• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
200zł na nową myszkę, podkładkę, słuchawki i mikrofon.
#1
Witam!
W ciągu kilku najbliższych tygodni czeka mnie przesiadka z PCta na laptopa i postanowiłem sobie, że kupię od razu nową myszkę i słuchawki. Niestety mojemu obecnemu gryzoniowi, nie do końca spodobał się chyba ten plan i odmówił dalszej współpracy.
W związku z tym zmuszony jestem już teraz kupić myszkę, a przy okazji, żeby ciąć koszty dostawy, chciałbym zaopatrzyć się w podkładkę, słuchawki i mikrofon.
I w tym momencie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze.
Zadanie nie jest proste, ze względu na ograniczony budżet, który wynosi 200zł (w porywach do 250 razem z dostawą) za wszystko.
Ale po kolei i zgodnie z regulaminem:

Myszka

  • obecnie używam Tracer Pert
  • używam najniższego możliwego DPI czyli to jest bodajże 800DPI
  • czułość w grach:niska (w cs:go w okolicach 2,5)
  • czułość w Windows: 6
  • żeby zrobić obrót 360 przejeżdżam około 17cm
  • gram w gry najrozmaitsze, ale głównie w CS:GO
  • używam bocznych przycisków i bardzo mi zależy żeby miała je nowa myszka
  • stosuję palm grip a palce układam 1+2+2
Podkładka
Tutaj wybór komplikuje to, że nigdy wcześniej nie używałem podkładek, a myszką jeździłem po blacie biurka. Mogę co najwyżej powiedzieć, że miałem okazję pojeździć u znajomego po SS QCQ i spokojnie mógłbym się przyzwyczaić do materiału pod myszką/dłonią. Jednak z tego co czytałem ta podkładka wręcz wsysa pot, co moich, dosyć mocno pocących się dłoniach, może być problemem.

Słuchawki
W tym miejscu chciałbym przeprosić, za złamanie regulaminu, wiem, że jest osobny dział do wyboru słuchawek, ale ze względu na wspólny budżet liczę, że mi wybaczycie, a administracja przymknie oko ;)
  • obecnie używam Sennheiserów HD201 i są one dla mnie w pełni wystarczające i nie miałbym nic przeciwko kupieniu ich jeszcze raz. Chyba, że jesteście w stanie polecić mi w tym budżecie coś jeszcze lepszego
  • do tej pory używałem karty zintegrowanej w płycie Asus P5K Pro. Teraz, tak jak już wspomniałem, przesiadam się na lapka, więc też raczej nie ma mowy o jakiejś karcie dźwiękowej. Od razu uprzedzam pytania: nie wiem jeszcze jakiego lapka kupie, więc nie mogę Wam podać żadnych szczegółów
  • Tutaj powiem może trochę o sobie: Słoń nadepnął mi na ucho. Nie jest więc dla mnie szczególnie ważna jakość dźwięku. Wprawdzie słucham muzyki, ale to co się liczy dla mnie przy wyborze słuchawek to jest to jak dobrze będę słyszał kroki terrorystów na de_dust2 ;p

Mikrofon
Do tej pory używałem mikrofonu firmy noname na pałąku za 10PLN i nie widzę przeciwwskazań, żeby było tak dalej. Jednak jeśli udałoby się w podanej kwocie kupić też mikro to byłoby po prostu bosko!


Z tego co poczytałem to spodobała mi się myszka A4Tech Bloody Gamming Blazing A9 z sensorem Avago 3050:
http://procpu.pl/p/1544/26523/a4tech-blo...racza.html
Dodatkowo w tym sklepie dostałbym jeszcze słuchawki Superlux HD681, które dostały w rankingu słuchawek test-gear wyróżnienie a dodatkowo dołączają do nich jakiś mikrofon, który również jest przez was polecany:
http://procpu.pl/p/1726/21209/superlux-h...racza.html
Po zsumowaniu kosztu myszki, słuchawek, mikrofonu i dostawy zostaje mi jakieś 50zł na podkładkę. Co myślicie o takim zestawie? Jakiego pada byście polecili w takim wypadku do tej myszki?

Z góry dzięki za opinie na temat mojego zestawu.
Liczę również na jakieś wasze, alternatywne "zestawy" (oczywiście nie koniecznie z tego sklepu) :)


Pozdrawiam
K0ral
Odpowiedz
#2
Ja bym polecił bardzo podobnie ale myszkę na:

CM Storm Alcor
słuchawki te superluxy HD681 z tym micem
podkładka Natec M11 Logo

razem ok 260-270zł ale myszka znacznie lepsza od a4techa :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.