• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z Rivalem 310
#1
MYSZKA:
jaką obecnie myszkę używasz: Rival 310 (wczesniej CM Storm Spawn)
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 - 800
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska, srednia
czułość w Windows: 6
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): - 400 - 800
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): 15-20cm
w co grasz (podaj tytuły gier): kiedys sporo gralem w rpgi, rtsy, LOLa, BF, CSGO, z braku czasu teraz gram juz znacznie mniej i gram tylko w Fortnite.
jaką masz obecnie podkładkę: DM PAD L
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): uzywam 5 (boczne tez)
twój budżet: 250 (moze ciut wiecej jak bedzie potrzeba)
jaki chwyt stosujesz: Fingertip (moze do plama tez bym sie z czasem przyzwyczail)
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jaka jest wielkość Twojej dłoni: 19,5 cm
jaka jest grubość twojego palca: ok 2cm (zalezy gdzie mierzone)
czy chcesz zmienić swój chwyt?: w ostatecznosci moglbym
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: mozliwe
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: scroll czasem sam przeskakuje
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak by bylo najlepiej, bo latwiej ze zwrotem
uwagi (np. co do wyglądu myszki): - 

Hej,
Zmienilem cm Spawna na Rivala 310. 3x juz go wymienialem. Najpierw problem ze scrollem (nierowna praca, czasem omijal jeden przeskok a w nastepnym nadrabial dwoma), nastepnie prawy przycisk byl jakby bardziej wcisniety od lewego, a teraz niby wszystko super, ale jednak znow problem ze scrollem (nie wszystkie skoki sa takie same + czasem sam przeskakuje i np. zmienia mi sie bron w gierce). Generalnie bardzo mi przypadla do gustu ta myszka. Bardzo dobre materialy, swietny sensor, dobrze sie ja trzyma itp. , ale nie moge przebolec tego scrolla. Mam wrazenie, ze jak znow wymienie to znow cos bedzie nie tak. Slaba maja kontrole jakosci w steelseries... Co mi polecacie zrobic? Czy oddac i wziac cos innego np Roccat Kone Pure Owl-Eye albo Cooler Master MM520, amoze jeszcze cos innego? 
Tak mi zal tego Rivala... czy zawsze cos z nimi jest nie tak? nie ma w 100% dobrze zrobionego egzemplarza? czy np. scroll w tych myszkach juz tak ma?

Dzieki za pomoc.
Odpowiedz
#2
hmm u nas były perfecto te myszki ;/ ludzi z pierwszych bunchy raczej też nie narzekali... często tak jest, że jak robi się za duży popyt na myszki to fabryki chcąc temu sprostać zaczynają ignorować kontrolę jakości...

możesz spróbować Logitech g403 lub Cougar Revenger S
Odpowiedz
#3
g403 jakos mi nie lezy. Revengera S nie mam gdzie przymierzyc niestety, ale boje sie ze tez by mi nie podpasowal w zwiazku z taka tulipanowa budowa co pewnie rozciaga na boki caly grip (szczegolnie prawa strona czyli palec serdeczny i maly).

edit:Czyli nie ma co wymieniac az do skutku tego rivala?
Odpowiedz
#4
imo jest sens, najlepszy przykład to jak logitecha g403 koleszka wymieniał z 5 razy bodajże, na forum kilka osób tak samo robiło ;)

wiem, że wymaga cierpliwości, ale niestety takie mamy czasy i imo nie ma co odpuszczać, bo w końcu dostaniesz dobry egzemplarz. Tam są scrolle Alpsa, chociaż uważa się je za najlepsze (głównie ze względu na fajny przeskok, nie jakościowo, bo TTC robi lepsze i tańsze obecnie ;p) to mają to do siebie, że co jakiś czas trafia się na kompletnie wadliwą sztukę, wtedy albo przeskakują albo odbijają. Powiedziałbym, że na rynku tak z 10% tych scrolli ma wadę, w wielu przypadkach nie zauważa się jak co jakiś czas przeskakują. Są jednak egzemplarze perfekcyjne, które długie lata będą cacy śmigać ^^

reasumując jak masz cierpliwosc to wymieniaj do skutku, bo te mychy od SS sa naprawdę warte tego, jak dostaniesz dobrą sztunię
Odpowiedz
#5
Dzieki za sugestie. Nowa mysz na wymiane juz zamowiona. Prawdopodobnie jutro okaze sie jaki tym razem egzemplarz mi sie trafil. Szkoda, ze to taka loteria, ale nic to, tak jak piszesz takie mamy czasy;) Pewnie jutro/pojutrze jakos dam znac czy mialem szczescie czy znow unlucky ^^

