• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna 650 zł
#1
Cześć, szukam klawiatury mechanicznej, obecnie mam na oku dwie, ale o tym więcej poniżej. Zaznaczę tylko, że to będzie mój pierwszy mechanik.

  • twój budżet: 650 zł max (i tak naciągnięty)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    - jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam:
  1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie
  2. czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
  3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie, ale sporo będę na niej grał
  • czy chcesz podświetlenie? tak
  • czy chcesz makra? nie są mi potrzebne
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? tak
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? nie, ale byłby miłym dodatkiem
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? nie
  • twoje uwagi (wygląd, firma): proste, schludne, żadnego "gamingowego" wyglądu
Obecnie zastanawiam się nad dwoma modelami:
- CoolerMaster MK750 na Cherry MX Red (początkowo myślałem nad Pro L, ale wybrałem MK750 z powodu "wyciągniętych" do góry przełączników, nie będzie się tak bród zbierał między/pod klawiszami)
- SteelSeries Apex M750 na QX2

Za MK750 przemawiają dobre i sprawdzone MX Red, SMD LED (zgaduje, niepotwierdzone info ale SMD LED są w niższej serii Masterkeys Pro) i podpórka pod nadgrastki
Za M750 przemawia fakt, że jest dostępna, troszeczkę tańsza

Z MK750 jest taki problem, że choć wersja na MX Red teoretycznie jest to praktycznie jej nie ma. Nigdzie. Za pośrednictwem jednego sklepu dowiedziałem się, że jakaś dostawa ma trafić do Holandii w drugiej połowie kwietnia, potem można oczekiwać że Polskie hurtownie będą je miały. Czyli pewnie MK750 na Redach będzie do dostania... w maju. Dodatkowo wolałbym, aby podświetlane były same symbole na klawiaturze, ale wszystkiego mieć nie można.

Mam pewną zagwozdkę. Czekać (na MK750) czy brać co jest (M750)? M750 ma gorsze podświetlenie (różnica między SMD LED a DIP jest duża?). Jednak wedle recenzji na test-gear QX2 są trochę lepsze niż MX Red (szybciej odbijają, lepiej się na nich pisze). Mam tu więc spory problem co wybrać.

Ideałem byłoby gdyby SteelSeries po prostu wydał M750 z SMD LED ;)
Odpowiedz
#2
jak dip jest dobry to i z 8-10 lat pociągnie :P później sobie po prostu wlutujesz nowego ;)

ten M750 jest wyjątkowo udanym modelem, w ogole patrząc na ostatnie produkty od SS to naprawdę szczerze polecamy wszystko ;) Wszystko robione od podstaw, nie biorą OEMów, dobre komponenty, więc imo warto zaryzykować M750, chociażby dla przełączników qx2
Odpowiedz
#3
Różnica jest aż tak duża?

Oringi podejdą też pod QX2? Bo powiem szczerze że już zamówiłem.
Odpowiedz
#4
tak podejdą, hmm czy duża to nie, ale da sie zauważyć i to te szczegóły imo są warte tego
Odpowiedz
#5
Zobaczymy, zdecyduje po wypłacie. Najwyżej zamówię obie i sprawdzę sam, która mi bardziej pasuje.

Kontaktowałem się z SS i twierdzą, że nie wykluczone że pojawi się klawiatura z QX2 i SMD LED.  Drugiej strony nie zapewniają, że się ona pojawi :D
Odpowiedz
#6
hehe, zależy czy gateron im zrobi switche pod smd ledy ;)
Odpowiedz
#7
QX2 są niekompatybilne z SMD?
Odpowiedz
#8
widocznie nie skoro dali dipy, moze za mało przepuszaja światła nie wiem
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.