• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik do 300 zł.
#1
  • twój budżet: 300 zł, jak będzie trzeba to trochę więcej
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:

    1. czy masz masywne dłonie czy nie?  Raczej nie, lekkie+/średnie- (nie wiem jak to określić :D)
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? Tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? 50% gry, 50% pisanie.
  • czy chcesz podświetlenie? Obojętne mi to, za taką kwotę lepiej żeby było.
  • czy chcesz makra? Obojętnie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? Obojętnie
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Nie potrzebuję, ale też nie pogardzę
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Oczywiście, może być nawet klawiatura bez tego wszystkiego, bo i tak tego nie używam. Wyczytałem, że to się nazywa 60%, czy jakoś tak.
  • twoje uwagi (wygląd, firma): Najlepiej jakby była minimalistyczna, nie lubię mieć dużo rzeczy na klawiaturze. Wykonanie najlepiej jakiś dobry plastik, aluminium. Firma jest nieważna. Na klawiaturach się kompletnie nie znam, jedynie wiem że są jakieś przełączniki różne i rodzaje klawiatur ;p Do tej pory nie posiadałem żadnej mechanicznej, jedynie membranowe. Choć nawet taka zwykła klawiatura mi nie przeszkadza, to już czuję jak przyciski wchodzą inaczej niż kiedyś, tak jakby gładziej. Lubię niski profil, ew. średni. Choć nie wiem jak będzie z wysokim na mechaniku, może a nuż mi się spodoba. Nie przesiadałbym się na inną klawiaturę, ale jak pisałem parę chwil na mechaniku to o wiele szybciej to robiłem niż na zwykłej. Lubię ciche klawiatury. Wiem, że mechaniki są dość głośne, ale może się przyzwyczaję.
Jakie są moje propozycje?
Obinis Anne Pro nawet mi przypadła do gustu, ze względu na typ klawiatury, jest mała i ma fajne podświetlenie.

Fajnie jakby wytrzymała te parę lat :)
Odpowiedz
#2
no to spokojnie mozesz brać, bardzo fajna klawka ten anne pro, w swojej cenie to specjalnie konkurencji nie ma wśród tych 60%.

licz sie tylko z tym, że traktować jatrzeba jako na kablu, wersja bluetooth jest jeszcze niedorobiona :P

weź sobie na niebieksich przełącznikach, naprawdę polecam ją :)
Odpowiedz
#3
O to super. A co myślicie o Motospeed ck108? Jaka będzie różnica pomiędzy tymi niebieskimi, czerwonymi a brązowymi?
Odpowiedz
#4
w tym ck108 chyba są outemu, tego unikaj, w anne masz gateronki, o niebo fajniejsze przełączniki
Odpowiedz
#5
Ok, a jaka jest różnica pomiędzy blue, red a brown? W Waszej recenzji właśnie nie polecają niebieskich, podobno trafiają się wadliwe egzemplarze. Już na 99% ją biorę :)
Odpowiedz
#6
O różnicy pomiędzy poszczególnymi rodzajami przełączników poczytać możesz na zamieszczonym na portalu test-gear poradniku, naprawdę nie ma sensu rozwodzić się nad tym tematem po po raz enty - http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

Niebieskie Gaterony są IMO obecnie bardzo poprawne i godne polecenia. Różnice w kliku przełączników są na tyle małe, że nie wychwycisz ich podczas normalnego pisania.
Również poprawiona, obecnie sprzedawana wersja Anne Pro jest produktem jak najbardziej godnym polecenia.

Jak na razie unikać powinieneś za to brązowych Gateronów, jako jedyne z rodziny Gaterona bywały w niedalekim okresie czasu problematyczne. Zacytuję swoją wypowiedź z innego tematu:
"Najchętniej poleciłbym coś na brązowych Gateronach - bardzo przyjemne, gładkie przełączniki o dobrze wyczuwalnym feedbacku. Jednakże ostatnimi czasy kilka źródeł reportowało rzekome problemy z kontrolą jakości w fabryce Gaterona - problem dotyczył ponoć wyłącznie przełączników brązowych. 90% dostawy przełączników Gateron Browns dla Ergodox EZ było fabrycznie wadliwych. Fabryka naprawiła ponoć wadliwe narzędzia odpowiadające za zaistniały stan rzeczy, jednakże po tym incydencie Ergodox zrezygnował z dalszej współpracy z Gateronem. Kupując klawiaturę mniej uznanego producenta nie wiesz, z której partii produkcji pochodzą przełączniki. Unikałbym ich mimo wszystko jak na razie."
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#7
W takim razie biorę Obins Anne Pro. Dzięki wszystkim za pomoc! :)
Odpowiedz
#8
Jeżeli jeszcze jej nie kupiłeś to tutaj jest Corsair Strafe za 249 zł. Zdecydowanie lepsza opcja, tym bardziej że jest na Cherry MX Red: https://www.x-kom.pl/p/321220-klawiatura...d-led.html
Odpowiedz
#9
Klawiaturę będę kupował za jakiś miesiąc. Dzięki za linka, na pewno bym rozważył zakup tej klawiatury, tym bardziej, że jest o parę stówek przeceniona.
Odpowiedz
#10
Jednak zrezygnowałem z Obins Anne pro, ze względu na to, że nie chce mi się czekać miesiąc aż ona przyjdzie :D Wymagania mam te same, mogę podnieść budżet do 400 zł. Zastanawiałem się nad CM MasterKeys Pro S White. https://www.morele.net/klawiatura-cooler...s-1214129/
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.