jeśli w grę wchodzi coś mniejszego, to jedną z najlepszych opcji pod kątem jakości do 100 zł jest Logitech g102 (sprzedawana też jako g203), ale jej głównym mankamentem jest niezbyt ergonomiczny kształt.
Jeśli chodzi o podkładkę, to najsensowniejszym wyborem jest DM PAD L (45x40 cm), alternatywnie trochę tańsza i mniejsza: Natec m12 midi (40x33 cm).
Odpowiedz
#3
do pracy DM2 COMFY będzie bardzo dobra.
przez jakiś czas miałem, używałem i grałem w CS GO.
lekka, dobre ślizgacze, zdefiniowane DPI pod przyciskami, nie trzeba żadnych sterowników
co do twoich wymagań to:
- nie da się ustawić swojego preferowanego DPI, musisz korzystać z tego co jest w "myszce"
- nie da się wyłączyć podświetlenia, ale nie uważam, żeby to był jakiś duży minus.
Odpowiedz
#4
Sam używam DM2 Comfy w pracy i jest w porządku - wygodna i do gier też się nada + do tego mam DM Pad L za 3 dyszki
Odpowiedz
#5
zdecydowanie DM2 Comfy to jest taki typowo rekreacyjny model

do tego dm pada L i zamykasz sie w budżecie
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.