• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karta dźwiękowa zamiast Realtek ALC892
#1
Witam szanowne grono forumowiczów.

Po ostatnich kilku latach użerania się i poszukiwania odpowiedniego rozwiązania na moją bolączkę, którą jest tzw. micro stuttering czy po porostu lekkie ścinki w CS:GO, dotarłem do artykułów, w których prawdziwym powodem owych anomalii podczas rozgrywki może być właśnie moja "***jowa" zintegrowana, stara karta dźwiękowa (Realtek ALC 892).

Oczywiście próbowałem już wszystkiego, począwszy od updatu sterowników (mam najnaowsze), przez zmianę jakości Audio (na dvd, bodajże 16bit, 44Khz czy cos takiego), aż do wyłączenia equalizera (nic wtedy nie slychać w grze).

Ogólnie mam bardzo mocną maszynę jak na CSa:
MOBO: MSI Z370 A-PRO
CPU: Intel i5 8600K @ 4.6 GHZ + Silentium PC Katana (max 70stopni w stresie)
GPU: GeForce GTX1060 TI 3GB

RAM: 8GB A-data XPG 3000MHZ DDR4
PSU: Chieftec 650W
OS: Win10 64Bit

Średnio na mapach mam między 300-500 FPS, rzadko spada poniżej 300. Może to brzmieć śmiesznie ale podczas bitki/jatki, kiedy dużo się dzieje, da się usłyszeć lekkie ściny dźwięku oraz co najgorsze przy strzelaniu w takiej jatce czuć jakby myszka pływała, miała opóźnienie- ogólnie spray pattern i strzelanie jest przez moment zupelnie inne niz zwykle (miałem to zarówno na ZOWIE EC2A jak i teraz na SS Rival310, oczywiscie obydiwe 1000hz). 

Nawet Hayabusa (ojciec NEO z Virtusów) w jednej ze swoich recenzji dostepnych pod tym linkiem: http://allplay.pl/pl/article/sprzet/najlepsza-karta-usb-do-gier/1/ , opisuje ze to wlasnie integry starsze od Realteka 1150, są głównym problemem utrudniającym gre na wyzszym poziomie.


DLATEGO przechodząc do meritum. Szukam karty dźwiękowej, najlepiej na USB, do około 200 zł. Nie zależy mi mega mocno na jakości dźwięku, chodzi bardziej o to aby po prostu wyłączyć w **zdu, ten szit na plłycie głównej i nie doświadczać więcej ścin.
Słuchawki jakie mam: Ste
elSeries Siberia 200- Kiepskie do muzy, ale do grania są w porządku.

Moje typy:
1) Sound BlasterX G1;
2) Audiotrak Maya U5;
3) Cound Blaster X-Fi Surround PRO.

Z góry dzięki za pomoc i poświęcony czas!
Odpowiedz
#2
Ja osobiście wziąłbym 2, aczkolwiek każda z ww. kart powinna spełnić swoje zadanie.
Odpowiedz
#3
@Dyzson
Jeśli można wiedzieć, czemu akurat 2? Czytałem trochę i są różne opinie na jej temat, począwszy od tego, że to jest taka "po prostu integra" tylko że zewnętrzna ze wzmacniaczem (cokolwiek miałoby to znaczyć :P).
Mnie osobiście najbardziej przekonuje opcja nr 1, z tego powodu że dość niska cena + z tego co oglądałem, wydaje mi się że dobry software. Interesuje mnie tylko czy ona wzmocni moc moich słabych słuchaweczek (w sensie czy będą mogły grać głośniej)?

Jestem zielony w temacie audio, więc sorry jeśli zadaję oczywiste pytania ;)
Odpowiedz
#4
prawda jest taka, że do tych słuchawek nie ma większego znaczenia źródło, jak chcesz wzmocnić tylko sygnał to kup sobie samego ampa i nawet lepiej na tym wyjdziesz

od siebie mogę polecić NX3 topping https://www.gearbest.com/speakers/pp_797869.html sam go używam do wielu słuchawek. Podpinasz to normalnie kabelkiem 3.5 jack to 3.5 jack do integry i do tego słuchawki i więcej Ci nie potrzeba ;)
Odpowiedz
#5
@Hya
Tylko jemu głównie chodzi o to żeby nie używać integry wcale. 

@heddarsky
Nie oszukujmy się, Siberie są słabe do wszystkiego włącznie z grami. 
To prowadzi nas do prostego stwierdzenia: większej różnicy to nie zrobi, słabe słuchawki dalej będą słabe. 

Osobiście mogę polecić żebyś rozejrzał się za używanym Dragonfly jeśli chcesz zewnętrzna. Jeśli chcesz wewnętrzna to kumpel sprzedaje dwuletniego Xonar D1 (albo DX1, nigdy nie pamiętam który to który, w praktyce ta sama karta tylko jedna jest na PCI a druga PCI-E). Do tego stery Unixonar low latency i będzie śmigać.
Najtańsza opcją byłby Xonar DG + stery Unixonar. DG ma jakiś tam wzmacniacz słuchawkowy. Szału pod względem jakości dźwięku nie ma, ale będzie lepszy niż Integra i zadanie spełni.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.