• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bang for the buck!
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4Tech X760 Bluefire (avago 9500), wcześniex x710 ( avago 3060).
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: głównie 1200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia 
  • czułość w Windows: średnia
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie używam oprogramowania.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ciężko powiedzieć, bo nie gram od dawna w żadne FPSy.
  • w co grasz (podaj tytuły gier): głównie LOL, ale w związku że jestem w trakcie zmiany platformy, to może w jakieś świeże MMO zaczne np Bless Online.
  • jaką masz obecnie podkładkę: szmacianą a4tech X7 (tyle na niej napisano...)
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Konieczne dla mnie są co najmniej dwa przyciski dodatkowe pod kciukiem (3 byłoby fajnie ale to raczej rzadka cecha)
  • twój budżet: To zależy bo sam jeszcze nie jestem pewien czego chce. Chciałbym się zmieścić do 100 zł najchętniej, nie chcę dopłacać za markę. Jakieś 130-140 zł to raczej max, ostatnio widziałem na promocji SteelSeries Rival 310 za179 zł i stwierdziłem, że to jednak za wiele jak za myszkę :) Chodzi mi cały czas po głowie też myszka bezprzewodowa, ale nie wiem czy do jakiś 150 zł da sie cokolwiek przyzwoitego kupić (najlepiej łądowanego przez USB bo teraz już wiem, że baterie dużo ważą). A mam przykre doświadczenie, bo kupiłem Logitecha M705 Marathon, którego musze spakować i odesłać bo ten zakup to był straszny niewypał. Dlatego "bang for the buck", może się przekonam, że warto dołożyc.
  • jaki chwyt stosujesz: claw (zasadniczo, bo trzymam myszkę raczej nietypowo)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny (ale symetryczna myszka wydaje mi się wygodniejsza)
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 17 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego ?  2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie?
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej nie, 800-1600 chyba jest... hmmm typowe?
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Zaczął świrować sensor, aktualnie jest ok, ale zdarza mu sie przychorować. Prawy przycisk przestał klikać, działa ale nie klika, a tak poza tym to działa jak młody bóg. A4tech nie jest mistrzem jakości, tego też od myszki nie oczekiwałem.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? TAK
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Czym bardziej klasyczna tym lepiej. Żadne transformersy typu mad catz, mam całkowicie gdzieś ledy-sredy i kiermaszowe podświetlania. Mam małe dłonie, więc i myszka raczej powinna być niewielka, nie korzystałęm z tych profilowanych dla praworęcznych ale wydaje mi się, że symetryczna jest wygodniejsza. Miło by było gdyby można zmieniać dpi w locie przy pomocy przycisku na myszy. Lubię powierzchnie lekko "gumową" jak w myszkach a4tech których używałem x710>x760 w tej kwestii.


Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze) Właśnie ją wybieram! Optyk!
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)? Szybsza niż wygląda!
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): z przyzwyczajenia raczej materiałową.
  • jaki rozmiar by Cię interesował: circa 20x25cm (ew nieco większa)
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: nie
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: Hmmm.
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce? Tak.
  • maksymalna cena za podkładkę? Raczej najtańsza z możliwych.
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.) Typowa, klasyczna bez kiczowatych malowideł.
  • jeżeli nie masz zielonego pojęcia o podkładkach i powyższe punkty nic Ci nie mówią, to wpisz tu, wtedy dobierzemy coś bazując na naszym doświadczeniu: Tak jak widać powyżej, nie mam zielonego pojęcia o podkładkach, chciałbym coś przyzwoitego, co by nowa myszka działała optymalnie, jeżeli ktoś by miał propozycje zestawu mysz+podkładka to byłoby bardzo pomocne.
Odpowiedz
#2
Masz moją dłoń, więc polecam Logitech G203. W tym budżecie zmieścisz się i chyba lepszą w tym budżecie ciężko będzie znaleźć. A podkładkę polecam Roccat Kanga.

Masz gorący strzał, podkładka za 9 zł: https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/14514 , może się jeszcze załapiesz, a te podkładki chyba są całkiem spoko.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
(05-14-2018, 08:54 PM)Ewelina napisał(a): Masz moją dłoń
Pomocną!

