• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka dla brata, fingeropalm
#1
Witam. Pomogliście mi kiedyś z doborem myszy, więc sądzę, że mojemu bratu też dacie radę pomóc :D

Dobór myszki – im więcej danych tym łatwiej nam dopasować dla Ciebie myszkę
  • jaką obecnie myszkę używasz: KPOE
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione : 3200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia/wysoka
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Nie gra w FPSy, myszka głównie do moba
  • w co grasz (podaj tytuły gier): HotS
  • jaką masz obecnie podkładkę: GTF-X
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): czasami zdarza się używać 2 bocznych
  • twój budżet: 400
  • jaki chwyt stosujesz: Finger z tendencją do lekkiego palma (70% finger 30% palm, coś takiego)
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19,8cm
    undefined
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,15cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: KPOE jest odrobinę za mała, oraz prawy przycisk myszy jest jakiś dziwny, dużo gorszy niż lewy i mniej wygodny, gdyby był taki jak lewy to nie miałbym żadnego problemu, preferowane są miękkie switche. Również umiejscowienie bocznych jest problematyczne, bo trzeba na chwilę puścić myszkę kciukiem aby je naciskać.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
Odpowiedz
#2
Najlepsze przyciski aktualnie według mnie mają Rival 600 i G403, ale nie wiem jak będzie z kształtem, zgaduję że Rivala 600 raczej nie złapiesz fingerem (w moim egzemplarzu również drastycznie rózniły się LPM i PPM, co potrafiło irytować), mi osobiście na fingerze G403 wydawała się za mała (20.5cm dłoń około), a Rivala 600 chwycić inaczej jak palmem nie było mowy, ale poczekaj jeszcze na inne osoby z forum, bo ja jestem specyficzny i wybredny jeżeli chodzi o ten temat :D

Btw. też uważam, że ten PPM w KPOE jest dziwny xD
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#3
Ja przy dłoni 18cm śmigałem kursorem po puplicie trzymając g403 fingerem i było ok, więc chyba możesz rozważyć
Odpowiedz
#4
+1 dla G403, jest większa od KOPA, ale ciągle nei tak duża jak np taki rival 600, imo warto by sprawdził jak mu leży
Odpowiedz
#5
Właśnie wracamy z Euro RTV, gdzie były wystawione myszki Logitecha (niestety, tylko i wyłącznie logitecha, a ciężko o inny sklep tego rodzaju w pobliżu). G502, G403, G900 były dla niego do złapania tylko palmem, finger mu kompletnie nie leżał na żadnej z nich, za duże sztuki, a na G900 było mu dziwnie i na fingerze i na Palmie. Była jeszcze G203, która jednak jest już za mała, dużo mniejszy komfort niż KPOE. Był jeszcze jakiś MX Master chyba, albo coś takiego, z jakimś dziwnym scrollem z boku, też tylko palm.
Odpowiedz
#6
CM storm MM530, Cougar Revenger S, Zowie ec2-b i rival 100/110 powinny być gdzieś pomiędzy KPOE i g403 pod względem wielkości, tyle, że pierwszych dwóch nie znajdziesz w sklepie stacjonarnym do przymierzenia, myszy zowie są jednymi z najbardziej przepłaconych myszy na rynku, a rival 100/110 to dużo niższy poziom pod względem jakości czy sensora w stosunku do 3 pozostałych.
Odpowiedz
#7
i myszek zowie do wszelkiej masci moba i rts nie polecam ze wzgledu na przyciski

hmm to ma problem, bo nei ma zbyt dużo właśnie tego typu myszek więcej... ewentualnie jeszcze mógłby cougar minox x3 sprawdzić
Odpowiedz
#8
Przymierzając różne myszy w różnych sklepach zdecydował się na Deathaddera Elite, pasował wręcz idealnie (w sumie dziwne, że w ręce wydaje się mniejszy niż G403, ale ja też tak odczuwam), ale napotkał inny problem. Strasznie wzmaga potliwość jego dłoni (chyba przez tę gumę) ;/ Znajdzie się coś "w tym kształcie" mniej więcej?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.