• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z ZOWIE ZA13
#1
Witam, otóż mam straszne problemy ze spójnością danych w myszce. Na "MouseTester 1.2" wykres wygląda następująco:

[Obrazek: mBVfuNk.png]

Za każdym testem wykres wygląda podobnie, aktualizowałem bios, przywracałem ustawienia OC do zwykłych początkowych nic nie daje efektu, nie wiem czy problem polega na uwalonym procesorze/płycie głównej/napięciu na portach/czy może w samej myszce/lub podkładce. Próbowałem zmiany lodu w myszce czy też zmiany HZ efekt zawsze jest podobny, co do testowania HZ w "mouserate" wygląda to następująco:

[Obrazek: 4heeuJb.png]

Mój sprzęt:
CPU: Intel i5-6600K
GPU: Geforce 580Ti
MOBO: MSI Tomahawk z170
Zasilacz: XFX TS 550W

Jeśli coś jeszcze jest potrzebne proszę o napisanie, zapodam jak najszybciej.
Odpowiedz
#2
Od kiedy problem występuje?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
(06-12-2018, 06:57 PM)XeXu napisał(a): Od kiedy problem występuje?

Osobiście nie wiem, natrafiłem na recenzje o takowej myszce i chciałem sprawdzić na własną rękę czy wszystko jest identycznie jak w recenzji i się okazało że występuje taki efekt.
Odpowiedz
#4
Gdzie zakupiłeś mysz? - Możesz napisać do sklepu, oczywiście jeżeli gwarancja wciąż aktualna.
Jaką podkładkę posiadasz?
W miarę możliwości, dodaj zrzut z pracy 500Hz.
Sprawdziłbym jeszcze Enotusem - http://www.esreality.com/?a=post&id=2087517
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
(06-12-2018, 07:12 PM)XeXu napisał(a): Gdzie zakupiłeś mysz? - Możesz napisać do sklepu, oczywiście jeżeli gwarancja wciąż aktualna.
Jaką podkładkę posiadasz?
W miarę możliwości, dodaj zrzut z pracy 500Hz.
Sprawdziłbym jeszcze Enotusem - http://www.esreality.com/?a=post&id=2087517

Mysz zakupiłem w "acom.pl" za cenę 190 zł 23.08.2016 roku więc raczej po gwarancji.
Moja podkładka to SteelSeries QCK jednak jest juz dosyć mocno wytarta

Entous 1000Hz

[Obrazek: nFFlWJa.png]

MouseRate 500Hz

[Obrazek: sJQhqaj.png]

MouseTester 500Hz

[Obrazek: Rtnbm9P.pnghttp:]

Entous 500Hz

[Obrazek: DOwYPah.png]

Co do testu "Smoothness" kręciłem te kółka myszką i nie dawało mi to rezultatów pewnie zrobiłem coś nie tak.
Odpowiedz
#6
a jak wygląda soczewka?
Odpowiedz
#7
w mousetesterze na pewno robisz jeden szybki ruch po skosie podkładki ?

tam spójność jets ok, polling rate tak samo ok, tylko nei wiem czemu Ci pokazauje ze max speed ma 1.5 m /s ;D, robisz to na pewno przy 400 dpi?
Odpowiedz
#8
(06-12-2018, 09:10 PM)Reo napisał(a): a jak wygląda soczewka?

Nie widze na niej zarysowań, jedynie jeśli dostał się jakiś paproch to czyściłem to szmatką do okularów


(06-12-2018, 09:51 PM)Hya napisał(a): w mousetesterze na pewno robisz jeden szybki ruch po skosie podkładki ?

Tak, robiłem różnorodnie czy to pod skosem 60 stopni czy metodą jaką widziałem w recenzji bo ktoś w komentarzu miał też problemy ze spójnością danych i w odpowiedzi znalazł się filmik z kamerką. Tak robię to na 400 dpi bo użytkuje go normalnie przy pracy na pulpicie, widzę też że sensor gubi się przy szybkich ruchach i świruje.
Odpowiedz
#9
"też że sensor gubi się przy szybkich ruchach i świruje"
To już powinni rozwiać wątek : p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
(06-12-2018, 10:08 PM)XeXu napisał(a): "też że sensor gubi się przy szybkich ruchach i świruje"
To już powinni rozwiać wątek : p

Pojawia się to właśnie przy MouseTesterze gdy wykonuje szybki ruch pod kątem do testu. Podczas gry czasami efekt występuję jednak gram gripem pomiędzy fingertip a claw na niskiej czułości jednak nie uzyskuję takich szybkich ruchów jak przy plamie (albo to moje przyzwyczajenie by nie robić takich ruchów od starszej myszki w która była o wiele większa) nie wiem właśnie czy to winna podkładki na jakieś się ona znajdę czy jednak niespójność danych. Może jednak sensor 3310 nie współpracuje dobrze z moją wytartą podkładką QCK lub jest wadliwy.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.