(05-14-2018, 08:54 PM)Ewelina napisał(a): więc polecam Logitech G203. W tym budżecie zmieścisz się i chyba lepszą w tym budżecie ciężko będzie znaleźć. A podkładkę polecam Roccat Kanga.
Masz gorący strzał, podkładka za 9 zł: https://www.x-kom.pl/goracy_strzal/14514 , może się jeszcze załapiesz, a te podkładki chyba są całkiem spoko.
Podkładkę z linku przygarnąłem, zobaczymy ile warta.

Co do G203... Bardzo chętnie bym ominął Logitech'a, skrzywdził moje uczucia M705-tką i chciałbym dać zarobić komuś innemu. No chyba, ze faktycznie to jedyny właściwy wybór. Nie wiem jak z jakością wykończenia tego modelu ale w/w M705 (a to ten sam próg cenowy) ma tragiczny scroll, który telepie się przy przesuwaniu myszy w  lewo-prawo. Jaki sensor jest w tym g203?

Tutaj jeszcze kilka moich propozycji do oceny:
CM Xornet II za 60 zł
Modecom Volcano GMX 4 za 90 zł
Trust GXT 188 Laban za 130 zł
CA Strike Back Margay za 150 zł
Odpowiedz
#4
Ty, G203 to najlepszy dla Ciebie wybór, ma bardzo dobry sensor Mercury (własny Logitecha), w takiej cenie ciężko Ci o coś lepszego. Wymienione przez Ciebie myszki będą imo gorsze od g203. Przy twojej dłoni to idealnie powinien wpasować sie
Odpowiedz
#5
Scroll w G203 to jeden z najlepszych scrolli jakie używałam, nic nie rusza się, jest mega cichy, przyjemnie się go używa. A i sensor bardzo dobry, myszka jest precyzyjna i ładnie się nią poruszam. Oby tylko kształt przypasował, spróbuj dać jej szansę i się przyzwyczaić się, a się nie zawiedziesz :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
Cytat: Bardzo chętnie bym ominął Logitech'a, skrzywdził moje uczucia M705-tką
Nie ma sensu oceniać marki na podstawie ich najbardziej budżetowych produktów, a myszki bezprzewodowe jakościowo wypadają na poziomie 2-krotnie tańszych przewodowych odpowiedników, do tego m705 to mysz typowo do zastosowań biurowych, gdzie jedynym wymogiem jest to, by działała. Najtańsze bezprzewodowe myszy warte uwagi to logitech g603 i g305 które stoją znacznie powyżej twojego budżetu, a g203 akurat w swojej cenie pod względem jakości nie ma specjalnie konkurencji. Możesz wziąć jeszcze pod uwagę np. Cm Storm Mastermouse S, Roccat Kone Pure SE albo Steelseries Rival 100 (o ile r100 trafi się na jakiejś sensownej promocji, powyżej 100 zł nie jest warta uwagi), z tym, że każda z nich wymaga kompromisu w jakiejś kwestii. Ogólna jakość i spasowanie elementów w Mastermouse S nie jest na zbyt dobrym poziomie (choć teraz wyszła odświeżona wersja, która wypada pod tym względem lepiej), zwłaszcza przyciski, które w grach MOBA są chyba najważniejsze, a Kone Pure SE podobnie jak Rival 100 ma niższej klasy sensor od g203 i Mastermouse S. Dodatkowo w Rivalu 100 element naciskający na microswitch potrafi się połamać.
Odpowiedz
#7
Jakby co, to mam na sprzedaż nówkę Kone Pure SE za 90 zł + koszt przesyłki. Ale bardziej polecam G203.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
(05-15-2018, 10:31 AM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a):
Cytat: Bardzo chętnie bym ominął Logitech'a, skrzywdził moje uczucia M705-tką
Nie ma sensu oceniać marki na podstawie ich najbardziej budżetowych produktów
Jasne, że tak, ale ja po prostu jestem mściwy.

(05-15-2018, 10:31 AM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): a myszki bezprzewodowe jakościowo wypadają na poziomie 2-krotnie tańszych przewodowych odpowiedników, do tego m705 to mysz typowo do zastosowań biurowych, gdzie jedynym wymogiem jest to, by działała.  Najtańsze bezprzewodowe myszy warte uwagi to logitech g603 i g305 które stoją znacznie powyżej twojego budżetu,
Wszystkie recenzje były hurraoptymistyczne to sie nabrałem, nie spodziewałem się, że to będzie działać gorzej niż lenovo za 20 zł. G602 do niedawna można było mieć za 40$ na oficjalnej stronie Logitecha tyle, że amerykańskiej, u nas wyzysk za 369 zł.

