• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadki FPS
#1
Mam problem z zestawem zakupionym na morele.net złożonego na mpcforum link do zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/gIXMuP/

Zestaw używam od ponad roku i problem występuje nieregularnie, dla przykładu włączając grę Elex grałem ostatnio robiąc drugie podejście do gry i wszystko działało jak należy przez 5 minut potem z 120fps permanentnie spadało coraz niżej aż do stanu niegrywalności czyli poniżej 60fps i nie podnosiło się, po restarcie gry przez ok.minute wszystko działało aż znowu spadło do tego samego poziomu. Zakupiłem Dysk SSD ponieważ myślałem że to jest przyczyną mojego problemu, wszystko zaczęło ładować się w okamgnieniu ale fpsy nadal nie dawały spokoju, za którymś razem po rozpoczęciu gry udało mi się grać aż przez 6 godzin bez spadków ale znowu się pojawiły i już na zawsze wracały czy to po restarcie czy wczytaniu gry.Drugą grą był Skyrim w którym też miałem problem ze spadkiem fps ale ostatnio grałem ponad tydzień i wszystko nadal działa jak należy nawet na sekundę nie spadając poniżej ustawionych stałych 60 klatek. Zastanawiam się czy problem może leżeć w Biosie, płycie głównej która może jest źle wykrywana albo może to te problemy z kartą graficzną w której chłodzenie działa niepoprawnie i którą postanowiłem oddać dzisiaj na gwarancję bo sam nie wiem czy może coś jeszcze być z nią nie tak. Widziałem podobne problemy po wpisaniu ''Elex fps drop'' więc może nie jestem jedyny.Dodatkowo dodam że zasilanie w panelu sterowania mam ustawione na Wysoką wydajność, gdy włączam Elexa logo piranii bytes freezuje się do momentu przeskoczenia na menu główne i sterowniki posiadam też aktualne.
Odpowiedz
#2
Problem występował tylko w elex? Sprawdzałes temp podczas obciążenia? Póki co wina może być różna procesor, grafika, ram. Walnięty dysk raczej odpada.
Odpowiedz
#3
Problem był najlepiej zauważalny w Elex ale występował we wszystkich grach (z różną częstotliwością niemożliwą do określenia dla mnie) w które grałem od czasu zakupu od Skyrima po wiedźmina 3, oddałem kartę graficzną na gwarancję i zobaczę co dalej. Podejrzewam że problem jest w renderingu cutscenek i mapy.
Odpowiedz
#4
Bardziej to wygląda na problem procesora. Jak wróci zminitoruj temp i wykorzystanie podzespołów jakimś programem.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.