• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki z AKG do E10K Olympus 2
#51
AKG K550 uciekają cie? Przecież one prawie w ogóle nie mają ucisku. Ich zamknięcie wynika z kształtu muszli :). Natomiast jeżeli nie czujesz różnicy to po co się znowu pchać w słuchawki za 800zl? :). Ale zrób mały test. Nie wiem jakiego telefonu używasz, ale zrób suba Tidal Hi-fi(na Google Play 1 miesiąc jest za free) po czym anuluj subskrypcję i włącz kawałek Woodkid I Love you. Ostatnio odkryłem że jest w nim ogromna przestrzeń między wokalistą a instrumentami :). I powiedz czy nie czujesz różnicy między XyperX a K550 :)
Odpowiedz
#52
ISK a K550* ^^
Tak, strasznie uciskają uszy, po 2h noszenia ich uszy mnie strasznie bolą, potem jest tylko gorzej. Potem sprawdzę czy czuję różnicę. W sumie grając trochę czuję różnicę w kwestii pozycjonowania (bardzo dobrze mogę określić skąd dochodzi dźwięk), ale jest to w zasadzie jedyna różnica którą czuję na codzień, a jednak jest to dla mnie ważne, toteż nie chcę byle szrotu.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#53
Zadam dość osobiste pytanie i nie jest ono wynikiem mojej osobistej ciekawości a raczej chęcią pomocy. Czy masz chociaż trochę odstajace uszy? Bo AKG K550 mają strasznie miękkie pady i one wręcz wtulaja się w koło ucha :). Co za tym idzie driver jest dość blisko małżowiny. Można wtedy spróbować kupić pady od AKG K702 jestem na 95% pewien że będą pasować. Nie wiem tylko na ile zmienią charakterystykę dźwięku.
Odpowiedz
#54
Wspominałem o tym że mam dość duże uszy, ale zapomniałem o tym, że faktycznie są odstające. Nie jakoś oporowo, ale są. Pady od K702 nie spowodują, że słuchawki będą bardziej otwarte aniżeli zamknięte? Jak mówiłem, w K702 było wszystko spoko.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#55
Zmieni na 100% i nie wiem czy to będzie plus czy minus. Na bank będzie jeszcze większa przestrzeń ale bardziej w kierunku takiej "pogłosej". HyperX mają pady kształtem przypominające te od Brainwavz HM5 tylko nie tak sztywne(ja już nie pamiętam jak wyglądała głębia w muszli od HyperX). Możesz właśnie spróbować kupić te słuchawki https://www.ceneo.pl/19570955 ale widzę że cena poszła w górę i raczej średnio teraz się opłacają :). Moszesz spróbować z SHURE SRH440 czy SRH840 i do nich dokupić same pady od HM5(poprawiają same brzmienie) tutaj różnice http://forum.mp3store.pl/topic/59349-shu...vs-srh440/ dodatkowo FiiO będzie średnio pasowało w tym względzie :). Na temat Sennheiser się nie wypowiem bo nie lubię ich szkoły grania, dla mnie są zazwyczaj za spokojne... takie mułowate(osobiście). Mam jeszcze jedną propozycję ale to muszę sprawdzić w domu dokładnie jaka będzie przestrzeń między małżowiną uszną a samym głośnikiem :). Jak będzie wszystko dobrze i sprawdzę to może być idealnie :). Głośniki są ustawione pod pewnym kątem, świetnie się sprawdzają w praktycznie każdej muzyce i idealnie wychwytują ciche dźwięki. Można powiedzieć że jest to znacznie bardziej rozwinięta wersja ISK HD9999 z o wiele lepszą kontrolą basu, krystalicznie czystym sopranem i spoko sceną w wszystkich kierunkach a nie tylko na boki :).
Odpowiedz
#56
Okej, to jeszcze zaczekam. Btw. moje źródło, to nie FiiO, tylko Dragonfly Black :D
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#57
Alternatywnie dla HM5 jest jeszcze ich tańszy rebrand: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...ony-af100/
Odpowiedz
#58
(07-25-2018, 11:39 AM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Alternatywnie dla HM5 jest jeszcze ich tańszy rebrand: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-slu...ony-af100/

To może być bardzo dobra propozycja :) i warta sprawdzenia! Ja myślałem o ATH MSR7. Są to słuchawki kształtem takie same jak te od HM5 ale podane w bardziej kompaktowy sposób. I szczerze powiem że są to świetne słuchawki do wszystkiego. Muzyki(grają energicznie z świetną równowagą), gier( precyzyjnie lokalizują dźwięki i wychwytują te ciche) i co ważne na miasto(bo wyglądają bardzo dobrze :) ).
Odpowiedz
#59
Moim zdaniem nausznice msr7 wyglądają na zdecydowanie mniejsze i płytsze od tych z HM5, przy okazji nausznice z Hyperx Cloudów również są dość płytkie.
Odpowiedz
#60
Te MSR7 mnie kuszą, tylko, czy na pewno nie będzie ucisku? Jest to dla mnie priorytet, niestety nie mam nigdzie w okolicy miejsca gdzie mógłbym to sprawdzić, najlepiej jeżeli znalazłby się ktoś, kto miał i je, i HX Cloudy, bo te na pewno mi odpowiadają w tej kwestii.
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.