• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygodne zamknięte słuchawki dla dużych uszu i głowy
#1
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? K550 MK1
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ? Tak, Dragonfly Black, z możliwością wymiany na AIM SC808
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? 100% gry, ale priorytetem jest komfort, więc mogą być bardziej "muzyczne"
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? rap
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? PUBG, Overwatch, Legion TD2 (XD)
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Załóżmy, że 1000, może być 200zł więcej, może być mniej.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort przedewszystkim (o czym później)
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Koniecznie zamknięte, owszem, otwarte są świetne, ale nie cierpię gdy słyszę na przykład suszarkę.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Raczej obojętne
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Powodują u mnie ból uszu (przeglądając forum widziałem, że nie tylko ja mam ten problem z tym modelem), zapewne jak u innego użytkownika powodem są moje dość odstające uszy, może głowa trochę większa niż średnia, ale nie jakaś ogromna :D
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Największym problemem jest to, że muszą to być słuchawki dostępne w ofercie sklepu Komputronik ( https://www.komputronik.pl/category/8077/sluchawki.html ), lub Euro ( https://www.euro.com.pl/sluchawki.bhtml ).Powiedzmy, że "układy" mnie do tego wręcz zmuszają, w innym przypadku nie mógłbym sobie pozwolić na wyższej klasy słuchawki.
Odpowiedz
#2
Nie chce przeglądać możliwości tych sklepów ale mogę podać Ci parę ofert. Chociaż to może być ciężkie by nie zamienić siekierki na kijek.

DT770 80Ohm(tutaj DFB może zostać) albo 250Ohm(tutaj już może trochę brakować mocy). Różnica taka że 250Ohm mają lepszą kontrolę basu(tak minimalnie). Granie w planie V, scena może się wydać trochę mniejsza.
ATH A990Z świetne słuchawki do gier kropka :).
SHURE SRH940 cholernie detaliczne i analityczne. Moim zdaniem najlepsze słuchawki zamknięte jakie testowałem w grach. Scena ogromna, gradacja planów miodzio i łapią każde dźwięki. Problem taki że izolacja dość słaba jak na zamknięte ale ich welurowe pady mega wygodne. Jeszcze inny minus to zastosowane materiały :(. Trzeba naprawdę dbać o nie by były ciągle w formie.
Odpowiedz
#3
Niestety, są tylko modele podobne do wymienionych przez ciebie
DT990/250(/600)
DT880/250(/600)
ATH-A550Z
MSR7 (te widziałem są raczej odradzane dla osób z moją budową)
Ww. Beyery pewnie nie posiadają wygłuszenia (chociaż na średnim poziomie), więc raczej odpadają.
Odpowiedz
#4
ATH A550Z grają podobną charakterystyką do AKG K550 różniącą się szkolą grania. Nie wiem czy jest sens wymiany. Chyba że pod względem komfortu.
Odpowiedz
#5
Generalnie wymiana jest tylko ze względu na komfort, nie przeszkadza mi to jak grają K550 i jestem pod tym względem tolerancyjny. Nawet mógłbym wziąć coś gorszego pod względem dźwięku, a lepszego względem komfortu
Odpowiedz
#6
Problem w tym że nie wiemy jak bardzo uszy dostają. A K550 słyną jako komfortowe słuchawki. I szczerze powiem pod tym względem ciężko będzie znaleźć konstrukcję zamkniętą spełniającą twoje wymogi. Bo raz że chodzi o same pady a dwa o docisk "opaski". Tak naprawdę K550 nie dociskają prawie w ogóle. To właśnie ich wielkie, miękkie pady powodują tą izolację. Wiem że można pomyśleć o zmianie padów na welurowe. Widziałem gdzieś na zagranicznych forach, zdaje mi się że właśnie potrzebujesz takich twardych które mało się odksztalcaja(jak w AKG Q/K70x) by małżowina uszna nie spotykała się z membraną. Tutaj może pomóc faktycznie ATH bo ich przetworniki są umieszczane pod kątem około 12^ gdzie większe wychylenie jest od dalszej części ucha.

PS jakbyś się decydował na sprzedaż AKG K550MKI daj znać.
Odpowiedz
#7
Szczerze mówiąc zastanawiam się, czy to właśnie z powodu odstających uszu pojawia się ten ból. Szczerze mówiąc, zakładając słuchawki nie czuję kontaktu ucha z tą wewnętrzną częscią (membraną?), kontakt czuję dopiero po docisku słuchawek do głowy, ale ból jednak jest po dłuższym użytkowaniu i nie wiem czemu. Pamiętam, że u kumpla nosiłem przez chwilę jakieś otwarte AKG (K712? Jakoś tak się nazywały) i tam, czułem że ucho ma jakby swobodę, w K550 tego nie czuję, może to właśnie kwestia tej "swobody"?
Odpowiedz
#8
Jeśli dobrze pamiętam, to k550 nie mają specjalnie głębokich nausznic a nawiązując do tego:
(09-01-2018, 09:06 AM)Uncy napisał(a): Generalnie wymiana jest tylko ze względu na komfort, nie przeszkadza mi to jak grają K550 i jestem pod tym względem tolerancyjny. Nawet mógłbym wziąć coś gorszego pod względem dźwięku, a lepszego względem komfortu
to być może dobrą opcją byłyby ISK HD9999, standardowe pady są bardzo głębokie.
Odpowiedz
#9
ISKi powodowały ogólny ból głowy po dłuższym użytkowaniu, odpadają ;/
Odpowiedz
#10
Jeżeli komfort jest priorytetem i słuchawki mają grać charakterystyką podobną do K550 to polecam HM5. Tańsze a są mega wygodne.

Wiesz chodzi o to że ciężko mi się dostosować do tego co piszesz bo sam mam AKG K550MKII i sesję trwają po 4h bez problemów. Jedyny problem to upały i to że ucho nie oddycha bo konstrukcja zamknięta :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.