(05-15-2018, 10:31 AM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): g203 akurat w swojej cenie pod względem jakości nie ma specjalnie konkurencji. Możesz wziąć jeszcze pod uwagę np. Cm Storm Mastermouse S, Roccat Kone Pure SE  albo Steelseries Rival 100 (o ile r100 trafi się na jakiejś sensownej promocji, powyżej 100 zł nie jest warta uwagi), z  tym, że każda z nich wymaga kompromisu w jakiejś kwestii. Ogólna jakość i spasowanie elementów w Mastermouse S nie jest na zbyt dobrym poziomie (choć teraz wyszła odświeżona wersja, która wypada pod tym względem lepiej), zwłaszcza przyciski, które w grach MOBA są chyba najważniejsze, a Kone Pure SE podobnie jak Rival 100 ma niższej klasy sensor od g203 i Mastermouse S. Dodatkowo w Rivalu 100 element naciskający na microswitch potrafi się połamać.
Ok,  przyjąłem.

(05-15-2018, 07:38 AM)Hya napisał(a): Ty, G203 to najlepszy dla Ciebie wybór, ma bardzo dobry sensor Mercury (własny Logitecha), w takiej cenie ciężko Ci o coś lepszego. Wymienione przez Ciebie myszki będą imo gorsze od g203. Przy twojej dłoni to idealnie powinien wpasować sie
Obawiałem się, że opinie mogą być właśnie takie :D

(05-15-2018, 07:58 AM)Ewelina napisał(a): Scroll w G203 to jeden z najlepszych scrolli jakie używałam, nic nie rusza się, jest mega cichy, przyjemnie się go używa. A i sensor bardzo dobry, myszka jest precyzyjna i ładnie się nią poruszam. Oby tylko kształt przypasował, spróbuj dać jej szansę i się przyzwyczaić się, a się nie zawiedziesz :)
No to świetnie. W M705 to rozklekotanie ponoć dlatego, że to infinity-scroll... Bardzo prawdopodobne, że się skuszę na tego G203, tylko nie wiem czy za 119 zł to już wyjątkowo dobra cena czy czaić się na lepszą okazję (wszak z zakupem jakoś mi się nie śpieszy).

A jeżeli, skłoniłbym się do jakiejś dopłaty, to jaka myszka byłaby tym kolejnym krokiem, który by tego był wart?
Odpowiedz
#9
Cytat: tylko nie wiem czy za 119 zł to już wyjątkowo dobra cena
G203 wystartowała z pułapu 160 zł, a później oscylowała w granicach 110-130 zł, natomiast można było wyłapać ją na promocjach za 80 zł np. w czarny piątek.
Cytat:A jeżeli, skłoniłbym się do jakiejś dopłaty, to jaka myszka byłaby tym kolejnym krokiem, który by tego był wart?
Problem z droższymi myszkami jest taki, że zazwyczaj robią się... większe, więc wybór specjalnie się nie zmieni, poza tym jedynym potencjalnym problemem g203 jest kształt. Jeżeli będzie ci w miarę dobrze leżeć, to zasadniczo wszystko inne jest na takim poziomie, że sumarycznie jest ona porównywalna z topowymi produktami innych producentów (jak choćby z jej droższym odpowiednikiem pod nazwą: G Pro). Mimo wszystko wygoda jest najbardziej istotnym czynnikiem przy wyborze mychy, więc nie warto na siłę brać g203 ze względu na jakość kosztem ergonomii.
Z punktu widzenia potencjalnie lepszej ergonomii fajną opcją mogłaby być jeszcze Cougar Surpassion, niestety dostępna jest wyłącznie za granicą.
Odpowiedz
#10
Na Allegro wersję outlet G203 można kupić za 85 zł, jeśli będą tylko ryski na ślizgaczach czy obudowie itp i Ci to nie przeszkadza, to można brać. A są też nowe za 100 zł, wystarczy przejrzeć aukcje i można trafić na dobrą okazje.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.