• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do CS GO, ok. 200zł
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: Razer Deathadder 2013
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 3500
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska (do csa)
  • czułość w Windows:
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 25cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS
  • jaką masz obecnie podkładkę: Goliathus
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Nie używam bocznych
  • twój budżet: ok. 200zł
  • jaki chwyt stosujesz: Fingertip grip v1
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Nie mam specjalnych wymagań
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Zepsuł się lewy przycisk myszy (czasami jak raz nacisnę, to oddaje kilka strzałów na raz a czasami w ogóle nie załapie). A tak to do Deathaddera nic nie mam.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Nie
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Brak
    Dobór podkładki
    • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): Podkładka musi pasować do myszki która polecicie
    • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Razer Golathius, nic do nie nie mam, ale sie wytarła.
    • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): Brak specjalnych wymagań
    • jaki rozmiar by Cię interesował: Chciałbym większą podkładkę, ale dokładnie ile to nie wiem.
    • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: Tak
    • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną: Pod csa
    • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Nie
    • maksymalna cena za podkładkę? Ok. 50zł
    • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Brak, byle by pasowała do myszki.
Odpowiedz
#2
a czemu nie kupisz po prostu jeszcze raz DA '13 i goliathusa :> ? Jeżeli dobrze Ci się na tym gra to szkoda zmieniać ;)
Odpowiedz
#3
Kupiłem go w 2013 i myślałem, że już jest coś nowego, lepszego. DA mi w 100% wystarcza więc jeśli nie ma nic lepszego w tej cenie to mogę go jeszcze raz kupić. Myślałem też trochę o DA Chroma, co o niej sądzisz?
Odpowiedz
#4
Co do różnicy między 2013 a chroma miał jakoby być poprawiony smoothing sensora (najczęściej odczuwane jako tzw. pływanie kursora), ale redakcja twierdzi, w testowanym modelu chromy również występuje to zjawisko na odczuwalnym poziomie i przyczyną są sterowniki razera (wystarczy je odinstalować po skonfigurowaniu myszy), co wyjasniałoby bardzo rozbierzne opinie na temat smoothingu sensora również w wersji 2013. Dlatego w przypadku sensora (obie myszy posiadają ten sam, adns 3988) różnica sprowadzałaby się do sztucznie podbitych wartości dpi w chromie (ma ona 10000 dpi, podczas, gdy w specyfikacji sensora maksymalną wartością jest 6400) oraz miliona możliwości zmiany koloru podświetlenia (to jak wygrać los na loterii! To wszystko za zaledwie 30 albo 40 zł dopłaty!!!). Przy okazji, przełączniki psujące się zaraz po gwarancji jest to klasyczna przypadłość razera. Czy jest coś lepszego? Jest, niestety podałeś cenę 200 zł, a za 240 zł masz już myszy zowie. W twoim wypadku model ec1-a, o zbliżonym kształcie do deathaddera, bez rozwidlającego się przodu, przez co mysz jest wygodniejsza. Ma świetny materiał wierzchni, wytrzymałe przełączniki i swietnie skalibrowany sensor, choć żaden sensor nie chodzi dobrze przy dpi powyżej 2000 więc przy tak wysokich wartościach nie ma to dużego znaczenia.
Odpowiedz
#5
Ogólnie postanowiłem, że nie będę kupować nowych słuchawek więc cena myszki to może być 250-350 zl teraz. W DA mam ten problem, że jest ona dość wypukła przez co praktycznie cały nadgarstek trzymam na podkładce. Wcześniej jak grałem w inne gry to nie było z tym problemu jednak w csie to trochę utrudnia celowanie. Teraz właśnie oglądam te myszki Zowie i model ec1-a. Podoba mi się też Zowie Fk1, co o niej sądzicie? Możecie też zaproponować inny myszki w przedziale 250-350zł.

Wcześniej o tym nie wspomniałem, ale chciałbym żeby myszka była symetryczna.
Odpowiedz
#6
przy fingeripie musisz trzymać nadgarstek na podkładce ;)

przy DA powinno być całkiem dobrze, ale skoro źle Ci na tego typu kształcie to zdecydowanie spróbuj Zowie ZA11
Odpowiedz
#7
Dzięki wielkie za pomoc, wolę przetestować coś nowego, dlatego wybiorę tą Zowie ZA11. Mógłbyś tylko podkladkę mi dobrać do niej? :>
Odpowiedz
#8
G-SR spróbuj :), a jak musi być do tych 50złto w sumie Natec M11 (logo lub maxi)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.