• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DM2 Comfy VS DM2 Comfy S
#1
  • Jaką obecnie myszkę używasz: Razer Naga Hex2, Bloody V8
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1800 na biurku i 3200 na podkładce
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
  • w co grasz (podaj tytuły gier): SWTOR i DDO (Naga Hex), Total War Warhammer, Civ 6, Wiesiek 3
  • jaką masz obecnie podkładkę: DM PAD XXL
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): w zależności od gry 7 lub 2
  • twój budżet: nie ma większego znaczenia
  • jaki chwyt stosujesz: palmoclaw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego?: 2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie bardzo
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: w małym zakresie tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Hex działa dalej i jest ok, chociaż boczne przyciski stawiają za mały opór, łatwo nacisnąć przypadkowo jeżeli nie skupiasz się na sekwencji. Umarło Bloody, powód - powiem wprost - Rage quit był ;)
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: IDC
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): jakoś bardziej mi pasują takie wyprofilowane gdzie ostatnie dwa palce leżą wygodnie
Taka krótka historia, używam Nagi Hex 2 wyłącznie do MMO (DDO, SWTOR itp) mam ją skofigurowaną typowo pod te dwie gry i jest ok, zależało mi na większej ilości przycisków, rozważałem Bloody ML 160 Commander, wyglądała w teorii fajnie, w praktyce nie grywalna, ostatecznie padło na Nagę Hex. Z nią z kolei jest taki problem że jak nie grasz w MMO gdzie skupiasz się na tym co klikasz i jak to te jej przyciski łatwo kliknąć przez przypadek - szczególnie przy chwytaniu myszki, a mam tam parę rzeczy postawiane z klawiatury numerycznej i czasem mnie to irytuje. Więc do strategi używałem Bloody. Mysz była ok, ale nie przeżyła Rage quita :P.
No i właśnie Bloody chciałbym wymienić. Ziomek powiedział mi żebym sobie kupił DM2 Comfy, niby że lepsza i kosztuje teraz stówkę więc nie będzie płaczu jak ją rozwalę znowu. Mam od DM podkładkę która robi robotę więc w sumie czemu nie, może będzie lepsza kompatybilność czy coś*. I tak zacząłem ją szukać i mi wyskoczyło że do wyboru jest DM2 Comfy za 99 zł i Comfy S za 149 zł. Jedyne czym się różnią to sensory. Nie znam się za bardzo, czytałem tylko że ten 3360 jest lepszy. No i teraz pytanie do prosów, warto dokładać te 3 paczki fajek do eSki? A może macie jakieś inne propozycje dla Bloody?
* Przy okazji żeby nie dublować postów, z ciekawości może mi ktoś powiedzieć dlaczego jak gram na gołym biurku np. w pracy to 1800 DPI jest eleganckie, a w domu na DM PAD XXL muszę podbijać do ponad 3000 żeby mieć takie same odczucia z gry?
Odpowiedz
#2
W kwestii biurka - po prosty jest szybsze, zupełnie inna powierzchnia.
Podobna sytuacja wystąpi na plastikowej podkładce :]

Wracając do meritum:
Pomiędzy "eską" a zwykłą DMką nie zauważysz różnicy w sensorze, natomiast dosyć prawdopodobne jest to, iż wyjadą Ci paluchy z prawej strony.
Mam dłoń 20-20.5cm, na DMce "szuram" serdecznym po podkładce, niemniej jednak niewiele mogę pomóc - dopiero adaptuję się do kształtu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.