• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik optymalny pod podwójny klik
#1
Dobór klawiatury
  • twój budżet: do uzgodnienia
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? raczej chyba tylko mechanik spełni poniższe oczekiwania
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? (kierując się wymiarowaniem dłoni pod wybór myszek to dłoń 21cm na 11,5cm (szerokość dłoni wraz z kciukiem), szerokość palca wskazującego 2cm
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? różnie
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie
  • czy chcesz podświetlenie? nie korzystalem, nie mam zdania, na pewno nie jest to wyznacznik w wyborze
  • czy chcesz makra? nie korzystałem
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? nie korzystałem
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? jeżeli w wyraźny sposób ma polepszyć pracę z klawiaturą to czemu nie, na pewno nie jest to wyznacznik w wyborze
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? numpad konieczny
  • twoje uwagi (wygląd, firma):
    nieznam się na przełacznikach i za bardzo nie mam gdzie ich pomacac kilka lat temu kupiłem https://www.ceneo.pl/14603026#tab=speci wtedy nie był to wybór przypadkowy, pracowałem w ME i z bardzo dużej ilości klawiatur membranowych właśnie ta najbardziej mi odpowiadała pod względem kliku,feelingu, układu klawiszy
    co do klawiszy:
    1. na czym mi zależy: po drobnej przerwie wracam do UT2004, a tam movement to głównie podwójny klik w obrębie WSAD (poruszasz się odskokami, które aktywujesz podwójnym tapem klawisza np. W i takimi tapami latasz większość meczu :)
    2. kolejna sprawa to gotowość na naciśniecie klawisza (dotyczy ogolnie stylu korzystania z klawiatury), opuszki palców spoczywają na odpowiednich klawiszach w gotowości do ich aktywacji, ale pod żadnym pozorem nie mogą się "samoistnie zapadać", po aktywacji powinny wracac jak najszybciej na pozycję wyjściową, taki bardziej zrecznosciowy styl gry ale z utrzymaniem dloni na klawiszach a nie w powietrzu, moze tak bedzie latwiej opisac:)
    3. klawisze nie moga byc ani za glebokie ani za plytkie (dotyczy pelnej aktywacji klawisza)
    4. klawisze muszą być solidnie osadzone (jedyna amplituda to góra-dół, bez gibania na boki)
    5. w miarę możliwości dobrze responsywne ale tez takie, żeby za często przyciski nie aktywowały się w przypadkowy sposób
    6. na ile to możliwe, zeby nie generowaly duzego halasu jak jakaś fabryka6) klawiatura musi oferować możliwość aktywacji kilku klawiszy naraz
  • Dzięki za góry za pomoc i wyrozumiałość dla nowicjusza w temacie klawiatur:)
Odpowiedz
#2
hmm wymagania są:D wiesz co do punktu nr 4 to nie ma mechanika co by nie było lekkiego wigle wigle na boki na keycapsach, taki ich urok ;)

ale imo to Ty potrzebujesz MX Silvery czyli do wyboru masz Cougar Attack X3 Speedy - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...gb-speedy/ albo Corsair K70 Rapidfire
cougara trzeba zamawiać od dystyrbutora caseking z niemiec, ale w układzie US Int czyli ten normalny z długim lewym shiftem ;)
Odpowiedz
#3
(06-04-2018, 04:53 PM)Hya napisał(a): hmm wymagania są:D wiesz co do punktu nr 4 to nie ma mechanika co by nie było lekkiego wigle wigle na boki na keycapsach, taki ich urok ;)

ale imo to Ty potrzebujesz MX Silvery czyli do wyboru masz Cougar Attack X3 Speedy - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...gb-speedy/ albo Corsair K70 Rapidfire
cougara trzeba zamawiać od dystyrbutora caseking z niemiec, ale w układzie US Int czyli ten normalny z długim lewym shiftem ;)

Ciężki orzech do zgryzienia, bardzo mocne propozycje, trudno będzie sie zdecydować, poza tym z tego co widze to z tym shiftem to odwrotnie:) Cougar ma malego lewego shifta i duzego entera, gdzieś mam w domu stare klawiatury:D potestuje te układy na ktorym lepiej sie gra:)

Jak ktos ma jeszcze jakies uwagi to niech śmialo pisze, mam jeszcze czas na zakup, nie spieszy sie:)

Jeżeli ktoś miał w ręku obie klawy i moglby sie wypowiedziec byloby milo, szczegolnie ciekawi mnie kwestia ergonomii oraz gry z podstawką, cougar zwraca uwage nietypową podstawką, przy corsarzu rzuca się w oczy chropowata spacja, jezeli chodzi o ogolna jakosc to pewnie wysoki poziom w jednej i drugiej
Odpowiedz
#4
nie nie Cougar też ma długi shift, tylko wybierz wersje US - int, oni tam w casekingu mają też z niemieckimi wersjami i te maję krótkie shifty, więc zwróć uwagę na opis produktu w sklepie

ta podpórka w Cougarze jest całkiem użyteczna, imo jest to bardzo udana klawiatura i z przyjemnością sie z niej korzysta

niemniej Corsair też jest dobry, ergonomicznie wypadają podobnie, raczej bym się kierował która Ci sie bardziej podoba
Odpowiedz
#5
Znalazłem ciekawy test, przynajmniej jezeli chodzi o głośność
Sound Test Cherry MX Speed Switches Cougar Attack X3 2018 VS Corsair K95 and K70
a tu więcej :)
Fast Typing 110WPM Sound Test Cherry MX Speed on Cougar Attack X3 RGB
Odpowiedz
#6
Ja za radą Hya zamówiłem Cougar'a i czekam z niecierpliwością.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#7
imo mx silvery sa po prosty najfajniesze pod gry, jakoś tak mega przyjemnie sie je wciska ;)
Odpowiedz
#8
Może ktoś napisać jak jakościowo różnią się miedzy sobą
Cougar atack x3 MX SPEED RGB
Corsair K70 RGB RapidFire Cherry MX Speed
MSI Vigor GK80 (Cherry MX SILVER SPEED - RGB)

wiem jedynie ze cougar jest cichszy od corsarza


pytam bo akurat GK 80 jest teraz na wyprzedazy na x-komie za 499zl
Odpowiedz
#9
ja bym raczej pozostał przy Corsair VS Cougar

MSI ma to do siebie, że łyka z fabryki w chinach bez sprawdzania niczego, ot tak działają jak na molocha przystało ;p więc boje się, że te ich klawki mogą nie być najwyższych lotów, imo to za czcionkę jaką tam zastosowali to bym nei wziął bo jest okropna ;p no ale to już kwestia indywidualna

Pod kątem jakościowym to Corsair trochę przed Cougarem, ale raczej bym się kierował przy wyborze, która Ci się bardziej podoba
Odpowiedz
#10
Fajnie, dzieki za info :)
Co do wygladu to kazda z nich czyms przyciaga oko(Corsair, Cougar), ale tam wyzej wrzucilem filmik z ktorego wyraznie wynika ze Cougar jest cichszy, wiec jak sie pracuje bez sluchawek to ten fakt ma duze znaczenie.
Jakos specjalnie duzego cisnienia nie mam na zakup, wiec moze jest szansa ze w PL w koncu sie pojawia, musze pomeczyc dystrybutorow chyba:)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.