• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki z AKG do E10K Olympus 2
#1
Witam. Mam możliwość dobrania sobie słuchawek z AKG, które z nich będą najlepsze do grania, we współpracy z kartą dźwiękową FiiO E10k Olympus 2?[
font=Helvetica, Arial, sans-serif]- AKG K181 DJ UE[/font][
- AKG K141 MKII
- AKG K271 MKII
- AKG K171 MKII
- AKG K240 Studio
jakie obecnie używasz? ISK HD9999
czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
- jeśli tak – to jakiej? FiiO E10K Olympus 2
- jeśli nie – czy planujesz kupić i w jakiej kwocie?
--- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej lub chipset realteka (np. ALC1150)
słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję)
jakiej muzyki głównie słuchasz? -
w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Pubg, OW (Pubg priorytet atm)
twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Tylko słuchawki wymienione wyżej wchodzą w grę
stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort/dźwięk 60/40
jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Zamknięte/półotwarte
wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Sam nie wiem, nie znam się ;/
czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? Nie ma to znaczenia
co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? Chciałbym lepiej wykorzystać moją kartę
dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): -
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#2
Chyba żadne z wymienionych. k240, k271 i twoje ISKi nie są zbyt dobre do e10k pod względem sygnatury dźwięku:
http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluc...la-graczy/
http://www.audiofanatyk.pl/akg-k142-hd-d...en-dzwiek/ (141 i 142 grają podobnie)
, a k171 z tego co widzę, to słuchawki nauszne, strasznie niewygodne są takie cholerstwa.
W sekcji polecanych jest napisane, że AKG M220 Pro są najlepszym wariantem z serii k200, do tego na massdropie stoją za jedyne 50$, z recenzji wynika, że powinny też zgrać się z twoim DACem, więc jak dla mnie jest to zdecydowanie najlepsza opcja.
Odpowiedz
#3
Problem jest taki, że nie za bardzo mogę kupić słuchawki inne, niż te które wymieniłem, ponieważ tylko te są dostępne w 1 konkretnym sklepie, do którego mam bon na pienionszki.
Ewentualnie, mógłbym wziąć pod uwagę coś z niżej wymienionych, lecz musiałbym dopłacić:
Audio-Technica ATH-A550Z
Sennheiser HD 380 Pro
AKG K612 PRO (tak, wiem, są otwarte, ale jeżeli są wygodne, to nie mam z tym problemu)
Sennheiser HD 569
Sennheiser HD 559
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#4
Możesz też napisać do sklepu, czy nie sprowadzą ci jakiś słuchawek z poza oferty (o ile będziesz miał wybraną alternatywę), jeżeli są w ofertach innych sklepów (a więc i w polskich hurtowniach) to chyba nie powinno być problemu. Ja raz już tak zrobiłem, gdy chciałem zamówić kilka produktów w jednej paczce.
Odpowiedz
#5
Już kiedyś pytałem o coś podobnego, nie ma opcji. Nic z tych co dodatkowo wymieniłem nie będzie warte uwagi?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#6
Z zamkniętych ATH A550Z są spoko chociaż osobiście bym wolał AKG K550 MK II, zbudowane jak czołg mega wygodne i z bardzo dobra sceną jak na zamknięte układy(nawet są analityczne z dobrą separacja). A jakbyś kupił na OLX używane MKI to już w ogóle miód. Z otwartych to z tych co wymieniłeś AKG K612 będą bardzo dobrą opcją, wręcz rewelacyjną(chociaż nie wiem czy bym nie wolał AKG K550 MKI). Co do źródła jakim jest twój FiiO cóż to bardziej grajkowy sprzęt, dobry jak na swoją cenę. Ale ja bym go sprzedał i poszedł w coś typu DragonFly Black. Z kart dźwiękowych dobrze wspominam Asusa Xonar Phoebus.

Co do ATH sam osobiście mam AD700X i te 2 motylki co mają do podtrzymania głowy to jakaś tragedia. Nie wiem jak będzie z A550X.

