• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki telefon do 900 zł?
#1
Siemka. Na wstępie napiszę, że jestem fanką telefonów Xiaomi. Mam już kilka lat Xiaomi MI 3W. Chcę zmienić na nowszy. Obecny ma tylko 2GB pamięci RAM, android 4.3, przez co wiele programów nie działa, niestety nawet aplikacja mbanku najnowsza nie działa, po ich ostatnich zmianach. Nawet Pokemonów nie mogłam łapać :( Chciałabym telefon xiaomi, z dość dobrym aparatem, do 900 zł. Moje rozważania:

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Xiaomi Redmi Note 5
XIAOMI MI A1

Na początku myślałam nad XIAOMI REDMI 5 PLUS, ale z tego co czytałam to aparat ma dość słaby, a po co mi słabszy aparat niż w moim obecnym telefonie. Z tym że w moim obecnym telefonie coś dziwnie działa nabieranie ostrości, często kamera lata do przodu i do tyłu i nie może nabrać ostrości, trochę to trwa, a jak nagrywam filmiki to cały czas lata i próbuje złapać ostrość.
A teraz myślę by dołożyć trochę kaski na Xiaomi Redmi Note 5 lub XIAOMI MI A1, tylko nie wiem który z nich jest lepszy. A może jakieś inne propozycje macie?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Hej, Xiaomi nie przywiązuje niestety dużej wagi do jakości aparatów stosowanych w ich bardziej budżetowych seriach urządzeń. Jedynie flagowce (począwszy od Mi Mix 2) otrzymują na chwilę obecną naprawdę dopracowane aparaty.
Jednakże w porównaniu z leciwym już Mi 3W wszystkie wymienione przez Ciebie urządzenia powinny być wyraźnych krokiem naprzód jeśli chodzi o ogólną jakość rejestrowanych zdjęć.

Mi A1 i Redmi 5 Plus korzystają z dokładnie tego samego sensora - Omnivision OV12A10. Jakość rejestrowanych zdjęć powinna być w nich niemal identycznie przeciętna. Zarzucić można im przede wszystkim naprawdę słabą jakość zdjęć robionych w gorszych warunkach oświetleniowych (przysłona to f/2.2).

Xiaomi Redmi Note 5 wydaje się być urządzeniem doskonalszym pod każdym właściwie aspektem - od procesora począwszy , na aparacie skończywszy.
Sensor to już całkiem niezły Samsung S5K2L7 sparowany z jaśniejszą przysłoną f/1.9. W przedziale telefonów do tysiaka próżno raczej szukać wyraźnie lepszego aparatu jak i telefonu w ogóle.
#xiaomilepsze

...
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#3
Dzięki za wypowiedź, jest bardzo pomocna. Myślę nad Xiaomi Redmi 5 Plus a dołożeniem 150 zł na Xiaomi Redmi Note 5. Note 5 jest trochę większy, nie wiem czy nie będzie się go ciężko trzymało.

Edit: mój obecny telefon też ma takie wymiary, więc to iluzja że Note 5 jest większy, po prostu ma ekran na cały telefon.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
Jeśli lubisz nakładkę MIUI to śmiało bierz Note'a 5 - to naprawdę dobre telefony.

Osobiście brakowałoby mi w nim wyłącznie płatności NFC, no i może USB Type-C.
Jednakże są to rzeczy, które w tym przedziale cenowym nie mają IMO najmniejszego znaczenia.

...
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Tak właśnie lubię MIUI, przyzwyczaiłam się, chociaż innej nie miałam, więc ciężko ocenić. Dużo osób pisze o NFC, ale nigdy tym nie płaciłam, jest przecież BLIK, na to samo wychodzi, a i tak wolę nosić mniejszą i cienką kartę kredytową niż telefon, który zmieści się jedynie do torebki.

plagocki - dzięki za pomoc w podjęciu decyzji. Kupiłam Xiaomi Redmi Note 5 i nie mogę się go doczekać :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
ja też lubię xiaomi, mam swojego mi5 grubo przepłaconego w xkomie xD który czasem zrobi dziwne rzeczy, ale ogólnie nie narzekam i pewnie kiedyś wymienie znowu na xiaomi ;)
Odpowiedz
#7
No i lux, bo to są dobre telefony i wypadają lepiej od innych droższych. Nawet jakby mi za darmo Iphone dawali, to bym nie chciała, bo mi się zawsze kojarzą z ciężkimi i brzydkimi klockami, no i ten ich system, to nie android.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
Mam xiaomi redmi 4x i jak dla mnie wystarcza w zupełności. Kupiłem go jakoś z 2 miechy temu za 5-6 stówek ? i nie narzekam. Jedynie co to aparat mógłby być lepszy na ewentualne fotografie w plenerze. Mam lustrzankę, ale telefon łątwiej zabrać bo zawsze się ma przy sobie ;)
Odpowiedz
#9
Dokładnie, też często focę telefonem, bo mam go praktycznie zawsze przy sobie i jakoś tak szybciej się robi zdjęcia, jest lekki, nie trzeba dźwigać obiektywów i plus taki że można od razu do neta wrzucić, jak się jest maniakiem social media :) Potaniały telefony i za niską cenę można mieć przyzwoity sprzęt.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Mam już nowy telefon Xiaomi Redmi Note 5. Bajka!! Petarda! Pierwsze wrażenie - wow! Zupełnie inna bajka porównując mój stary, a nowy. Najlepsza funkcja, którą bawię się jak dziecko - czytnik linii papilarnych! :D No i aparat, zdjęcia, nagrywanie filmików, matko! Filmiki płynne, stabilizacja, jej. A zdjęcia? Da się nim w ogóle zrobić poruszone zdjęcie? hehe. W starym xiaomi żeby zrobić zdjęcie wyraźne i nie poruszone, musiałam na serio wstrzymać oddech, trzymać nieruchomo kilka sekund i ostrożnie nacisnąć przycisk i tak kilka razy, bo nie zawsze wychodziło. A tu? mogę się nawet ruszać, a i tak wyjdzie wyraźne i to w ciemnym pomieszczeniu, a prędkość robienia zdjęć to torpeda. Tak samo śmiganie po ekranie, wszelkie uruchamianie programów - mega prędkość. A ekran duży - miodzio! Czuję, jakbym była w innej erze :D Nawet te same programy co miałam w starym, to w nowym wyglądają zupełnie inaczej, nowocześniej, nowe funkcje, nowe wersje. Jedynie co mnie w wygodzie drażni, to odstający aparat z tyłu obudowy, akurat w tym miejscu, gdzie trzymam palec, przy trzymaniu telefonu lewą dłonią i taki dyskomfort, bo przeszkadza. A wiecie co jest najlepsze? To że nie mogę go jeszcze używać, bo okazało się że działa tylko na karty nano sim, a mi w playu kiedyś nie dali czegoś takiego i nie mogę wyłamać. A żeby było śmiesznie, to właściciel mojego numeru to moja siostra, która mieszka na drugim końcu Polski. Odebranie nowej karty będzie problematyczne i potrwa nie wiem ile. Wycinać nie będę, bo wolę mieć na razie w starym telefonie i niczego nie uszkodzić. Po raz kolejny nie pomyślałam o karcie sim :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.