• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką klawiaturę mechaniczną wybrać?
#1
Hej!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem klawiatury mechanicznej i zawęziłem wybór do: Genesis RX85 i Ducky One 2 Midnight, ale nie mam pojęcia którą wybrać.
Z chęcią przyjmę inne propozycje



-twój budżet: 350zł

-jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? Mechaniczna

-jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: Blue

-czy masz masywne dłonie czy nie? 19cm, masywne to one nie są

-czy dużo piszesz na klawiaturze? Nie piszę jakoś szczególnie dużo, raczej tylko tyle co w wyszukiwarce/Fejsie, aczkolwiek od   czasu do czasu do czasu jakiś referat do szkoły napisać muszę

-czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? Nie, jak wyżej zamierzam też trochę na niej pisać

-czy chcesz podświetlenie? Nie jest to coś co jest mi bardzo potrzebne, jest to fajnie, nie ma też spoko

-czy chcesz makra? Nie, nie są mi one do niczego potrzebne

-czy chcesz dodatkowe klawisze? Tylko standardowe - oczywiście litery, shifty i  inne entery, strzałki, NumPad i F-ki (F1, F2, itd.)

-czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? Fajnie gdyby takowa była, ale koniecznie musi być odczepiana, jednak jej brak nie   będzie dla mnie zbyt dużym problemem

-czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? Chciałbym standardową   klawiaturę 100%
-twoje uwagi (wygląd, firma): Dobrze by było gdyby była wykonana z plastiku PBT, nie chcę też by była obsr**a niepotrzebnymi,   kiczowatymi ("gejmingowymi")(napisałem tak specjalnie) elementami
Z góry dziękuję za każdą pomoc ^^
Odpowiedz
#2
jak dostaniesz w takiej cenie i w układzie INT Ducky to bierz tą Ducky
Odpowiedz
#3
Ducky jest na amazonie po 350zł (przesyłka darmowa) w układzie US
https://www.amazon.com/Ducky-Midnight-Me...B07B68JMMD
Mógłbym jednak wiedzieć dlaczego tak uważasz? Mimo wszystko Genesis ma podpórkę i kosztuje 280zł...
Odpowiedz
#4
masz jakość duckiego, lepsze PCB, przełączniki cherry, lepsze keycapsy, ladniejsza, no ale bez podświetlenia

ten genesis jest też ok, jak wolisz z podswietleniem, nie chcesz czekac az ci przyjdzie z usa, jak piszesz chcesz podpórkę to też powinna Ci się spodobać
Odpowiedz
#5
Dziękuję za pomoc ^^
Odpowiedz
#6
Sprawdziłem tę ofertę Amazon, przesyłka wcale nie jest darmowa. Biorą za import 40 dolarów. Ducky One są super, ale z wysyłką z Amazon US wychodzą po ok. 550zł, a za tę cenę można już mieć jakiegoś Leopolda.
Odpowiedz
#7
(04-10-2018, 09:22 PM)Porfirion napisał(a): Sprawdziłem tę ofertę Amazon, przesyłka wcale nie jest darmowa. Biorą za import 40 dolarów. Ducky One są super, ale z wysyłką z Amazon US wychodzą po ok. 550zł, a za tę cenę można już mieć jakiegoś Leopolda.
Też właśnie zauważyłem, że na stronie produktu pisze że jest darmowa przesyłka, a podczas zamawiania pisze że kosztuje 60 dolców, wie ktoś może dlaczego tak jest?
Odpowiedz
#8
Ze strony sprzedającego:
"Attention Large Item Customers!
We list all items with FREE shipping on Amazon to make it simpler for our customers. Of course, our true cost to ship your order is not zero (in most cases far from it). "

Tłumaczenie: Wystawiamy przedmioty z darmową przesyłką by ułatwić sprawę klientom. Na pewno, z całą pewnością nie liczymy na fakt, że ktoś kliknie KUP TERAZ i z jego karty kredytowej skasuje się o $40 więcej niż sądził.

Szkoda, bo Ducky 109 USD z wysyłką to byłaby dobra cena za Ducky. 150 to już gruba przesada.
Odpowiedz
#9
Na x-kom jest promocja na Corsair Strafe z Cherry MX Red za 249 zł. https://www.x-kom.pl/p/321220-klawiatura...d-led.html
Ewentualnie Corsair K66 za 199 zł . https://www.x-kom.pl/p/388997-klawiatura...x-red.html
Odpowiedz
#10
@sutekiba
nie da się mieć darmowej przesyłki z USA z Amazona bo mają umowę z agencją celną i od razu naliczają wszystkie opłaty ;) oni tam podają tylko, że darmowe przesyłki na terenie USA ;p wiem, że to mylne jest zawsze, no ale tak jest ;)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.