• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z Mionixem Avior 7000 / serwis w Krakowie
#1
Witam po dłuższej przerwie,
Z dnia na dzień mój Mionix Avior 7k przestał działać - po podłączeniu do komputera wyświetla się komunikat:

"Nie rozpoznano urządzenia USB
Ostatnie urządzenie USB podłączone do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go"

Raczej dbałem o myszkę, nie ulegała ona żadnym upadkom, sytuacja tak jak wspominałem stała się z dnia na dzień i tutaj rodzi się moje pytanie: Co to może być i czy da się to naprawić czy raczej muszę szukać nowego gryzonia? Jeżeli jest to do naprawy czy znacie jakiś serwis w Krakowie który by mi to ładnie ogarnął?

Pozdrawiam serdecznie i kontynuujcie swoją działalność najlepszych polskich recenzentów :)
Odpowiedz
#2
jeżeli na każdym komputerze tak się dzieje, (a zakładam, że sprawdzałeś na innych kompach) to niestety nic już nie zrobisz z tym

a myszka w ogóle się świeci jak ją podpinasz?
Odpowiedz
#3
W dodatku, czy sprawdzałeś kabel?
Częsty objaw.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Myszka się nie świeci, to nie wina portu USB bo sprawdzałem na kilku komputerach, niestety już po gwarancji ;/
Odpowiedz
#5
Możesz obrzucić przewód błotem - bardzo możliwe, iż jest winowajcą.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
O ile to kabel (a nie na przykład przepalenie jakiejś ścieżki na PCB), to możesz podłączyć kabel z innej myszy o takim samym układzie przewodów w pinie, albo przełożyć te przewody tak jak tutaj jest opisane i pokazane na tutorialu: http://www.overclock.net/forum/375-mice/...abase.html
Z tego co widzę identyczny układ (shield/black/white/green/red) ma kabel od: Steelseries Sensei, Razer DA / DA Chroma,Roccat Kone Pure Owl-eye / EMP, z tymi kablami nie musisz nic kombinować, po prostu je wpinasz;
Przeciwstawny układ mają: SS Xai i CM Storm Recon, w tych mógłbyś wyciąć plastikową ściankę w gnieździe i włożyć kabel "odwrotnie", obrócony o 180 stopni, sam zrobiłem tak w Mastermouse S z kablem od Zowie.
Odpowiedz
#7
no to jak tu koledzy piszą, rozkręcasz myszkę i musisz skołować sobie inny kabel żeby zobaczyć czy to nei to (ewentualnie zobacz czy jakiś pin nie wyleciał). Jak to nic nie da to myszce się zdechło ;/
Odpowiedz
#8
Cześć, słuchajcie założyłem konto aby specjalnie wam podać rozwiązanie, to nie kabel, to widnows 10 update, lub inny windows update, wykrywa podpiete urządzenia z partycjami, a od jakiegoś czasu potrafi to robić tez z partycjami linuxowimi ext4, i dogrywa swoje pliczki bo przeciez on wie najlepiej. W ten sposób uwala firmware w mionixach itd.

https://support.mionix.net/hc/en-us/arti...e-my-mouse

tutaj info jak to latwo naprawic, dziala potwierdzam, mialem tak - uwielbiam Mionix nie ma lepszej firmy.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.