• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Którą myszkę wybrać?
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech Bloody Blazing A90
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 500hz 800dpi
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): Ciężko powiedzieć gram na niskiej czułości, dużo podnoszę myszkę. 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): W różne gatunki gier, ale ostatnio przede wszystkim w cs go, wiedźmina i mount & blade
  • jaką masz obecnie podkładkę: a4tech x7 mam jeszcze nową dm pad której będę używał z nową myszką.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Zależy od gry w cs go używam najwięcej 5 (2 główne, scroll i boczne).  
  • twój budżet: 280zł
  • jaki chwyt stosujesz: palm palmo-claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Zazwyczaj 1 2 2 
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20cm o ile dobrze zmierzyłem :D 
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? mniej więcej 2-2.2cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie 
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, ale 800 najbardziej mi odpowiada.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Przede wszystkim myszka jest za ciężka. Od jakiegoś czasu mam pewien problem ze ścięgnem w prawej ręce(wypadek na siłowni) przez co dużo szybciej ręka mi się męczy  o ile można to tak nazwać. Jestem low sensem i dużo macham myszką. Często po zagraniu 2-3 10min dmów w cs go ręka zaczyna mnie boleć i muszę trochę odpocząć. Jakby tego było mało myszki bloody maja fatalne metalowe ślizgacze. Musiałem nakleić teflonowe ze starej myszki które już trochę się zużyły.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Od siebie dodam, że nie robi mi różnicy czy myszka jest profilowana czy symetryczna posiadałem oba typy myszek i na każdej grało mi się dobrze. Na początek powiem, że ostatnio zamówiłem dream machines pro s. Jak dla mnie myszka jest świetna jeśli chodzi o kształt i wagę. Bardzo dobrze leży w mojej dłoni i gra się na niej świetnie, niestety jakoś wykonania pozostawia wiele do życzenia. Przede wszystkim trafiłem na latający scroll czego nie mogłem przeboleć bo nawet przy najmniejszym ruchu podczas gry słyszałem klekotanie w środku. Przycisk lewy wciskało się dużo ciężej niż prawy przez co czasami podczas strzelania przypadkowo wciskałem też prawy przycisk. Myszkę wymieniłem na nową z nadzieją otrzymania dobrego egzemplarza. Niestety mysz którą otrzymałem posiadała te same wady co poprzednia więc zażądałem zwrotu pieniędzy.

    Bardzo ważny jest dla mnie sensor jak już mówiłem dużo podnoszę myszkę dlatego raczej szukam myszki z sensorem lepszym od 3310 ze względu na bug który w nim występuje( Wiem, że niby ciężko jest go wywołać, ale znając moje szczęście będę go wywoływał :D) Dlatego trochę obawiam się myszek z tym sensorem.

    Przeglądałem sporo myszek, czytałem i oglądałem różne recenzje i póki co mam kilku faworytów:

    Rival 310/Sensei 310 - Najbardziej zastanawiam się nad którąś z tych myszek. Z tego co czytałem jakoś wykonania jest naprawdę dobra i sporo osób chwali te myszki. Sam do końca nie wiem którą miałbym wybrać, ale chyba stawiałbym na rivala. Waga niby jest mniejsza niż w senseiu, a jedynie co mnie martwi w tych myszkach to ta guma po bokach, i brak dodatkowych ślizgaczy. Czy ktoś z was wie może czy to prawda, że wystarczy napisać do supportu a wyślą nowe ślizgacze?:D A jak nie to są jakieś do kupienia które będą pasować do tych myszek? Jeżeli ktoś z was posiada albo testował którąś z tych myszek to chętnie przeczytam wasze opinie. 

    Logitech g403 - Biorę ją pod uwagę, ale czytałem, że liczy się tylko wersja bezprzewodowa(która kosztuje prawie 2 razy tyle). Nie wiem czy to prawda, ale przewodowa ma wadliwy scroll i pełno innych wad których niby nie posiada bezprzewodowa. Jeżeli ktoś z was posiada wersje przewodową to pisać śmiało co sądzicie o tej myszce.

    Cougar Minos x5 - Strasznie ciekawi mnie ta myszka. Wygląda naprawdę solidnie ma dobry sensor i bardzo mi się podoba. Jedyne czego się obawiam to czy nie będzie za mała i czy na pewno dobrze leży w dłoni ze względu na swój ,,dziwny" kształt. Może ktoś z was testował albo posiada minosa x5? 

    Zowie fk1/ec1-a - Długo się zastanawiałem nad którąś z tych myszek. Dobre opinie użytkowników, mysz dobra do csa i ogólnie klasyk. Niestety odstrasza mnie sensor 3310 którego się po prostu boje ze względu na jego bug i cena która wydaje mi się za wysoka jak na taką myszkę. Tym bardziej, że taniej mogę kupić którąś z 310 czy g403. 

    Dream machines pro s - Jak to mówią do trzech razy sztuka. Zastanawiam się czy dać kolejną szanse tej myszce czy raczej darować sobie i wziąć coś solidniejszego. Miałem myche przez kilka dni i naprawdę fajnie się na niej grało. Bardzo mi podpasowała, ale ten scroll i przyciski tragedia... Kontrola jakości dm naprawdę leży i kwiczy, a szkoda bo mieli szanse zrobić myszkę która mogła zwojować rynek, a tak wyszła lipa. 

    Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Czekam na jakieś wasze komentarze, rady i opinie. Pozdrawiam :)
Odpowiedz
#2
Wiesz co napisz do dreammachines na support bezpośrednio, czy mogą Ci sprawdzić przed wysłaniem egzemplarz, kiedyś komuś tak zrobili ;D jednak scroll lekko poruszający się to norma, niemniej przyciski powinny być raczej podobne do siebie ;p wtedy zamów przez ich stronę ;)

ewentualnie rozważyłbym Cougar Revenger S jeszcze, jak nie pomogą Ci na supporcie
Odpowiedz
#3
(03-20-2018, 10:31 AM)Hya napisał(a): Wiesz co napisz do dreammachines na support bezpośrednio, czy mogą Ci sprawdzić przed wysłaniem egzemplarz, kiedyś komuś tak zrobili ;D jednak scroll lekko poruszający się to norma, niemniej przyciski powinny być raczej podobne do siebie ;p wtedy zamów przez ich stronę ;)

ewentualnie rozważyłbym Cougar Revenger S jeszcze, jak nie pomogą Ci na supporcie

Z dm pro s zrezygnuje ciężko trafić dobry egzemplarz, mega irytujący scroll i te sterowniki które robią więcej strat niż korzyści a musiałbym je zainstalować dla 500hz. Na chwile obecną najbardziej rozważam  zakup rivala 310 znalazłem go w cenie 200zł co wydaje mi się całkiem atrakcyjną ceną.  Cały czas biorę pod uwagę g403, ale nie wiem czy to prawda, że myszki różnią się aż tak jakością wykonania i  liczy się tylko wersja bezprzewodowa która jest lepiej wykonana?

Revenger S odpada. Nie podoba mi się strasznie ten niezabudowany scroll . Wydaje się taki goły :D
Odpowiedz
#4
Jak Ci pro S siada to tylko sensei 310 ;)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
(03-20-2018, 03:29 PM)Amok napisał(a): Jak Ci pro S siada to tylko sensei 310 ;)

Siada siada tylko, że pro s nie ma bocznych przycisków po prawej stronie a sensei 310 ma i nie wiem za bardzo jak z tym chwytem czy pod moją łapę gdzieś tam nie będą one mi przeszkadzały w komfortowym użytkowaniu. Dlatego bardziej rozważam zakup rivala 310 zamiast senseia pomimo tego ze dm pro s pasuje mi bardzo dobrze. Liczyłem na jakieś komentarze posiadaczy senseia 310 czy im gdzieś tam te boczne przyciski nie przeszkadzają. Wiem, że najlepiej byłoby gdzieś wymacać myszkę i sprawdzić, ale nie mam gdzie, a męczę forum i czytam opinie bo chce zdobyć jak najwięcej informacji i rad żeby później nie bawić się w wieczne odsyłanie i wymienianie myszek.
Odpowiedz
#6
Sensei 310 nie miałem ale mam zowie i tam tez mam przyciski po obu stronach i nawet nie pamietam o nich bo są dezaktywowane wiec musisz przymierzyć przed zakupem
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
zaryzykuj senseia 310
Odpowiedz
#8
Zdecydowałem się jednak na rivala 310. Dzisiaj otrzymałem myszkę. Póki co moje pierwsze wrażenie jest mocno przeciętne. Nie wiem czy inni też tak mają, ale lewy przycisk wciska się z dużo większym oporem jest głośniejszy i trochę różni się dźwiękiem jest taki bardziej piszczący niż prawy przycisk. To samo zjawisko występuje w bocznych przyciskach ten z przodu jest bardziej piszczący, ale mimo wszystko nie przeszkadza mi to jakoś bardzo. Bardziej martwi mnie fakt, że gdy lekko potrząsam myszką to coś lata w środku. Podczas gry jest to niewykrywalne, ale wydaje mi się, że ma to coś wspólnego ze scrollem bo gdy trzymam palec na scrollu i potrząsam myszką to dźwięk tego czegoś latającego się nasila.
Kolejna rzecz to te boczne silikony... Jak dla mnie tragedia niby mają zapewnić lepszy chwyt, a sprawiają wrażenie jakby myszką wyślizgiwała się z dłoni. Cały czas nie dają mi spokoju i poprawiam chwyt, ale może to też kwestia tego ze myszka jest nowa, i z czasem lepiej się ją będzie trzymać sam nie wiem :/
Co ciekawe używam myszki z nową podkładką dm pad, i nie mogę jej opanować, jest dla mnie za szybka czuje się jakbym nie miał pełnej kontroli nad myszką. Myślałem, że do tych niby wolnych ślizgaczy ta podkładka będzie dobra, ale jak dla mnie sunie po prostu za szybko, zmieniłem podkładkę na moją stara zniszczoną a4tech x7 i dużo lepiej prowadzi mi się myszkę niż na nowiutkiej dm. Może ktoś poleci jakąś dobrą podkładkę pod rivala 310? Jak miałem myszkę dream machines pro s to na 800dpi na podkładce dm pad l chodziła bardzo dobrze wręcz idealnie, a z rivalem mam problem bo chodzi za szybko.
Sam kształt myszki mi odpowiada i fajnie leży w dłoni nie licząc tych silikonów. Jakość wykonania jest naprawdę dobra, a ten matowy plastik którym pokryta jest góra myszki jest mega przyjemny. Wielka szkoda, że nie pokryli nim boków myszki. Na razie będę testował myszkę, przyzwyczajał się do niej itp. Jeżeli nie będzie mi odpowiadać to chyba zwrócę i wtedy mimo sensora 3310 zdecyduje się na zakup zowie ec1-a.
Odpowiedz
#9
daj jej czasu, ślizgi też sie troche przetrą, zawsze jak są nowe to sa szybsze ;p normalka, u kazdego producenta zdarzaja się troche inne kliki na przyciskach ;p
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.