Co co napisałem jest z czystą myślą o graniu nastawionym na współzawodnictwo a nie fun. Muzyki też tu nie oceniam więc miej to na uwadze. Sam do grania używam ATH AD700X z Shanling UP a do muzyki SHURE SRH 840 i właśnie FiiO 10 :).
Odpowiedz
#7
Niestety, akurat w tym sklepie AKG K550 MK II kosztują 900zł, zakładam, że za taką cenę nie warto nawet na nie patrzeć (widziałem znacznie taniej na innych stronach), a nie widzi mi się przepłacanie.
Co do mojego FiiO, nie jestem audiofilem i szczerze mówiąc, nie chce mi się bawić w wymienianie tego sprzętu, zakładam że jakiś najgorszy nie jest, więc jak narazie, nie będę go zmieniał.
Kierowałbym się w stronę tych K612, lecz mam 1 pytanie co do nich, a raczej co do samej konstrukcji. Czy otwarty układ izoluje cokolwiek? Nie miałem nigdy do czynienia z takim układem, zakładam, że gdy ktoś będzie np. rozmawiał u mnie w pokoju przez telefon, to będę to słyszał, tak?
I swoją drogą, co z tymi sennheiserami? Kiedyś, gdy pytałem tutaj o słuchawki (których jednak nie wymieniłem, Rival 600 był zdecydowanie większym dobrem ;_; ), to któreś z tych Sennheiserów zostały mi polecone z tego co pamiętam, ocenione jako nie najgorsze.

Zauważyłem jeszcze 1 słuchawki, AKG K702. Warto byłoby do nich dopłacić jeszcze więcej niż do K612?
PS. Ten ewentualny DragonFly Black robiłby bardzo dużą różnicę?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#8
W cenie DragonFly'a, można znaleźć lekko używanego Aune, czyli wszystko na "wypasie".
Jeżeli mobilność Cię nie interesuje, nie ma najmniejszego sensu.
Co więcej, taki budżet to już napędzanie "prądożernych potworów", K550 nie są trudne do wysterowania.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#9
Bardziej chodziło mi o faktyczną różnicę między DragonFly'em, a FiiO E10k.
I w K550 raczej się nie pcham, prawdopodobnie K612, tylko niech mi jeszcze ktoś powie, czy to jest totalny brak wygłuszenia, czy po prostu średnio wygłuszają?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#10
Wiesz, może niepotrzebnie namieszałem w pierwszym poście, bo może akurat tobie odpowiada sposób grania isków z e10k. Ja osobiście do muzyki wolałbym dźwięk cieplejszy i bardziej nasycony, w grach nie czuję specjalnie różnicy już przy słuchawkach klasy HS9999 i somiki v2, dlatego sam wybierałbym słuchawki pod kątem muzyki. Wracając do pierwotnych modeli: k271 są określane jako równiej grająca alternatywa dla HD9999 (ale też jako niższa klasowo opcja dla k550), a k240 to przede wszystkim duża scena, mimo wszystko miałbym wątpliwości co do opłacalności wymiany isków na jeden z tych modeli. ISKi uznawane są za bardzo dobre pod względem jakości dźwięku w swojej klasie cenowej, a wypadają znacznie lepiej pod względem wygody od w/w modeli akg.
W otwartych słuchawkach słychać dźwięki z zewnątrz prawie tak samo, jakbyś nie miał słuchawek, przy okazji inni mogą słyszeć to co leci w twoich słuchawkach, półotwarte pod tym względem specjalnie się nie różnią.
K612 pro i K702 mają przede wszystkim bardzo duże wymagania napędowe i duży potencjał, a z tego co czytałem e10k jest za słabym i za niskim klasowo sprzętem żeby odpowiednio je napędzić i wykorzystać ich możliwości, chociaż przy obecnych cenach tych słuchawek i planach co do nabycia lepszego źródła są bardzo opłacalnym zakupem, sam się zastanawiam, czy nie sprawić sobie jednej z tych 2 par.
co do DFB:
Cytat:DFB jest klasowo lepszym układem od E10K
Źródło: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-daca...ment-13413
ale jest to przede wszystkim inny sposób grania, czyli ciepły, bardziej miękki i nasycony, a więc też nienastawiony na detaliczność (sam go obecnie używam i mi do muzyki odpowiada), masz tam w polecanych DACach i recenzjach wszystko opisane. Nie jest to też specjalnie mocne źródło, DFB i E10K u audiofanatyka mają przeznaczenie najwyżej do słuchawek o "średnich" wymaganiach napędowych.
Co do sennheiserów, to nie trafiłem na żadne rzetelne zestawienie z innymi popularnie polecanymi modelami, ktoś gdzieś jedynie przebąkiwał o podatności plastików na złamania.
Co do akg550 może napisz im, że konkurencja oferuje słuchawki w niższej cenie i czy nie obniżą do tego samego poziomu. Taka cena może być po prostu wynikiem niedopatrzenia, trudno śledzić na bieżąco ceny kilku tysięcy produktów, a raczej żaden sklep nie jest tak naiwny, by wierzyć, że ktoś kupi u nich 200 zł drożej ze względu na renomę.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.