• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mechanik a rodzaj przełączników - co wybrać?
#1
Cześć! Piszę ponieważ mam rozdarte serduszko :(
Pora kupić klawiaturę mechaniczną, choć na to mam czas aż do końca lipca (w sierpniu kupuję nowy zestaw komputerowy, teraz mam laptoka). Sęk w tym, że najbardziej mi się podobają przełączniki z charakterystycznym kliknięciem (Cherry MX Blue), a z drugiej strony klawiatura w 100% do gier. A do tego celu rekomendujecie właśnie ciche przełączniki. Czy któreś z przełączników oferują kompromis? Tak aby słyszalny był klik (jak na maszynie do pisania) ale jednocześnie rekomendowane do gier, głównie FPS?
A poniżej wzór:
  • twój budżet: 300ziko, jest on w miarę luźny, może do końca lipca trafi się promka czegoś np. z 500 na 350zł
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

    1. czy masz masywne dłonie czy nie? Tak, mam
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Jedynie gg wp, cyka blyat i reported
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Tak
  • czy chcesz podświetlenie? Tak
  • czy chcesz makra? Nigdy nie korzystałem, ale jeśli makra działają na zasadzie - naciskam cyfry 9-9-7 i odpala mi się gra to tak, chcę
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Dobrze jakby klawa była duża, ale mogę się ograniczyć do małej bez dodatkowych klawiszy
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Niekoniecznie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Nope
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Żadnych, powyższe kryteria wydają mi się już i tak dosyć szczegółowe i ciężkie do udźwignięcia przez jakąkolwiek klawę
Pomogliście ze słuchawkami, myszką, a nawet kartą dźwiękową. Nigdy nie miałem mechanika, a jedynie co poklikałem to w sklepach na wystawach. Z góry dziękuję za wsparcie i zaangażowanie!
Odpowiedz
#2
to cichych jak blue to nie ma ;/

imo to powinieneś udac sie do jakiegoś stacjonarnego i spróbować mx browny jak Ci leżą
Odpowiedz
#3
Ciche browny to Gateron Silent Brown :) Ale trzeba raczej samemu przełączniki przekładać. Gotowców nie znajdziesz raczej, chociaż kto wie.

Polecam tez klawiaturę bez NumPada. Jak nie używasz excela, to oszczędzisz sporo miejsca dla wybiegu dla myszki. Znacznie wygodniej się gra.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.