• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem ze sterownikiem logitech
#1
Wczoraj zauważyłem, że w menedżerze urządzeń mam dwa razu podpisane mysz zgodna z hid co widać na screenie różnią się tylko lokalizacją. Nie wiem czy to tak powinno być? Czy po instalacji sterowników logitecha nie powinno być tam podpisane coś w stylu logitech g403 zamiast mysz zgodna z hid? Odinstalowałem sterownik logitecha i wyczyściłem ślady po nim. Odinstalowałem mysz i po podłączeniu myszki miałem tylko raz mysz zgodna z hid na Urządzenie wejściowe USB natomiast po instalacji sterowników logitecha i w momencie uruchomienia ich pojawia się druga mysz zgodna z hid z lokalizacją na Logitech Gaming Virtual Mouse. Mam windows 7 wyczytałem na stronie logitecha w dziale FAQ coś takiego:

Digital signature error when Logitech Gaming Software is installed on Windows 7 computers
You may see a digital signature error when you install Logitech Gaming Software (LGS) on some Windows 7 computers. All recent versions of LGS require the following Microsoft Windows security update to be installed prior to installing LGS:
Security Update for Windows 7 Systems (KB3033929)
The security update adds support for SHA-2 driver signing and verification functionality. There are two versions — one for Windows 7 32-bit (x86) and one for Windows 7 64-bit (x64). Make sure you've downloaded and installed the correct version for your computer before you install LGS.

Myślałem, że to w tym jest problem ale miałem zainstalowaną już aktualizacje zabezpieczeń KB3033929 i niczego to nie zmienia. Te informacje o myszach różnią się tylko lokalizacją, a w sterownik i jedna i druga mają napisane dostawca sterownika microsoft data 2006 itd. Wygląda to tak jakby myszka działała bez sterownika logitecha co jest troche dziwne. Same stery działają mogę wszystko zmienić w myszce, ale w menedżerze urządzeń wygląda to tak jak wygląda. Ktoś wie w czym tkwi problem i czy to jakoś wpływa na działanie myszy?
Linki do screenów:

https://imgur.com/a/OXOsKe8
https://imgur.com/a/nWCCxPh
Odpowiedz
#2
a sterowniki działają normalnie?
Odpowiedz
#3
(06-20-2018, 08:40 AM)Hya napisał(a): a sterowniki działają normalnie?

Tak działają. Mogę normalnie wszystko w myszce zmienić itp.
Odpowiedz
#4
Zauważyłem, że gdy nie używam sterowników logitecha, nie włączam ich ani nic to ta druga mysz zgodna z hid z lokalizacją logitech znika i wszystkie informacje o logitechu z urządzenia interfejsu hid też znikają, zostaje tylko mysz zgodna z hid z lokalizacją usb. Dziwne jakby sterowniki w ogóle nie były zainstalowane i myszka chodziła bez nich... Czy tak powinno być? W momencie odpalenia sterów pojawia sie druga mysz zgodna z hid z lokalizacją logitech a po ich zamknięciu po paru min znika wszystko. Czy ktoś używający sterowników logitecha może powiedzieć jak to u niego wygląda? Mam windows 7.
https://imgur.com/a/SEMEmPA
Odpowiedz
#5
ja tez mam x2 mysz zgodna z hid i tyle w menagerze urządzeń
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.