EDIT:
Okazalo sie, ze w poprzednim egzemplarzu byl rowniez problem z LPM. Przy zaznaczaniu wielu elementow przerywal i zdarzal sie nawet dwuklik.
Nowy egzemplarz ma juz lepszego scrolla, ale nie idealnego. Przeskoki sa wtrazniejsze, ale zdarzaja sie momenty, ze przeskoczy mi dwa razy co w grze ma juz znaczenie (chyba ze uzywa sie go bardzo delikatnie, ale w szybkiej gierce czesto nie ma na to niestety czasu). Z reszty przyciskow moglbym przyczepic sie nieco znow do LPM. Ma lekki luz i przeskok jest bardziej miekki niz w PPM.
Potestuje jeszcze kilka dni i zobaczymy jakie beda dalsze odczucia.
Generalnie jestem tak czy siak znow zawiedziny, ze nie jest tak jak byc powinno...

EDIT2:
Jak to jest z myszka Roccat Kone Pure Owl-Eye? Slyszalem ze maja swietne, jedne z najlepszych scrolli. Czy tez jest tak duza loteria z dostaniem dobrego egzemplarza? Zastanawiam sie nad tym Roccatem bo jednak dobra mysz pod fingertipa.
Odpowiedz
#6
Nowy Roccat Owl-Eye nie przypadł mi do gustu tak jak Black Edition, która ma świetną powierzchnię, cichszy scroll, lepsze i cichsze przyciski. Ciężko mi było trafić na dobry egzemplarz. Jakoś powierzchnia tej nowej wersji jest dla mnie zbyt śliska, mało przyjemna w dotyku.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
No wlasnie w tym Rivalu strasznie mi sie podoba powierzchnia... Czy rzeczywiscie te scrolle sa takie swietne w Pure Owl-Eye? Czy warto zamieniac Rivala 310 na tego Roccata?
Sam juz nie wiem co zrobic... moze juz nie robia myszek w 100% dobrze dzialajacych ^^
Odpowiedz
#8
Również nie przypadł mi do gustu Kone Pure Owl-Eye, sprawdziłem go za sprawą tego, że chyba Czyszcz go dość chwalił i kilka innych osób..
Myszka ma męczący jak dla mnie kształt, po 2-3 meczach w cs go strasznie bolała mnie ręka i musiałem robić kilku minutowe przerwy, podobne odczucia miałem po korzystaniu z rival 300 którego również nie polecałem i nie polecam.
Obecnie nie widzę nic sensownego jeśli chodzi o kształt poza zowie ec/razer da (jeśli chodzi o asymetryki)
Odpowiedz
#9
(04-09-2018, 11:53 PM)Synth napisał(a): Również nie przypadł mi do gustu  Kone Pure Owl-Eye, sprawdziłem go za sprawą tego, że chyba Czyszcz go dość chwalił i kilka innych osób..
Myszka ma męczący jak dla mnie kształt, po 2-3 meczach w cs go strasznie bolała mnie ręka i musiałem robić kilku minutowe przerwy, podobne odczucia miałem po korzystaniu z rival 300 którego również nie polecałem i nie polecam.
Obecnie nie widzę nic sensownego jeśli chodzi o kształt poza zowie ec/razer da  (jeśli chodzi o asymetryki)

Wiesz, bolaca reka to juz pewnie kwestia ksztaltu, wagi, wielkosci, chwytu itp, a to z kolei kwestia osobistych preferencji. Mi raczej zalezy na bardziej techniczno-sprzetowych aspektach. Czy mysz po prostu jest dobrze zrobiona i nie ma zadnych niedorobek (jak ten moj wyzej wymieniony nieszczesny Rival 310).

EDIT: To co nie ma sensu wymieniac Rivala 310 na Roccata kone pure owl eye, bo nie dostane nic lepszego?
Caly czas meczyc tego Rivala i liczyc chyba na cud w tym momencie, ze trafi sie idealna sztuka?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.