• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna - jakie przełączniki?
#1
Witam, planuję zakup pierwszej klawiatury mechanicznej, ale nie jestem pewien co do przełączników jakie są najbardziej opłacalne, stawiam raczej na odpowiedniki cherry mx brown, bo niebieskie są jak dla mnie zbyt głośne, ale z drugiej strony chyba chciałbym mieć wyczuwalny klik, .
  • twój budżet: 200zł, ale im taniej tym lepiej bo więcej kasy zostanie mi na myszkę, a gram dużo w fpsy więc nie chciałbym oszczędzać właśnie na myszce.jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna- jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: tu mam problem - nie wiem jaka jest różnica między przełącznikami cherry, kalih oraz outemu, cherry raczej odpadają mimo, że są najlepsze bo z tego co widzę to klawiatury na tych przełącznikach kosztują 350zł w górę, o kalih czytałem słabe opinie a o outemu w sumie nic nie wiem. Według mnie najbardziej będą odpowiadać mi brązowe, ewentualnie czerwone. Chciałbym się też dowiedzieć jaka jest różnica między outemu a kalih i które rodzaje z nich są najbliższe cherry mx.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? zdecydowanie nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? średnio
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? w 80% 
    czy chcesz podświetlenie? nie zależy mi, ale jak będzie to ok
    czy chcesz makra? nie potrzebuję
    czy chcesz dodatkowe klawisze? mogą być, ale żeby klawiatura nie była szersza od mojej logitech k120
    czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie
    czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? raczej nie, ale jeśli tak, to właśnie numpad połączony z del end ins, albo zamiast numpada chciałbym mieć jakieś dodatkowe klawisze jak np. w sharkoon skiller mech sgk2.twoje
    uwagi (wygląd, firma): nie zwracam specjalnie uwagi na firmę ani wygląd
Odpowiedz
#2
Hej.
Uciekaj od Outemu, są zdecydowanie najgorszej jakości z całej trójki.

Kailh od jakiegoś czasu robi przyzwoite przełączniki, jakościowo blisko im do Cherry.
W praktyce można zauważyć różnicę w kliku przykładowo Brownów od Cherry, a Brownów od Kailha - kwestia preferencji, ale oczywiście jak jest możliwość, to lepiej wybrać Cherry.
Szczerze powiedziawszy, nie masz za dużego wyboru.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
poluj na używane może, bo to imo najlepsza dla Ciebie opcja, unikaj Outemu bo to szkoda pieniędzy

z MX Brownami znajdzie niejedna na allegro
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.